Klantvriendelijkheid is heel belangrijk WERKEN 5 GELDKWESTIES Administratief medewerker m/v ZATERDAG 22 JUNI 2013 Ilk moet altijd veel moeite doen om vakantie te krijgen. Als ik vrij vraag, zegt mijn baas meestal dat hij erop terugkomt Maar dat doet hij dan vervolgens niet Hoe kan ik dat op lossen? Het is gelukkig niet nodig om uw baas telkens achter de vodden te zit ten. Uw baas heeft, nadat u uw ver zoek om vrij te nemen heeft inge diend, twee weken de tijd om schrif telijk bezwaar te maken tegen uw aanvraag. Doet hij dat niet binnen de ze termijn, dan staat de periode waarin u uw vakantie gepland heeft vast Dit geldt echter alleen voor wet telijke vakantiedagen. Voor extra vrije dagen kunnen andere regels gel den. Maar die moet uw wetgever dan wel van tevoren schriftelijk heb ben vastgelegd. 2 Mijn werkgever heeft een aantal verplichte vrije dagen aangewe zen, omdat hem dat beter uitkomt Mag dat zomaar? Ik heb soms hele maal geen behoefte aan zo'n verplich te vrije dag. Maar die gaat wel af van van mijn vakantiedagen. Ja, uw werkgever mag om bepaalde redenen verplichte vrije dagen aan wijzen. Maar dat moet hij dan heb ben vastgelegd in de arbeidsovereen komst of cao. Zo moeten werkne mers in veel bedrijven de vrijdag na Hemelvaart verplicht vrijaf nemen. Vaak is in de cao wel een maximum afgesproken voor het aantal verplich te vrije dagen die de werkgever mag aanwijzen. Voor sommige branches waarbij een collectieve vakantieperio de bestaat, zoals in de bouw of het onderwijs, geldt dit niet. 3 Mijn baas heeft nu al aangekon digd dat mijn collega's en ik dit jaar met Kerstmis moeten werken van wege een grote opdracht. Ik baal daar enorm van, want dan wil ik bij mijn ge zin zijn. Kan dit zomaar? De kerstda gen zijn toch nationale vrije dagen? Of u daadwerkelijk vrij bent op een nationale feestdag, wordt niet door de overheid bepaald. Dit is afhanke lijk van uw cao of arbeidsovereen komst. De stelregel is: u bent vrij, tenzij daar in uw cao of arbeidsover eenkomst wat anders over staat. Uw werkgever is niet wettelijk verplicht een toeslag te betalen als u met Kerstmis werkt. In de meeste cao's is echter wel geregeld dat werkne mers die op een nationale feestdag moeten werken, recht hebben op een toeslag of compensatie in tijd. 3. Jij verdient opslag! „De grootste kans op rijkdom ma ken ondernemers. Die verdienen het meest. Typerend voor rijken is dat ze zich door. ondernemings lust en durf uit elke situatie we ten te redden. Ontbreekt het je aan die ondernemerszin of heb je gewoon niet zulke briljante idee ën? Blijf dan gewoon werknemer, maar doe iets aan je inkomen! Veel werknemers verdienen min der dan ze waard zijn. Als je vindt dat je opslag of een hoger uurta rief verdient, vraag erom. Bluf. Kun je als zzp'er niet goed onder handelen, laat het een ander voor je doen. Wie meer vraagt, wordt serieuzer genomen. Nieuw perso neel of freelancers zoeken en in werken, kost werkgevers veel tijd en geld. Dan is 10 procent opslag toch zeker een schijntje?" 4. Zet alles op een rij „Bijna niets kan ons ertoe breng en bezittingen, schulden, belas Erica Verdegaal.- Foto: Jeannette de Groot/Tjerk de Jong Fotografie tingzaken en verzekeringen eens één keertje goed te inventariseren en verbeteren. Terwijl het zo'n simpele manier van geld sparen is. Overstappen naar de goedkoop ste verzekering scheelt honder den euro's per jaar. Of switch elk jaar naar de goedkoopste energie leverancier en ontvang steeds een welkomstpremie. Ook mooi mee genomen!" 