'Nieuwe verkiezingen? Ik heb het al zo warm nu...' effeweg.nl supervoordelige busreizen 6 BUITENLAND Britten tapten glasvezelnet af 'Bedrijven schuldig aan bosbranden' Duitsers en Türken ruziën over politie ZOMERKORTING Jk 'V- - p. Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67 effeweg.nl CRATI5 BROCHURE 2013 JA, ik ontvang graag de nieuwe brochure: o Fietsreizen o Stedenreizen o Excursiereizen Naam LONDEN De Britse veiligheidsdienst GCHQ^heeft via het glasve zelnet enorme hoeveelhe den e-mails, Facebookposts en browsergeschiedenis be machtigd. Dat meldde The Guardian gisteren. GCHQ. deelt die gegevens met de Amerikaanse nevendienst NSA. De krant put uit meer documenten die de Ameri kaanse klokkenluider Ed Snowden onlangs publiceer de. JAKARTA Indonesië legt de schuld van bosbranden op het ei land Sumatra bij acht bedrij ven. Dat heeft een adviseur van president Yudhoyono gisteren gezegd. Twee grote concerns worden expliciet genoemd. Zij beheren onder meer plantages op Sumatra. BERLIJN Turkije en Duitsland riepen gisteren eikaars ambassa deurs op het matje. Merkel ageerde tegen hard politieop treden tegen demonstran ten. Volgens de Turkse mi nister Bagis zei ze dat uit electorale motieven. REPORTAGE NIEUWE GRIEKSE CRISIS door onze correspondent Thijs Kettenis ATHENE - Griekenland gaat een he te zomer tegemoet. Niet alleen het kwik, maar ook de politieke spanning loopt de komende tijd hoog op. Gisteren verliet Demo cratisch Links, de kleinste partij in de coalitie van de centrum rechtse premier Samaras, de rege ring. De partij legt zich niet neer bij de plotselinge opheffing van staatsomroep ERT, vorige week. Samaras' partij Nieuwe Democra tie en het sociaal-democratische Pasok blijven wel in de regering, waardoor die een kleine meerder heid houdt in het parlement van 153 van de in totaal 300 zetels. Drie zetels is uiterst krap in een land waarin bij elke controversië le stemming wel een paar parle mentsleden tegen de fractiemeer derheid ingaan. Na een jaar in het zadel is Samaras' coalitie dan ook ernstig verzwakt. Het wordt nu een stuk moeilijker om noodzakelijke bezuinigings maatregelen door het parlement te krijgen. Ook al blijft Democra tisch Links de coalitie waarschijn lijk gedogen, de Grieken twijfelen er niet aan dat ze binnenkort ver vroegd naar de stembus moeten. „Nieuwe verkiezingen? En ik heb het al zo warm...", verzucht Voula naast de ventilator in haar bakke rij in het centrum van Athene. Het is zelfs voor Griekse begrip pen al tijden ongebruikelijk heet, met temperaturen van ruim bo ven de dertig graden. „Wij zijn geen land voor coalitieregerin gen", zegt ze, terwijl ze met een stuk karton wappert voor nog wat extra verkoeling. In het Grieken land van voor de crisis hadden al tijd ofwel de sociaaldemocraten van Pasok ofwel het centrum rechtse Nieuwe Democratie de macht in handen. „Ik heb al moei te een gezin van vier bij elkaar te houden. Hoe moet dat wel niet met twee, laat staan drie par tijen?" Voula voorziet een onrusti ge zomer van politieke instabili teit. „We staan weer eens in ons hemd voor Europa." Ze doelt op de keiharde hervormingen die Griekenland moet uitvoeren om aanspraak te kunnen blijven ma ken op noodsteun om op de been te blijven. Minister Dijsselbloem, voorzitter van de ministers van Fi- Toeristen houden niet van gedoe. En ik hetf echt een goed seizoen nodig Denis, souvenirverkoper nanciën van de eurolanden, waar schuwde eergisteren al dat Grie kenland hoe dan ook moet blij ven bezuinigen, omdat de hulp an ders in gevaar komt. Regeringscri sis of niet. En eurocommissaris Rehn van Economische Zaken liet weten dat hij van Griekenland houdt, maar dat hij heel erg uit kijkt naar een zomer zonder Griekse crisis. Kioskhouder Panos wijt de pro blemen in de coalitie vooral aan het autoritaire optreden van pre mier Samaras. „Hij wil graag de baas zijn en dat laten zien. De Britse oud-premier Thatcher is zijn grote voorbeeld", bromt hij. „Maar dat laten we niet toe." Sa maras drukte de opheffing van .ERT eenzijdig door, zonder over leg met zijn twee coalitiepartners. Alle ruim 2.600 werknemers kwa men van de ene op de andere dag op straat te staan. Pasok en Demo cratisch Links reageerden vervol gens woedend en eisten het terug draaien van de beslissing. De afge lopen dagen bleek Samaras bereid een deel van de werknemers weer in dienst te nemen en de uitzen dingen