22 ZEELAND 9 Vier aanhoudingen bij vondst wietkwekerijen Tholen Verhoor in de Pluimweide PROVINCIE KLEURT ORANJE zaterdag j Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Wie dacht dat zo'n provincietourtje meteen helemaal een Circus Maxima zou worden, komt bedrogen uit. LL i" -" Scalda LCR UNIVERSITY TWZ feliciteert alle afgestudeerden met het behalen van hun diploma Een duurzaam idee? Doe dan mee! www.skinjewelry Maikel Harte Wie kleine kinde ren heeft weet dat zijn of haar spullen niet vei lig zijn. Bij ons is inmiddels op de tafel en de muur getekend, schoenen van mijn vrouw en dan vooral die met hakken, worden regelmatig teruggevon den op de slaapkamers en de cd's zijn al vaak gebruikt voor een hinkelpad rond de salonta fel. Het hoort erbij. Vorige week hebben ze waar schijnlijk de laptop onder han den genomen, want die startte ineens niet meer op. Bij de win kel waar we hem gekocht had den kwamen ze al vrij snel tot de conclusie dat er een glas li monade overheen moest zijn gegaan. Het ding was nat, plak kerig en rook sterk naar limona de. Daar wisten mijn vrouw en ik niets van. Nu kan er altijd wel eens iets gebeuren, maar ik vind wel dat er een beetje op de spullen gepast moet worden en dat het vooral verteld moet worden als er zoiets gebeurt. Geen van onze drie kinderen wist er echter iets vanaf. Nu ben ik geen strafrechtadvocaat, maar iets in mij wil dan toch heel graag weten wie het ge weest is. De oudste? Die is nog al open, die vertelt altijd alles, daar denk ik wel eens van dat ze ook best dingen voor ons ge heim mag houden. De middel ste is ons netste en meest oprui: merige typ, die ruimt zelfs troep van haar zussen op. De jongste is onze vrijbuiter en de meest morsige van alle drie, zij zit altijd onder de vlekken, laat van alles vallen en kijkt er niet meer naar om. Het ligt voor de hand dat zij het is geweest, maar ook zij ontkent. Donder dagavond heb ik ze nog maar eens onderworpen aan een 'kruisverhoor', en heb ik uitge legd dat dit soort dingen kun nen gebeuren, dat er geen straf volgt, maar dat ze er wel eerlijk over moeten zijn. Het hielp niet. Al vond ik, dat de middel ste wel erg vaak herhaalde dat ze het niet gedaan had. Dat is toch verdacht. Maar we zullen er wel niet achter komen. Ik heb nog even gedacht om het Openbaar Ministerie in te scha kelen, maar daar kan je sinds de fusie met Breda schijnbaar ook niet meer op rekenen. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns ment met oHnitreinen, modelbouw, live muziek, drachten jinuffelmarkt en kinderactiviteiten. umtrein vanuit Goes! Zie www.destoomtrein.ni. 22 en 23 juni Park De Pluimweide, Waardweg 4, Hoedekenskerke Een zeer door Jan van Damme MIDDELBURG - Haar naam wordt wel gescandeerd, vooral door groepjes scholieren. En de konin gin heeft een dermate rode combi natie aan, dat ze in het gezelschap van donkergepakte hoogwaardig heidsbekleders en beveiligers een duidelijke signaalfunctie heeft. Maar hoe ze ook knikt en wuift en handen drukt, koning Wil lem-Alexander scoort in enthou siasme en populariteit minstens zo goed. Hij heeft kennelijk vol doende aan zijn oranje stropdas. Meet en greet met het konings paar. Zeeland was met Zuid-Hol land gisteren het laatste provincie koppel waar Willem-Alexander en Maxima zich als gekroond kop pel presenteerden. Een speeddate: Middelburg van 9.00 tot 9.45 uur, Goes van 10.25 tot 10.55 uur, Zie- rikzee van 11.25 tot 11.55 uur. De af standen tussen de steden werden overbrugd door een koninklijke stoet van zo'n auto of tien, die door doortastende motoragenten overal groen licht werd geboden. Het weer werkte niet echt mee. Druppels in Middelburg, regen in Goes en weer druppels in Zierik- zee. Op de Brouwersdam, waar het koninklijk paar tussen de mid dag door Zeelands commissaris van de koning Han Polman aan zijn Zuid-Hollandse collega Jan Franssen werd overgedragen, was de wind geschikter voor de kite- surfers dan voor het groepje char metoeristen. Meestal is het met dat soort evene menten zo dat er vooraf publieke lijk wat laatdunkend over wordt gedaan. Zo'n kort bezoek, en dan zulke hoge kosten (voor Zeeland 91.000 euro), dan kom je op een fiks bedrag per seconde koninklij- I Middelburg ke aanwezigheid. Op de dag zelf smelt alle scepsis als sneeuw voor de - in dit geval verscholen - zon. Zie de mensen die voor dag en dauw hun kraam hebben opge bouwd en zich in hun historisch kostuum hebben gehesen. Zie de schoolkinderen die dansen en liedjes hebben ingestudeerd. Zie de ondernemers die hun bolus sen, bonbons, sieraden en andere handelswaar als het hoogste goed aanprijzen. Zie de vrijwilligers en alle mensen die zich voor samen- I leving en goed doel inzetten en in slagorde staan opgesteld. Op voorhand stelt het niks voor, tot de koning en koningin in het vizier zijn. Zie ook de oranjefans achter de dranghekken. Ze zwaaien, ze zin gen, ze applaudisseren, ze jui chen. Joyce Steehouwer staat voor aan op het Abdijplein in Middel burg. Normaliter zou ze het be zoek op televisie volgen, maar nu deelt ze met plezier in de Oranje ziekte: „Als ik ze nu zie, dan zijn V mmm Maakt werk van kennis Dé arbeidsintermediair voor studenten, afgestudeerden en bedrijven in Zeeland en omstreken. of applied sciences Op zoek naar een interessante (bij)baan? Dan kun je je nu inschrijven bij TWZ en word je op de hoogte gehouden van de meest recente vacatures. Wij bedanken daarnaast alle bedrijven en instellingen die middels stages, afstudeer-, onderzoeks- en andere praktijkopdrachten een belangrijke rol hebben gespeeld in de diverse opleidings trajecten. Heeft uw bedrijf of instelling een vaca ture voor een student of afgestudeerde? Neemt u dan vrijblijvend contact met ons op en informeer naar de mogelijkheden. TWZ, Edisonweg 51a, Vlissingen Tel. 0118 - 479 207 tholen - De politie heeft donder dag vier mensen aangehouden bij een hennepkwekerij in een loods in Sint-Annaland. Een tweede kwekerij die donderdagochtend ontdekt werd in een loods bij een bovenwoning aan de Molenvliet- sestraat in Tholen, bleek verlaten. De politie vond er zo'n 350 plan tenresten en installaties. Er bleek illegaal stroom afgetapt te zijn. De politie kwam om 14.00 uur bij duurzame dinsdag I 2013 Heb jij een idee of een oplossing voor een duurzame samenleving? Wil jij het verschil maken? Dien dan jouw idee voor 28 juni in op www.duurzamedinsdag.nl de loods aan de Ceciliaweg in Sint-Annaland. De verdachten zijn twee vrouwen, 39 en 62 jaar, uit Breda, een vrouw (41) uit Roosendaal en een man (33) uit de gemeente Tholen. JEWELRY b GRATIS SAMPLES! p mm GRATIS BEZORGING VANAF 30,00 your beauty products onlini

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 110