potje van Ploumen JJJ™, ov-kaart Strijd om auping 66 Als dit maar geen nieuwe besparing van 250 miljoen op defensie wordt Morgen: is je slaapkamer een vijfsterrenhotel 6 BINNENLAND 'Plotse dood tot 45 jaar altijd onderzoeken' 'Gevaar toekomst studentenclubs' AubinG zom ,erdeUbed cadeau Auping boxsprings. Vijfsterren luxe in je slaapkamer. WD en PvdA steggelen over invulling van nieuw buitenlandbudget van 250 miljoen euro. door Niels Klaassen DEN HAAG - Regeringspartijen WD en PvdA blijven kibbelen over het buitenlandbeleid. Dit keer gaat het over de invulling van een nieuw budget voor Inter nationale Veiligheid (van jaarlijks 250 miljoen). De WD benadrukt de militaire doeleinden van het potje, waar PvdA-minister Lilianne Ploumen van Buitenlandse Handel over gaat. De PvdA hecht belang aan ontwikkelingswerk en diplomatie ke projecten. Eerder was er al discussie in het kabinet over de Mensenrechten- nota van Frans Timmermans (PvdA, Buitenlandse Zaken). Zijn partijgenoot minister Lilianne Ploumen werd bij haar nota over Ontwikkelingssamenwerking ook dwarsgezeten door de liberalen. In beide gevallen duurde het lan ger voordat het kabinet met een besluit kwam. Ook de extra miljoenen die Plou men wil stoppen in de verbete ring van de werkomstandigheden van Bengaalse textielarbeiders kon rekenen op scepsis van de VVD. 'Volstrekt overbodig', von den de liberalen het voornemen. Kledingketens hadden immers al acties aangekondigd. De precieze invulling van het bud get Internationale Veiligheid laat nog altijd op zich wachten. Begin april meldde Ploumen dat ze 'bin nenkort' met een voorstel zou ko men. In ieder geval voor de zo mer. Het is nog maar de vraag of dat gaat lukken, meldt een inge wijde nu. „Het is een nieuw potje en de partijen denken er verschil lend over." Het budget van jaarlijks 250 mil joen komt uit het regeerakkoord en moet vanaf volgend jaar inge zet worden voor 'internationale vrede en veiligheid'. Ploumen gaat over dat geld maar overlegt WD-Kamerlid Ronald Vuijk hiervoor wel met collega s Frans Timmermans en Jeanine Hen- nis-Plasschaert (WD, Defensie). Volgens het regeerakkoord en een eerdere nota van Ploumen wor den de miljoenen ingezet om 'ont- wikkelingsrelevante activiteiten' te bekostigen, met 'militaire en politieke aspecten'. De Tweede Kamer wacht met smart op de uitkomst van de dis cussie tussen de bewindslieden. De WD wil in ieder geval dat de invulling van het nieuwe budget 'niet een nieuwe bezuiniging van 250 miljoen op Defensie bete kent', zegt Tweede Kamerlid Ro nald Vuijk. „Het is een gevoelig dossier, ook voor de PvdA", er kent Vuijk. „Maar er zijn wel meer van dit soort zaken, denk aan de opvolger van de F16." PvdA-Kamerlid Marit Maij hoopt dat het nieuwe budget voorziet in projecten waar behalve defensie ook ontwikkelingswerk en diplo matie een rol spelen. BRUSSEL - Nederland discrimineert buitenlandse Europese studenten omdat zij geen gebruik kunnen ma ken van de studentenkaart in het openbaar vervoer. Dat stelt de Europese Commissie. Gisteren besloot het dagelijks be stuur van de EU Nederland voor het Europees Hof van Justitie te dagen. Volgens Europese regels hebben studenten, ongeacht waar zij in de EU studeren, evenveel recht op uitkeringen of voordelen. Brussel meent dat Nederland het beginsel van gelijke behandeling niet heeft toegepast. De commissie heeft Nederland hier meermalen op gewezen maar tot nu toe is er geen actie onder nomen. Het ministerie van Onder wijs ziet de rechtsgang met ver trouwen tegemoet. De Landelijke Studenten Vak bond, die ook de belangen behar tigt van buitenlandse studenten, zet vraagtekens bij de beschuldi ging van discriminatie. „Als bui tenlandse studenten in Neder land een ov-kaart krijgen, krijgen Nederlandse studenten in het bui tenland dan toegang tot studen tenvoordelen die daar gelden?", vraagt LSVb-voorzitter Kai Heij- neman zich af. AMSTERDAM - Als iemand jonger dan 45 jaar plotseling overlijdt, zou altijd de doodsoorzaak nader moeten worden onderzocht. In ruim de helft van de gevallen blijkt een genetisch hartprobleem de oorzaak van de dood en dan is het zinvol om naaste familieleden te onderzoeken op dezelfde gene tische afwijking. Dat betoogt car dioloog in opleiding Christian van der Werf aan het AMC in Am sterdam. Van der Werf onder zocht personen die op jonge leef tijd plotseling overlijden. Volgens hem kunnen jaarlijks honderd tot tweehonderd families worden op gespoord met een genetisch hart- defect. Familieleden die dezelfde hartaf wijking hebben kunnen een pre ventieve behandeling krijgen. Van der Werf promoveert van daag op zijn .onderzoek. Auping Plaza - het complete Auping assortiment onder 1 dak Auping Premium - de complete Auping shop-in-shop formule Vind uw dichtstbijzijnde winkel op www.auping.nl/plazapremium Zondag a.s. geopend! Kijk op www.auping.nl Bij aankoop van een boxspring v.a. 1.795,-, exclusief bij Auping Plaza en Auping Premium. Actieperiode 7 t/m 30 juni 2013. Stel uw eigen boxspring samen. 02 Scan de QR Code of ga naar www.auping.nl/boxspring 0 UTRECHT - De studentenverenigin gen lopen gevaar. Als er in 2015 een leenstelsel wordt ingevoerd in plaats van de basisbeurs die er nu is voor studenten, dreigen veel (potentiële) leden af te haken. Uit een online enquête van de Landelijke Kamer van Verenigin gen blijkt dat studenten denken dat ze veel tijd moeten besteden aan hun studie om zo snel moge lijk te kunnen afstuderen, zodat ze geen tijd meer hebben voor ac tiviteiten. 1888 2013 Hu bij f,up'mgbo^nng Ontdek de comfortabele luxe van de Auping boxsprings. Alsof je iedere dag in een hotel slaapt. Een Auping boxspring is het resultaat van onzejarenlang opgebouwde kennis van slapen. Daarom ventileert een Auping boxspring beter en sta je iedere morgen fris en uitgerust op. Er is al een Auping boxspring vanaf 1.795,- Een goede nacht begint bij: Auping nights, Better days Auping boxspring met Nice hoofdbord Compleet met boxsprings en matrassen* Vanaf €2.875,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 6