te hervatten tot een nieu we, afgeslankte omroep eind au gustus met uitzenden zou begin nen. Intussen oordeelde een rech ter dat ERT weer de lucht in moest. Maar onduidelijk was met welke programma's en hoeveel Antonio Samaras, premier van Griekenland, foto EPA werknemers, dus het beeld staat nog steeds op zwart. De ruzies daarover verziekten de sfeer in de coalitie zodanig dat Democratisch Links opstapte. „Het gaat niet meer alleen over ERT, het gaat om de fundamenten van de demo cratie", verklaarde partijleider Fo- tis Kouvelis. Intussen vrezen werknemérs in de toeristische sector voor een nieuwe deuk in het imago van Griekenland. „Het was net een paar maanden rustig en eigenlijk valt het me mee hoeveel buiten landers er zijn", zegt Denis voor zijn souvenirwinkel in Monastira- ki, het toeristische hart van Athe ne. „Ik heb mijn prijzen onlangs verlaagd, en het loopt aardig nu. Maar wat als de regering weer van de ene crisis de andere inrolt? Of nog erger, we weer verkiezingen krijgen? Toeristen houden niet van gedoe. En ik heb echt een goed seizoen nodig om te kunnen overleven." fc®«-»ing €15.- De Veluwe 4 daagse busreis Vertrek: 19 juli, 6 sept, 18 okt, 22 nov Inclusief: 3 hotelovernachtingen 3x ontbijt buffet 1 dag entree Tropical Islands Bege leiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Nu €15,- korting p.p. op vertrekdatum 19 juli!* Van J69C- voor 144,- p.p. 5 daagse busreis Vertrek: 15 juli, 2 sept, 7 okt Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijt buffet 4x diner Rondrit Kroondomeinen met gids Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Nu €25,- korting p.p. op vertrekdatum 15 juli!* Van £49;- voor 224,- p.p. 5 daagse busreis Vertrek: 22 juli, 12 aug, 16 sept, 14 okt* Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijt buffet 4x dinerbuffet Gratis gebruik sauna Stadsrondrit en -wandeling Rostock o.l.v. een gids Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Nu €25,- korting p.p. op vertrekdatum 22 juli!* Van £797- voor 254,- p.p. 'fcorti„9 *25,- p-p- boekcode 102S 5 daagse busreis Vertrek: 22 juli, 5 aug, 9,30 sept Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijtbuffet 4x diner Nederlands sprekende fietsbegeleiding tijdens de gehele reis Fietsroutes Gebruik van fietshelm Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Nu €25,- korting p.p. op vertrekdatum 22 julil* Van £497- voor 294,- p.p. €25,- 5 daagse busreis Vertrek: 22 juli Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijtbuffet 4x diner Nederlands sprekende fietsbegeleiding tijdens de gehele reis Fietsroutes Gebruik van fietshelm Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Nu €25,- korting p.p. op vertrekdatum 22 juli!* Van £39",- voor 314,- p.p. Salzburgerland en Wenen 10 daagse busreis Vertrek: 22 juli, 14 okt Inclusief: 9 hotelovernachtingen 9x ontbijt 9x diner Stadswandeling Salzburg o.l.v. een gids Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Nu €35,- korting p.p. op vertrekdatum 22 juli!* Van £89,"- voor 564,- p.p. Erzgebergte en Dresden 5 daagse busreis Vertrek: 22 juli, 19 aug, 9 sept, 7 okt Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijtbuf fet 4x dinerbuffet 1x lunch heenreis 4x lunch pakket Folklore avond Dansavond Stadswan deling Dresden o.l.v. een gids Gratis gebruik van zwembad en fitnessruimte Afscheidsdiner Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Nu €25,- korting p.p. op vertrekdatum 22 juli!* Van £-197- voor 294,- p.p. Andalusië: Granada, Sevilla en Córdoba KaMITT JPFbJ: §f|| vanaf 799,» 15 daagse busreis Vertrek: 22 juli, 14 okt Inclusief: 14 hotelovernachtingen 14x ontbijt 14x diner Stadsrondrit of -wandeling Barce lona, Sevilla, Córdoba, Madrid o.l.v. een gids Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Nu €35,- korting p.p. op vertrekdatum 22 juli!* Van £497- voor 914,- p.p. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exclusief ex cursie- en entreegelden en €18,- reservenngskosten per boeking. 'Gebruik tijdens het boeken boekcode 1025 en uw korting wordt automatisch verrekend Kortingen zijn reeds in de phjs verrekend. Kortingen alleen geldig op boekingen gemaakt tussen 22-06-2013 en 29-06-2013. Vele opstapplaatsen! Supervoordelige busreizen dhr/mevr AdresPostcode Plaats Zonder postzegel opsturen naar. effeweg.nl, Antwoordnummer 778,7700VC Nieuwleusen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 6