Murray zweert dieet van Djokovic af KUSTMARATHON ZEELAND Impuls paardenproject Haase treft eerst Joezjni Mahut ontmoet Wawrinka in finale Rosmalen 34 SPORT abides 3É PZC FINALE NBA Basketbalploeg uit Miami gaat langs rand van de afgrond in serie duels met San Antonio Spurs. Start: Centrum Burgh (Haamstede) Starttijd: 12.00 uur .kustmarathon.nl door Geert Langendorff LONDEN - Andy Murray besloot in de aanloop naar Wimbledon niet langer een slaaf te zijn van de gril len van Novak Djokovic, nummer één van de wereld. Het geprezen dieet van de Serviër begon hem de keel uit te hangen. Gesterkt door zijn triomfen durft hij op eigen kompas te varen. Ook zonder de leefregels van zijn rivaal te hante ren als gids naar succes denkt de Brit deze editie van het grastoer- nooi te kunnen winnen. Met een twinkeling in de ogen vertelde Murray zich te gaan schikken naar de etiquette van Wimbledon. Zoals het een bezoe ker betaamt, gaat hij op jacht naar .aardbeien met slagroom, de tradi tionele lekkernij. In voorgaande ja ren snoepte hij van de rode vruch ten, maar liet hij het 'vervuilde' melkproduct staan. Inmiddels staat de Schot zich toe te zondi gen. Angst om een flintertje ener gie te verspelen, spookt niet meer door zijn hoofd. De fenomenale prestaties van Djo kovic in 2011 stonden aan de basis van deze zelftuchtiging. Met een mengeling van schrik en bewon dering zagen zijn concurrenten hoe hij drie van de vier Grand Slamtitels opeiste. Vooral zijn toe genomen conditie maakte indruk. Djokovic schreef zijn imponeren de opmars toe aan een aangepaste voedingswijze. Door gluten, lacto se en maïs van zijn menu te schrappen, won hij aan energie. Murray volgde diens voorbeeld. Aanvankelijk trok hij zich op aan de voordelen. Het leek alsof zijn lichaam om minder rust vroeg en sneller herstelde. Dit positieve effect duwde de hin der van de verlammende greep van zijn keuze naar de achter grond. Obers in restaurants aan een kruisverhoor onderwerpen om de ingrediënten van de ge rechten te achterhalen werd een tweede natuur, evenals het scan nen van etiketten. De nerveuze sporter van toen be staat niet meer. Murray doorbrak vorig jaar een onzichtbare barriè re. Toen Roger Federer hem in de finale van Wimbledon versloeg, verdween het laatste restje twijfel uit zijn spel. Als hij rustig bleef en zich niet verloor in zelfverwijt, kon resultaat niet uitblijven. Dit inzicht betaalde zich uit. Mur ray won goud op de Olympische Spelen en schreef de US Open op zijn naam. Het inhuren van Ivan Lendl als vaste coach speelde hier overdui delijk een grote rol in. Met de stugge Tsjech aan zijn zijde maak te hij mentaal en fysiek grote stap pen. Murray trainde als een beze tene, leerde meer arbeid te ver stouwen en voelde zich op de baan de gelijke van Federer, Djo kovic en Nadal. En hij probeerde LONDEN - Robin Haase neemt het komende week in de eerste ron de van Wimbledon op tegen de Rus Mikhail Joezjni, de nummer 28 van de wereld. Dat heeft de loting vrijdag uitgewezen. Igor Sijsling en Thiemo de Bakker werden gekoppeld aan een Ame rikaan. Sijsling treft Alex Kuz- netsov. De Bakker krijgt oudge diende James Blake als tegenstan der. Michaëlla Krajicek trof het niet met de loting. Ze speelt in de eer ste ronde tegen de Chinese Li Na, de nummer zes van de wereld ranglijst. Beide speelsters waren in het verleden kwartfinalist bij het Grand Slamtoernooi in Lon den. Maar Krajicek is na een pe riode vol fysieke tegenslag ver weggezakt op de wereldranglijst. Ze maakt gebruik van haar be schermde ranking om mee te kunnen doen aan Wimbledon. Kiki Bertens moet het opnieuw opnemen tegen Jaroslava Sjvedo- va uit Kazachstan. Vorig jaar ston den de twee op Wimbledon ook tegenover elkaar in de tweede ronde. Toen verloor Bertens in twee sets. Arantxa Rus gaat de strijd aan met de Russin Olga Poetsjkova. A, 5 en 6 oktober 2013 Ladies Run I MTB Tour Dikke Bandenrace I MiniMarathon l Wandelmarathon waterbedrijf Provincie Zeeland 7 omroep £-M zeeland live te volgen vanaf 12.00 uur bij omroep zeeland op 87.9 FM de emotieloze gelaatsuitdrukking van zijn mentor te kopiëren. Deze pose moest de opmaat tot pure in nerlijke rust vormen. Emotie stond Murray in het verleden te vaak in de weg. Woede na een ge miste forehand of volley ging ten koste van zijn spel. Hij