5. Denk niet in inkomen, maar in ver mogen „Een ton salaris zegt niks als alles op gaat aan consumeren en vaste lasten. Rijken meten succes niet af aan inkomen maar aan vermo gen. Van inkomen snoept de fis cus namelijk veel meer af (maxi maal 52 procent) dan van wat je bezit (1,2 procent per jaar). Wat een rijke aan inkomen overhoudt, geeft hij dan ook niet uit. Hij spaart om het vervolgens te gaan beleggen. Naarmate zijn rijkdom groeit, draait zijn leven steeds minder om inkomsten en steeds meer om het rendement over wat hij bezit." Erica Verdegaal, Waar doen ze het van? Hóe je rijk wordt En blijft Uitgeverij Haystack: 16,95 euro. De Koninklijke Auris Groep is de professionele partner van mensen die ondersteuning nodig hebben bij horen, spreken of taal. Wij zoeken per 1 september 2013 een nieuwe collega (voor 32 uur per week, verdeeld over 4 dagen) voor het audiologisch centrum in Bergen op Zoom en Goes. Zij onderzoeken, adviseren en begeleiden (ouders van) kinderen en volwassenen. De teams bestaan uit de disciplines audiologie, logopedie, psychologie en maatschappelijk werk. Voor meer informatie en de volledige vacature kijk op www.auris.nl. Elke week belichten we hier een personeelsadvertentie die elders in deze krant staat. Vandaag spreken we met Willian Heesters van de Koninklijke Auris Groep. De advertentie staat op pagina 6 van deze bijlage. Klantvriendelijkheid. Bij de Koninklijke Auris Groep - gespecialiseerd in het on dersteunen van mensen die hulp nodig hebben op het gebied van horen, spre ken of taal - schrijven ze het met hoofd letters. De cliënt staat er centraal en ver binden en resultaat boeken is het doel van de medewerkers. Voor de audiolo gisch centra - onderdeel van de afdeling zorg van Auris - in Goes en Bergen op Zoom is het bedrijf op zoek naar een ad ministratief medewerker. Van hem of haar wordt verwacht dat hij of zij de werkdagen spreidt over Goes en Bergen op Zoom. In Goes is het voor al telefoon- en receptiewerk en in Ber gen op Zoom ligt de nadruk op het ge reed maken van te versturen post. Direc teur Zorg van Regio zuid van Auris Wil lian Heesters: „Het is inderdaad een be hoorlijk breed pakket. Heel afwisselend werk." Gevraagd naar de belangrijkste eigenschappen die de nieuwe collega moet hebben noemt Heesters als eerste klantvriendelijkheid. „Als administra tief medewerker bij Auris ben je een soort uithangbord voor het bedrijf. Jij bent het eerste contact voor de mensen die hulp zoeken en die moet je het ge voel kunnen geven dat ze bij jou met een aan het juiste adres zijn", aldus Heesters. „Geduld is ook heel belang rijk", voegt zij daar aan toe. „Het kan bij voorbeeld zijn dat je slechthorende mensen aan de telefoon krijgt en dat be tekent onder meer dat je heel duidelijk moet spreken." De administratieve medewerker die Au ris zoekt moet flexibel zijn, zelfstandig kunnen werken en over goede contac tuele eigenschappen beschikken. Hees ters: „En stressbestendig zijn. Dat is ook heel belangrijk." Bij het moederbedrijf Auris werken zo'n 120 mensen. De afdeling zorg van Auris is met een personeelsbestand van 25 man wat kleinschaliger. De zorgsec- toir van Auris omvat naast de audiologi- sche centra ook gezinsbegeleiding en be- handelgroepen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49