Vernieuwd Havenplein ingewijd met theater Vergunning voor Gors in visie van rechtbank onterecht Vooral de korte snuiten zijn hot dogs bij hitte loosse HOE SNEL WORDT HET (TE) WARM fc*— IN EEN AUTO? 26 SCHOUWEN-DUIVELAND OPRUIMING! Werkzaamheden bij Kenniswerf laat mij niet in de auto achter! Lappenmand op alle banken, fauteuils en stoelen Temperatuur Temperatuur buiten in de auto °C na 10 na 30 minuten minuten 21 31 40 24 34 43 27 37 45 30 40 48 32 43 51 35 45 54 door Piet Kleemans Z1ERIKZEE - 'Een hoogwaardig ver- blijfsgebied, passend bij de maritie me uitstraling en rijke geschiedenis van de stad'. Zo omschrijft de ge meente Schouwen-Duiveland het gereconstrueerde Havenplein. Gisterenavond werd het - hoewel er nog wat puntjes op de i gezet moeten worden - officieel in ge bruik genomen met een spectacu laire theatervoorstelling. Voor ve len is het wellicht nog onwennig, maar burgemeester Gerard Rabe- link is enthousiast. „Het ziet er fantastisch uit. We moeten kijken naar de toekomst en daar samen inhoud aan geven", aldus de eer ste burger. In zijn speech riep hij de Zierikzeeënaars op toch vooral mee te denken met het gemeente bestuur. „Meedenken hoe we Zie- rikzee leefbaar kunnen houden." Wethouder Wim Stouten schets te in het kort de historie van het plein, ooit ontstaan na het dem pen van de haven. Toen later de auto gemeengoed werd, werd het Havenplein al gauw een parkeer plaats. Nu is het een weids plein in het historische stadshart waar geen auto's meer geparkeerd mo gen worden. De bomen zijn er verdwenen, net als de stenen paal tjes waarmee de loopstroken van de rijstroken voor het gemotori seerd verkeer van elkaar werden gescheiden. Er komen nog bank jes waaronder verlichting wordt aangebracht. De bevestiging is zo gemaakt dat de bankjes als dat no dig is - voor bijvoorbeeld de week markt -snel verwijderd kunnen worden. Het is de bedoeling dat ook het aanpalende Havenpark en Oude Haven op de schop gaan. Na de officiële plichtplegingen zorgde Close Act voor theaterspektakel op het plein, foto Pieter van der Laan door Nadia Berkelder GOES - Het gebouw staat er al bijna, maar de vergunning voor het nieuwe appartementencomplex van het Gors aan de Valckeslotlaan had niet verleend mogen worden. De rechtbank heeft de gemeente Goes op de vingers getikt. Dat lijkt voor het verloop van de bouw van het appartemtencom- plex géén gevolgen te hebben: de gemeente Goes en Gors onderhan delen intussen met de omwonen de die bezwaar heeft gemaakt te gen de bouw. Als die het bezwaar intrekt, is het probleem uit de we reld. Op de plaats van het apparte mentencomplex stond eerst het oude streeklaboratorium. Dat is af gebroken. Het bestemmingsplan voor die locatie staat een zorgfiinc- tie toe, maar geen woningen. En dat is precies waar het juridisch geschil over gaat: de rechtbank is van oordeel dat het grootste deel van de nieuwe bewoners een zelf standige woning krijgt, ze hebben 40% INTERIEURS Langstraat 2, Arnemuiden T 0118 -60 12 73 www. joossel nterleurs.nl bijvoorbeeld allemaal een eigen huisnummer en ze zijn niet af hankelijk van voorzieningen in ge meenschappelijke ruimten en daarom zijn het woningen, vindt de rechtbank in Middelburg. Volgende week spreekt de ge meenteraad over het bestem mingsplan; daarin worden de voorschriften aangpast, waardoor een woonfunctie wel mogelijk zou worden. Omwonenden hadden aanvanke lijk kritiek op het bouwplan om dat het te hoog werd. Gors be sloot