Wijkscan levert verdenking fraude op TWaalf jaar cel voor Molen Westkapelle overval op bejaarde kan weer draaien Joosse OPRUIMING! 24 WALCHEREN VLISSINCEN op alle banken fauteuils en stoelen De verantwoorde facturen en decla raties zijn conform gemeentelijke re gelingen en heb ben de gemeen telijke procedure voor akkoord en betaling doorlopen Onze bevindingen zijn van dien aard dat er voldoende aanleiding is om verder uit te zoe ken of declaraties die zijn gedaan binnen de wettelij ke regeling passen Het onderzoek moet zo snel mo gelijk klaar zijn. Uiterlijk half au gustus, zodat we het in de eerste raadsvergadering van september kunnen bespreken Het besluit tot een nader onderzoek is door alle fractie voorzitters una niem ondersteund. Het is verstandig om over sommige zaken duidelijk heid te krijgen 40% INTERIEURS Langstraat 2, Arnemuiden T 0118 -6012 73 www.joosseinterieurs.nl Onduidelijkheid over DEN BOSCH - Ze kreeg vrijdag welis waar geen tbs, maar de gevangenis straf die ervoor in de plaats kwam is fiks hoger. Een 24-jarige Terneuzense moet twaalf jaar lang zitten vanwege onder meer de overval op een 83-jarige plaatsgenote. Dat beslis te het gerechtshof in Den Bosch in hoger beroep. De overval ge beurde op 18 januari 2011 aan de Jan van Rompustraat in Terneu- zen. De jonge vrouw sloeg, schop te, stak en sneed de stokoude be woonster van het huis. Ze sloot de bejaarde vrouw, die hevig bloedde uit de nek, op in de gang kast en schoof een dressoir er voor, zodat de vrouw zich slechts met moeite kon bevrijden. Nog geen twee weken later pleegde de vrouw met drie anderen, ook nog een overval op een woning in Koe wacht. De rechtbank in Middel burg veroordeelde de vrouw in fe bruari vorig jaar tot vier jaar en tbs vanwege onder meer een po ging tot doodslag en diefstal met geweld. Vanwege de overval in Koewacht werden vrijdag nog twee mannen veroordeeld tot zes en vijfenhalf jaar cel. Met de be jaarde vrouw gaat het nog altijd heel erg slecht, zo vertelde een medewerker van Slachtofferhulp. WESTKAPELLE - Molen De Noorman in Westkapelle is vrijdagmiddag door wethouder Jaap Melse en mo lenaar Piet Roelse heropend. De molen was aan een fikse op knapbeurt toe. Het metselwerk van de gehele molen moest op nieuw worden gevoegd. De boven kant is gerestaureerd en heeft een nieuwe ondersteuning van de wieken-as. Ook heeft het dak een nieuwe bedekking met dakluiken gekregen. Daarnaast zijn de koppen van de voeghouten en de steunder ver nieuwd en is het tafelelement ver nieuwd. Tot slot moest de boven kant van de romp opnieuw wor den gemetseld. Omdat er vooraf geen rekening werd gehouden met deze metsel- werkzaamheden heeft de verbou wing 100.000 euro extra gekost. De totale kosten komen hierdoor op 225.000 euro. De Noorman is een stellingmolen uit 1851. De molen werd als één van de weinige gebouwen niet ge troffen door het bombardement in 1944. Naast de restauratie werd gisteren ook een herdenkings steen onthuld. De restauratie is verricht door Stichting de Zeeuw se Molen, Bouwgroep Peters en Hf Verbij Hoogma. I MIDDELBURC - Door alle gegevens van inwoners van de Middelburgse wijk Dauwendaele te koppelen zijn gemeente, politie en andere over heidsdiensten op het spoor geko men van bewoners die mogelijk fraude hebben gepleegd. Maar ook zijn gezinnen 'boven komen drij ven' die recht hebben op meer fi nanciële steun, zegt Marinus Wil- lemsen van de gemeente. Om Dauwendaele leefbaarder te maken is een groot project gestart waarbij onder meer alle gegevens van instanties als belastingdienst, UWV, justitie en Woongoed naast elkaar worden gelegd. Daar uit blijkt onder meer, aldus Wil- lemsen, dat er mensen zijn die en kele jaren werkloos zijn en niet weten dat ze recht hebben op een zogenoemde langdurigheidstoe slag. Ook zijn hulpverleners inge schakeld omdat bij twee gezinnen hulp nodig was. Willemsen geeft ook aan dat er momenteel extra wordt gelet op mensen die zich niet aan de re gels houden. Zo is er bekeurd om dat iemand zijn auto op de stoep parkeerde en wordt er ook extra gelet of mensen 'hun' honden poep wel opruimen. De controles en huisbezoeken gaan nog tot volgend jaar mei door. Ook komen er nog enkele grote verkeerscontroles waarbij wordt samengewerkt met belas tingdienst, Sociale Verzekerings bank en andere instanties. Tij dens zo'n controle worden alle au to's langs de kant gezet en de be stuurders en hun voertuigen door gelicht. DECLARATIES DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN VLISSINGEN Pension-/verhuiskosten burge meester Roep 2010-2013: €32.770,65 Pension-/verhuiskosten wethou der Damen 2011 -2013: €25.970,37 Representatie/reiskosten burge meester Roep 2010-2013: €9615,33 Representatie/reiskosten wethou der Damen 2011-2013: €21.787,68 Representatie/reiskosten wethou der Prevoo 2012-2013: €1122,02 Representatie/reiskosten wethou der Van Dooren 2010-2013: €82,65 Representatie/reiskosten wethou der De Zwarte 2010-2013: €3700,21 Representatie/reiskosten ex-wet houder Polderman 2010-2012: €848,93 Representatie/reiskosten ex-wet houder Suurmond 2010-2011: €687,46 Pension-/verhuiskosten ex-burge meester Dijkstra 2010-2011: €22.473,06 Representatie/reiskosten ex-bur gemeester Dijkstra 2010: €8148,20 Gezamenlijke collegekosten 2010-2013: €64.170,19 De gegevens zijn door de gemeen te verstrekt aan de LPV. René Roep, burgemeester gemeente Vlissingen, in ant woord op vragen van de LPV Mark Weug, fractievoorzitter Lokale Partij Vlissingen Tobias Meijers, fractievoorzitter POV en nestor/woordvoerder van de gemeenteraad Jan Koopman, fractievoorzitter Partij van de Arbeid

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24