ZEELAND Veel lol tijdens badkuiprace Man trekt wapen almanak Klokken zeeland Stellingen in Westerscheldedebat worden betrokken consument Vervoer van de koffer is soms duurder dan ticket zelf www.pzc.nl/foto Koningspaar in Zeeland De ingrijpende reorganisatie van de provincie vergt enige bijsturing. Extra mensen zijn nodig. Geld is beschikbaar. POPULAIR EVENEMENT MAANDAG 24 juni 2013 Provincie lost piep en kraak op door Ben Jansen MIDDELBURG - De advertentie wek te enige verwondering. Onder de kop 'Zeeland zoekt talent' stelde de provincie twaalf vacatures open. En dat terwijl begin dit jaar 160 ambtenaren in het kader van een reorganisatie zijn vertrokken. Volgens gedeputeerde George van Heukelom (SGP, bestuurlijke orga nisatie) is enige bijsturing onver mijdelijk bij zo'n grote reorganisa tie zoals de provincie Zeeland heeft doorgevoerd. De nieuwe in deling van het provinciaal appa raat moét zich nog zetten. Twee maanden geleden erkende hij al dat dit 'af en toe met enig gepiep en gekraak gepaard gaat'. Om dat tegen te gaan is de provin cie op zoek naar nieuwe medewer kers voor uiteenlopende functies op eveneens uiteenlopende ni veaus. Van Heukelom begrijpt dat dat dit zo kort na het vertrek van de 160 ambtenaren van 57 jaar en ouder vragen oproept. Dat was ook in de Staten van Zeeland het geval. Van Heukelom: „Vergeet niet dat alle 57-plussers van de vertrekre- geling gebruik konden maken. We hebben niet gezegd: die wel en die niet. Uiteindelijk is maar aan vijf mensen gevraagd voorlo pig te blijven. En als daarbij ook de organisatie op de schop gaat, dan weet je dat je met aanlooppro blemen te maken krijgt. Dat be doel ik met piepen en kraken." De reorganisatie is inmiddels bijna een halfjaar een feit en vrij wel alle medewerkers zijn ge wend aan de nieuwe rol die ze daarin vervullen. Van Heukelom: „En nu zien we dus ook waar ga ten vallen omdat met de 57-jari- gen maatregel mensen zijn ver trokken die functies vervulden waarvan je na al het reorganisatie- geschuif moet constateren dat ze ontbreken. Dat betekent dat je die van buitenaf moet aantrekken." Volgens de gedeputeerde is van meet af aan rekening gehouden met die mogelijkheid. „We heb ben er het geld voor beschikbaar. Sterker nog: meer dan waar we aanvankelijk op hadden gerekend. En dat is dan een mooie meeval ler." Het 'overschot' op het perso neelsbudget dit jaar, wordt nu ge bruikt voor uitbreiding van de or ganisatie. De Christenunie en SP uitten vrijdag kritiek op dit be leid. „Uitermate wrang", aldus vat te Arjan Beekman (CU) het hele proces samen. Knip het puzzelstuk uit en plak het op de spaarkaart. Het grote "Vakantiepuzzdboek www.pzc.nl/spaarkaart BORSSELE - De badkuiprace, die zondag werd gehouden in een brede sloot net buiten Borssele, had zomaar een onderdeel van Te land, ter zee en in de lucht kunnen zijn. Het is echter een bedenksel van een stel Zuid-Bevelandse jongeren, verenigd in de Jongeren Activiteiten Zeeland. De race is in een paar jaar uitgegroeid tot een groot eve nement. Zondag waren er honderden bezoekers. Ze za gen hoe de tot vaartuig verbouwde badkuipen het in ver schillende categorieën tegen elkaar opnamen. De speaker zou overigens ook zo bij de TROS in dienst kunnen. Met zijn humoristische en vooral gortdroge commentaar zorg de hij voor de helft van de pret foto Johan van der Heijden BREDA - Een Axelaar (55), die be woners van een huis in Steenber gen vrijdagavond met een wapen bedreigde, gaf zich zaterdag aan. Hij zit vast in Breda. Tip? redactie@pzc.nl Jailey van vier vindt het luiden van de klokken van de plaatselijke dorps kerk altijd heel indrukwekkend. Haar is namelijk verteld dat de klok ken worden geluid als er iemand is overleden. Oma's zus is jaren geleden overle den en Jailey weet dat ze daar ver drietig om is. Als oma op een dag met haar langs de dorpskerk fietst en de klokken weer worden geluid, is het stil ach ter op de fiets. Jailey kijkt een poosje aandachtig naar de toren van de kerk en zegt dan: „Oma, misschien moeten we eens gaan zoeken in de toren naar tante Kitty, dat ze daar in zit." Oma ontroerd: „Nee meisje, die gaan we daar echt niet vinden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 13