daarop twee appartementen minder te bouwen. Wethouder Jo-Annes de Bat zei destijds dat de gemeente geen andere keuze had dan de bouwvergunning te verlenen; daar waren toen al twij fels over omdat er jurisprudentie is over vergelijkbare zaken. In het nieuwe pand komen 44 apparte menten. Van de bewoners heb ben zeventien personen slechts een lichte vorm van zorg en bege leiding nodig, zij wonen groten deels zelfstandig. VLissiNGEN - Omdat de kruising van de Veerhavenweg en de bus haltes aan de Oude Veerhaven- weg in Vlissingen worden aange past, is de Veerhavenweg vanaf de kruising A58 tot de kruising Veer havenweg en Prins Hendrikweg tijdelijk onbegaanbaar. De stremming duurt van maan dag 24 juni tot en met donderdag 4 juli. Er wordt een omleiding in gesteld via de Sloeweg, Nieuwe Vlissingseweg en de Prins Hen drikweg. Het inrijverbod voor de Hertz- weg, vanaf de Kruising met de Edisonweg, wordt tijdelijk opge heven. De Oost-Souburgseweg is bereikbaar over een tijdelijke pla- tenbaan via de Prins Hendrikweg. *- «s Het klassieke voorbeeld van hoe een hond in een hitteshock kan raken: bij warm weer in een afgesloten auto. infographic Felix Binicewicz D e temperatuur leek deze week wel van uit het niets tot tro pische hoogte te stij gen. Poeh, snel! Al les uit! Was het maar zo eenvou dig. Je zal maar een dikke vacht hebben die je niet zomaar even van je afkunt gooien! Nu dient een vacht van een hond ook als isolatie om de lichaams temperatuur op peil te houden, maar feit blijft dat veel huisdieren het op extreem warme dagen zwaar hebben. Vooral de 'korte snuitjes', zoals Franse bulldogs en mopshondjes, lopen al snel letter- door Raymond de Frel In de rubriek De Lappenmand ge ven dierenartsen, specialisten, assis tentes én baasjes een kijkje achter de schermen bij Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen. Vandaag: oververhitte huisdieren. lijk als een hot dog met hun tong op de voorpoten. „Die zijn altijd al wat kortademig", vertelt dieren arts Annette Burm. „Maar met weer zoals afgelopen dinsdag en woensdag hebben ook de lange snuiten het zwaar, hoor. De kans is zeer groot dat we met dit weer bezoek krijgen van iemand met een hond die een hitteshock heeft gekregen." Het jammer genoeg be kendste voorbeeld is van een hond die in een afgesloten auto is achtergelaten tijdens het bood- schappenrondje. Annette: „Maar opvallend is ook dat sommige hondenbaasjes bij mooi weer wat al te vrolijk naar buiten gaan om een extra grote wandeling of fiets- ronde met de hond te doen. Het beste is om de hond vroeg in de ochtend of laat in de avond uit te laten, als de temperatuur wat is gezakt. En zorg voor water. Hon den hebben geen zweetklieren, ze verdampen vocht via hun tong en raken zo warmte kwijt. Daarom lopen ze met warm weer ook heel snel met de tong uit de bek. Ga je op pad, neem dan altijd een extra flesje water voor de hond mee." Een hond heeft normaal gespro ken een lichaamstemperatuur tus sen de 38 en 39 graden. „Boven de 39,5 is sprake van oververhitting. Hoewel, het kan natuurlijk ook koorts zijn. Bij katten komt over verhitting nauwelijks voor." Er zijn speciale koeldekens en koel ende halsbanden voor honden ver krijgbaar. Die hebben effect, weet Annette. De 'korte snuitjes' kun nen er baat bij hebben, net als honden met hartproblemen. „Net als bij mensen komen ook die aan doeningen bij warm weer vaak aan het licht."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 92