44 28 ZEELAND DAGBOEK VAN SIMON BLAAS TÏ!ats:lAWd*»burg Deze week opende Cinema Middelburg zijn deuren in de Kloveniersdoelen. Niet langer klinkt het vertrouwde gezoem van de projector in het Schuttershoftheater. Directeur Simon Blaas hield deze week een dagboek bij. Ik zit op de bank, lees kranten en drink iets te veel bier. Woensdag 12 juni Het nieuwe filmdoek geeft een prachtig beeld Simon 1976 W°° P t- Getrouwd. 2 kind®ren burgerlijke staat «idielbutg beroep D'r« februarU011,jng Veke^n»-Wi',',e,bUr8 Vandaag is de laatste 'gewone' dag in het Schuttershoftheater. Op Omroep Zeeland ra dio vertel ik over de laatste filmvoorstelling van vanavond, One Flew over the Cuckoo's Nest, en ik blik vooruit op de opening van de Kloveniersdoelen volgende week vrijdag. Op de nieuwe locatie wordt de laatste hand gelegd aan onze vloerbedekking. Na het ro de tapijt in de zaal, het blauw in de cabine is het groen in de gang gelegd. De rgb-kleuren van ons nieuwe logo, geïnspireerd op de wer king van de digitale projector. Ik bel even met Irma, onze projectleider. Volgende week gaan we oefenen met onze nieuwe mo biele kassa. Ik schaaf de handleiding voortdu rend bij. Het is leuk om in gedachten steeds door het nieuwe gebouw te lopen. De laatste film is volledig uitverkocht. Piet Roth, onze hoofdoperateur, leidt de film in. Ik herinner me mijn eerste film in Schuttershof: Au re- voir les enfants in 1988. Ik vond een mooie recensie in de PZC uit die tijd. Ik logeerde toen bij een vriendje op de Dam in Middel burg. Op een warme april avond bracht zijn moeder ons naar het Schuttershoftheater (sa men op de bagagedrager van een opoefiets). We kregen een cornetto en kwamen binnen via het café. In mijn herinnering waren de muren toen wit. De film maakte indruk. Na afloop van One Flew over the Cuckoo's Nest borrelen we na met alle medewerkers. We beginnen vroeg met het ontmantelen van de filmzaal. Leo heeft een schema ge maakt wat moet gebeuren. Tom, Leo, Piet en Ben hebben rond de middag het filmdoek verwijderd en alle speakers losgemaakt. De projector is losgekoppeld. Co, Anneke, Ineke en Wil verhuizen kantoorspullen en ruimen op. Ik ontvang de sleutels van de Kloveniers doelen. Het is leuk om te zien hoe onze colle ga's het café inrichten. Piet Dieleman hangt zijn werk op. Allerlei laatste bestellingen worden bezorgd: een ticketprinter, een scanner waarmee e-tickets gecontroleerd worden. We brengen de speakers naar de nieuwe locatie. Ik heb een lundiakast in elkaar gezet en in de schouw geplaatst. We gebruiken de ruimte zo praktisch mogelijk, 's Avonds mag ik loge ren bij Leentje, mijn dochter. We eten choco la. Ik val in slaap. 's Ochtends is het stil in Schuttershof. Nor maal staat de projector altijd aan en klinkt het gezoem. Nu niet meer. Ik fotografeer de ontmantelde filmzaal. Ik teken voor een digi tale bioscoopbon, vanaf september in ge bruik, gekoppeld aan ons kassasysteem. Met onze voorzitter neem ik kort de opening door. We verhuizen spullen en brengen oud materiaal naar de milieustraat. De Klove niersdoelen wordt verder ingericht: de koks hun keuken, de mensen van het café hun bar. Op de Langevielebinnenbrug eten we broodjes, met lekkere cappuccino van Maart je. Op kantoor vind ik een oud gasten boek. Halverwege een handtekeningenactie: 'Wat krijgen we nou? Handtekeningen tbv voorkoming sluiting filmtheaters Middel burg!' Vele pagina's met handtekeningen. Ik blader een stuk verder, 'Vrijdag 2 juli 1993, Stichting Cinema Middelburg gaat van start'. Za 3 juli 20.00 The Story of Qui Su (uit verkocht)'. Het stalen frame waarop de pro jector wordt geplaatst is door Leo met chemi sche ankers vastgezet in de muur. De bas- speakers staan op hun plaats, voor de schouw. Het kantoor is ingericht. Nog een rondje milieustraat en dan een biertje in de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 116