gaf wed strijden uit handen, liet toernooi zeges glippen. Een robotachtig op treden leek het enige adequate medicijn om de scherpe randjes van zijn zwakke plek af te halen. Om zijn populariteit hoefde hij zich toch geen zorgen te maken. Zelfs het Britse publiek kon zich moeilijk met hem vereenzelvigen. De nukkige Murray straalde de warmte uit van een vriesvak. Op de Spelen in Londen sloten de mensen hem voor het eerst in de armen. Zijn succes, behaald zon der wanklank, maakte hem een van hen. Het bracht Murray niet de knuffelstatus van meerkamp ster Jessica Ennis. Waar haar blik een natie deed smelten, hield de granieten grijns van de tennisser het volk op afstand. Aan de vooravond van Wimble don liet Murray ineens een meer gevoelige kant zien. Hij huilde na zijn winst op Queen's en weende voor een benefietwedstrijd voor het Royal Marsden Hospital, waar zijn vriend Ross Hutchins aan kanker werd behandeld. Murray durft zichzelf te zijn, in de over tuiging dat hij Wimbledon dit jaar kan winnen. De nummer twee van de wereld begint tegen de Duitser Benjamin Becker. ROSMALEN - De Fransman Nicolas Mahut en de Zwitser Stanislas Wawrinka gaan vandaag uitma ken wie de winnaar wordt van het ATP-tennistoernooi van Ros malen. Beide spelers wonnen vrij dag hun halve finale in twee sets. Mahut rekende in 6-3 6-3 met de Belg Xavier Malisse af. Eerder op de dag bleek de Spanjaard Guiller- mo Garcia-Lopez niet opgewas sen tegen Wawrinka (6-4 6-1). Bij de vrouwen gaat de eindstrijd tussen de Belgische Kirsten Flip- kens en de Roemeense Simona Halep. Flipkens rekende in de hal ve eindstrijd resoluut af met de Spaanse qualifier Garbine Mugur- za: 6-3 6-1. Halep was ook te sterk voor een speelster uit Spanje. Ze won met 6-3 6-2 van Carla Suarez Navarro. Titel door Koen van der Velden MIAMI - Alleen bij enkele schaars gebruikte wisselspelers van de Miami Heat kon er na de slotzoe- mer een flinke vreugdesprong vanaf. Het sterrenteam uit Florida had zojuist voor de tweede opeen volgende keer het Amerikaanse basketbalkampioenschap vero verd, maar wat had de zinderende finaleserie met de San Antonio Spurs veel kracht gevergd. Op adem komen was het devies na ze ven zwaarbevochten wedstrijden die nodig waren geweest om af te rekenen met de sterke opponent uit Texas. „Dit was onze zwaarste serie ooit", zuchtte sterspeler Dwyane Wade na de 95-88-winst in het laatste en beslissende duel in Miami. Op het in allerijl opgebouwde po dium stond Wade vervolgens zo als gebruikelijk in de schadüw van supervedette LeBron James, met 37 punten en twaalf re bounds onbetwist de man van de wedstrijd. 'The King' werd verko zen tot meest waardevolle speler van de finale; zoals hij ook tijdens het reguliere seizoen de 'MVP' was. Met gespreide armen liet Ja mes de bakken confetti op hem neerdalen, in de wetenschap dat alles ook zoveel anders had kun nen zijn. Slechts 48 uur eerder hingen de kampioensaspiraties van fames en Miami aan een zijden draadje. Met nog 28 seconden te gaan in wedstrijd zes had San Antonio be halve een voorsprong van 3-2 in gewonnen duels een marge van vijf punten. In hun ooghoeken za gen de Miami-spelers de voorbe reidingen op de huldiging al be ginnen, maar via een onwaar schijnlijke Houdini-act - driepun ters van James en ijskonijn Ray Allen, plus een gemiste vrije worp van San Antonio - dwong de thuisploeg alsnog een verlen- ROTTERDAM - De 'slapende' stich ting Nederlands Olympiade Paard (NOP) krijgt een nieuwe impuls. In samenwerking met sportkoe pel NOCNSF maakte de KHNS vrijdag bij het CHIO in Rotter dam bekend dat voor de komende drie jaar een bedrag van ongeveer 1,2 miljoen euro beschikbaar is om toppaarden voor Nederland te be houden. De verwachting is dat in de perio de tot en met de Spelen van Rio de laneiro (2016) ongeveer twaalf paarden zullen worden gecontrac teerd. Het gaat om de disciplines springen, dressuur, eventing en paralympische dressuur. Aanleiding voor de hernieuwde opstart van het NOP was het ver trek van twee wereldtoppers uit de hippische disciplines in aan loop naar Londen 2012, Totilas van dressuurruiter Edward Gal en Si mon van springruiter Jeroen Dub beldam. De stichting gaat eigena ren ondersteunen in bijvoorbeeld verzekerings- en trainingskosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34