Vragen over fotoconfrontatie in zaak verkracht Duits meisje Ontmoetingen ZEELAND 23 commentaar 'Snel akkoord Thermphos' Gebieds Gerichte Aanpak West Zeeuwsch- Vlaanderen G G A ZATERDAG 22 JUNI 2013 De laatste etappe van de kenningsma- kingstour is afge legd. Die voerde Zij ne Majesteit de Koning en Hare Majesteit Koningin Maxima door Zeeland en Zuid-Holland. Dat betekent dat nu de balans opgemaakt kan worden. De intentie van het prille ko ningspaar is om te verbinden. De razendsnelle rondgang langs de provicies zal niet lei den tot beklijvende verbin ding. Wel bevestigt de tour dat het koninklijk paar graag tus sen de mensen staat en daarbij een minder formele bejege ning prefereert. Dat maakt het voor veel mensen eenvoudiger om zich verbonden te voelen met het koningshuis. Die beves tiging van het belang van nabij heid vormt een van de belang rijkste uitkomsten van de tour. Het gros van de mensen dat het paar heeft ontmoet, zal dat enthousiast beamen. Daarmee legt het paar zichzelf de plicht op om het nu gelegde contact te bestendigen met talrijke nieuwe ontmoetingen. MIDDELBURG - Gedeputeerde Ben de Reu (Economie, PvdA) ver wacht binnen één of twee dagen een overnamekandidaat van Thermphos bekend te kunnen maken. Volgens De Reu wordt momen teel de laatste hand gelegd aan een Tetter of intent' voor een ge deeltelijke doorstart van de faillie te fosforfabriek in Vlissin- gen-Oost. Hij zei dat vrijdagmid dag in zijn beantwoording van de algemene beschouwingen op de Voorjaarnota van de provincie. De nieuwe eigenaar gaat zich rich ten op de productie van groene fosfor, gewonnen uit slibafval. De overnamekandidaat kwam enkele weken geleden in beeld. charmetour in Zeeland Goes het toch maar mijn koning en ko ningin." Rinus Kallemein uit Vlis- singen was al om zeven uur 's och tends paraat. Hij is een fervente hobbyfotograaf en wil het eerste koningsbezoek niet missen. Op het Damplein houdt Vlissingse Leny de Jonge zich meteen na het voorbijtrekken van de stoet aan het dranghek vast. Met haar tach tig jaar staat ze te glimmen: „De koning gaf me een hand en zei iets over de regen maar ik weet niet meer wat, want ik was zó ze nuwachtig." De souplesse en toe gankelijkheid van het konings paar wordt overal geroemd. Na tuurlijk in de eerste plaats door SP-statenlid Ronald van Tilborg. Hij is het vrolijke middelpunt van het bestuurdersvak op het Abdij plein. Ja, drie zoenen vróeg en kréég hij van de koningin. Hij, een republikein? De politicus: „Euh, we zitten nu toch met het koningshuis. Thuis heb ik geroe pen: ik kom niet terug zonder drie zoenen van Maxima." Zo makkelijk gaat dat dus. In Goes staat het met de mosselketting van ontwerpster Ineke Otte uitge ruste model al net zo te stralen. Koning Willem-Alexander was onder de indruk en zei dat hij haar 'bijna' zou willen opeten. Een feest, kortom. Met cadeautjes. Vroeger werden die op het bordes achter de spreekwoordelijke rodo dendrons gemikt. In Goes lopen leden van de jeugdbrandweer in het spoor van het gevolg. Zij ver zamelen alle bloemen en geschen ken die de koning en koningin krijgen om ze later in de bus af te leveren. In Zierikzee is het Gerlie- ze die met een rieten mand aan haar fiets het verzamelpunt is. Ze moet tussentijds van haar last worden verlost, omdat haar mand met cadeaus overladen raakt. Samengaan en verbinden, dat is volgens de Rijksvoorlichtings dienst het thema van het konink lijk bezoek. In de Zeeuwse steden hebben ze dat ondanks regen en wind goed begrepen. Zierikzee foto's Lex de Meester DEN BOSCH - Had het destijds 17-ja- rige Duitse meisje het bij het rech te eind toen ze de nu 31-jarige Duitser als dader aanwees bij de fo toconfrontatie? Ze was op 26 au gustus 2010 in Renesse aangerand en er was gepoogd haar te wurgen en in een sloot te verdrinken. De rechtbank in Middelburg vond twee jaar geleden al van niet en sprak de Duitse neurochirurg vrij. In hoger beroep rijst de vraag opnieuw of de fotoconfrontatie wel op de juiste manier is ge beurd. Mogelijk komt er extra on derzoek. Advocate Bénédicte Ficq lijkt erop aan te sturen de fotoconfrontatie als onnauwkeurig te laten bestem pelen. De Amsterdamse topadvo cate noemde vrijdag het aanwij zen van de Duitse chirurg tijdens de zogenaamde Foslo 'heel belang rijk' in de bewijsvoering van het Openbaar Ministerie. Ook de vermaarde rechtspsycho- loog Peter van Koppen en zijn col lega Maarten Peters zeiden dat de confrontatie niet helemaal in orde was. Van Koppen wees op de fo to's die doorgaans worden ge bruikt. Dat zijn veel foto's van 'boeven', zoals hij het noemde. „Het kan dat de verdachte is aan gewezen, omdat hij de enige was zonder boeventronie." Van Kop pen, stelde dat het beter was ge weest als er een live confrontatie was geweest, waarbij levende mensen op een rij zouden zijn ge zet. Zeker omdat het slachtoffer het ook over specifieke lichaams kenmerken als de lengte en dikte van de verdachte heeft gehad bij het geven van een signalement. De man die ze aanwees, voldeed op belangrijke punten niet aan het signalement dat ze gaf. Van Koppen zal mogelijk nieuw onder zoek willen naar de fotoconfron- tie. Dat kan tot september duren. Het gerechtshof doet dan in de cember uitspraak. W«f ZtaiivuhVliianJerrn De Gebiedscommissie Natuurlijk Vitaal vergadert op woensdag 26 juni vanaf 19.30 uur in het kantoorgebouw van het Projectbureau Zwakke Schakels, Veerhaven 5 te Breskens. U bent van harte welkom deze vergadering bij te wonen. De onderwerpen die aan bod komen: Notitie Recreatienatuurdoeltypen Planherziening Natuurbeheerplan Notitie Herijking EHS De vergaderstukken zijn te raadplegen op onze website en liggen ter inzage bij het Klanten Contact Centrum van de gemeente Sluis, Nieuwstraat 22 te Oostburg en in de openbare bibliotheek te Oostburg Aan het begin van de vergadering heeft u de mogelijkheid kort uw mening te geven over de onderwerpen die aan de orde komen. U dient zich hiervoor van tevoren aan te melden bij het secretariaat. Kijk voor meer informatie op www.gebiedsgerichteaanpak.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 89