I PZC Debat strafrechtspraak in Zeeuwse Bibliotheek 0 I Nieuw toegankelijkheid Spaar mee voor Bent u al abonnee? 14 ZEELAND brieven 44 Alles is ondergeschikt aan de bevaarbaarheid van de Westerschelde 44 Nieuwe langetermijnvisie moet niet meer over de natuur gaan maandag Bezuinigen Het Westerscheldedebat verhardt. Vlaanderen richt zich alleen op de scheepvaart. Zeeland ziet het breder. Het grote 'Vakantiepuzzelboek Nog geen spaarkaart? Vanaf 22 juni bestelt u het puzzelboek zonder te sparen. Ga naar www.pzc.nl/webwinkel Wim Hofman z e stonden er al lang, die bakstenen wonin gen en ze hadden heel wat meegemaakt. Groot waren ze niet, want ze waren bestemd geweest voor arbeiders en hun gezinnen. Ze stonden er al voor de oorlog en tijdens en aan het einde ervan stonden ze een tijd in het zee water. Onlangs stonden ze leeg en werden er zwart geschilderde houten platen voor de ramen getimmerd. Het zag er span nend uit, maar gesloopt wer den ze niet. Ze werden verbe terd, ruimten werden bij el kaar getrokken, er kwamen nieuwe vloeren en plafonds in, het dak werd geïsoleerd. En nu zien ze er als nieuw uit. De eerste mensen zijn er al in getrokken. Ze zijn bezig met de vloerbedekking, leggen la minaat, hangen lampen aan de nieuwe stugge draden, zetten een eerste vaas voor het raam. Het is een speciaal gevoel om in een ander, nieuw huis te gaan wonen. Ik herinner me nog goed hoe we voor het eerst in een nieuw huis gingen wonen. Het rook er naar verf, naar verse kalk. Onze voordeur was mooi blauw gelakt en in de kamer waren lichtgele kastjes met zwarte kunststof knopjes en de vloeren waren van beton: glad en roodachtig. Dat vond ik wel mooi en ze waren zeer ge schikt om er met een speel goedautootje op te rijden. „Do dekop", zei mijn vader, maar er kwam zeil overheen. Het moest op parket in visgraatmo tief lijken. Het moest wekelijks geboend worden, en er kwa men kleedjes op die zelden op hun plaats bleven liggen. Ik herinner me nog hoe mijn va der de eerste duim in de muur sloeg, omdat er een spiegel op gehangen moest worden. Een nieuwe woning: dat bete kent ook: nieuwe buren, nieu we geluiden, nieuwe geuren. Nu was men bij de huizen nog bezig met nieuw plaveisel. Daar liepen de kinderen al in een kleine optocht op te stam pen met hun nieuwe vriend jes. Een van hen deed zijn slip pers uit en liep op blote voeten verder, misschien om het nieu we van de stenen beter te voe len. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns —3 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Waarom bezuinigen? Het kabinet bezuinigt niet omdat Brussel dat zo nodig vindt, aldus .premier Rutte. Al zouden we niet voor Brussel bezuinigen (wat zéér de vraag is), dan nog gaat er heel veel geld naar Brussel. Enkele voorbeelden: wist u dat een land als Polen de komende ja ren 106 miljard van Brussel ont vangt? Waar komt dat geld van daan? Wist u dat Brussel twee maanden geleden geen genoegen nam met zijn budget en er 11 miljard bij eis te. Waar komt het geld vandaan? Wist u dat iedere werkloze in de EU overal een uitkering mag aan vragen voor een halfjaar, ook in Nederland, al heeft hij er nooit ge werkt? Waar komt het geld van daan? Wist u dat veel Zuid-Europese banken die nagenoeg failliet zijn, straks door met name Duits en Nederlands geld overeind moeten worden gehouden? Waar komt het geld vandaan? We bezuinigen niet voor Brussel? Hans van der Zwan Noordeinde 18, Koudekerke Jurist Eric van Hooydonk •Havenschepen Marc van Peel Luikenstr i j d ANALYSE door Ben Jansen D it jaar komt de Vlaams-Nederland se Scheldecommis- sie met een evalua tie van de samen werking in het Schelde-gebied. Beoordeeld moet worden hoe Ne derland en Vlaanderen zijn opge trokken in het drieluik beveili ging tegen overstromingen, toe gankelijkheid van de Scheldeha- vens en verbetering van de getij- denatuur. De afgelopen maanden zijn aan weerszijden de stellingen al betrokken. Het drieluik is tot stand gekomen na de tweede verdieping. Neder land vond dat nieuwe aanpassin gen aan de vaargeul in een breder verband moeten worden be schouwd. En zo kwamen veilig heid en natuur in beeld. Plak de vier ontbrekende puzzelstukjes op uw spaarkaart, maak de puzzel compleet en bestel het puzzelboek voor slechts 2,50 incl. verzendkosten. Deze kunt u downloaden op www.pzc.nl/spaarkaart Op de website vindt u ook de data waarop de puzzelstukjes in de krant staan. www.pzc.nl/webwinkel (categorie Boeken) (categorie Boeken) ABONNEE VOORDEEL MIDDELBURG - In de Zeeuwse Bibli otheek in Middelburg vindt van middag om 16 uur het debat plaats over de strafrechtspraak in Zeeland. Tweedekamerlid André .Bosman, strafrechter Nicolette van. der Ploeg, strafpleiter Dick Olie en plaatsvervangend hoofdof ficier van justitie John Remmers waal discussiëren over de proble men die zijn ontstaan als gevolg van de verhuizing van het OM naar Breda. Bij rechtszittingen ontbreken vaak dossiers, of ze zijn onvolledig, waardoor zaken moeten worden aangehouden. Is er sprake van kinderziektes of zijn de problemen structureel? En wat zijn mogelijke oplossingen? Het forum wordt ondervraagd door PZC-redacteur Ernst Jan Ro- - zendaal. Dean Barbara Oomen van het University College Roose velt opent met een gesproken co lumn. Mr. ïaap Ildema van Adriaanse Van der Weel Advo caten zorgt voor een muzikaal in termezzo. Het debat is georgani seerd door De Zeeuwse Meesters, Scoop, de Zeeuwse Bibliotheek en de PZC. Alle informatie over het debat* is te vinden op www.pzc.nl/debat. In de artike len staan stellingen waarop kan worden gestemd. De toegang is gratis, inloop vanaf 15.30 uur. -f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 14