Alleen non binnen muren instituut Bieb Oostburg tijdelijk naar Brouwerijstraat Beform ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Van Etten itnodiging iL Wonderlijk gevarieerd! auping Zomerconcert De Vliegende Hollander Step into Salsa-feest in café The Lane Jukebox-luistercafé in poppodium De Pit IJsclub viert jubileum met 'Blij dat ik glij' Curamus-fietstocht over 30 en 50 km Summer Time Out- festival met barbecue Kom genieten van de temperamentvolle keukens, gerechten, mobielen en auto's in de showroom van Beform in Goes. 21 juni van 16.00 tot 20.00uur 22 juni van 14.00 tot 18.00uur VRIJDAG 21 JUNI 2013 Jan van der Veer en non Tenzin Tso Kje (Eveline Hakvoort) in de tempel van Naropa. foto's Mark Neelemans Eveline Hakvoort is non van het Tibetaans Instituut. Ze draagt de bijbehorende ro de kleding als ze op het Naropa In stituut is. Als ze de buitenwereld betreedt, steekt ze zich in norma le dameskleding. Omdat ze haar status niet aan anderen wil op dringen, maar ook omdat ze er niet van houdt om als aapje te worden bekeken. Eveline is vorig jaar in India tot non gewijd door de Dalai Lama. Haar boeddhistische naam is sinds die tijd Tenzin Tso Kje: Als Lotus Geboren. „Van troep iets moois maken", vertaalt voorzitter jan van der Veer van Naropa. Als 'troep' zag Hakvoort zich vroe ger zeker niet. Maar, hoewel ze een goed lopende eigen onderne ming opbouwde en materieel on afhankelijk was, miste ze spiritue le vervulling van haar leven. Ze wilde tot inzicht komen, maar voelde niets voor een godsdienst. „Ik beschouw het boeddhisme als een religie. Boeddha is geen God, maar een op zichzelf staand ie mand die de weg wijst." Alle stromingen in het boeddhis me zoeken naar 'verlichting'. Voor het Tibetaans Instituut ligt die verlichting niet alleen in het welzijn van jezelf, maar in het welzijn van alle voelende wezens. Eveline wilde vooral groeien naar een 'liefdevollere mind': geen ei genliefde, maar liefde voor alles wat leeft. Ze is er van overtuigd dat er men sen zijn die de verlichting hebben gevonden. Voorbeelden kan ze niet noemen, omdat geen Lama van zichzelf zegt dat hij verlicht is. Van der Veer wijsgerig: „Zij die het zeggen, weten het niet. En zij die het weten, zeggen het niet." Tapijt Laminaat - Novilon - Marmoleum Gordijnen Matrassen - Binnenzonwering Bodems - Bedlinnen - Dekbedden Persoonlijk en deskundig advies staat bij ons voorop !ss==-5 wonen 4 slapen Complete woninginrichting op maat Steenstraat 23 - Hulst Telefoon 0114 3141 20 door Martijn de Koning OOSTBURC - De bibliotheek in Oost burg verhuist in september naar het huidige pand van Den Dekker Meubelen aan de Brouwerijstraat. De bieb zit nu in Den Hoekzak. Die moet worden vrijgemaakt om er leerlingen van de basisscholen De Berenburcht en Sint Bavo on der te brengen tijdens de nieuw bouw van hun scholen. Daarna wordt Den Hoekzak gesloopt. Al langer is bekend dat de biblio theek verhuist naar het Zwin Col lege. Daar wordt de bieb samenge voegd met de mediatheek van de TERNEUZEN Muziekvereniging De Vliegen de Hollander geeft zaterdag vanaf 20.00 uur een zomercon cert in de Grote Kerk aan de Noordstraat in Ter neuzen. Het harmonie- en leerlingenorkest treden op. Ook vier jubilaris sen worden zaterdag gehuldigd voor het 25- of 40-jarig lidmaat schap. Toegang vijf euro. OOSTBURG Café The Lane aan de Nieuw- straat in Oostburg biedt van avond, vrijdag, een podium aan het tweejaarlijkse Latinfeest Step into Salsa. Om 21.00 uur be gint een workshop voor begin ners en gevorderden, een uur tje later is het echte Latinfeest. Ook wie niet mee wil dansen, is welkom. Entree vijf euro. TERNEUZEN Relaxed luisteren naar je favo riete album. Het kan vanavond, vrijdag, tijdens het Jukebox- luistercafé in poppodium De Pit in Terneuzen. Uit een stem ming op de website van De Pit is Foo Fighters' The Colour and the Shape als favoriet uit de bus gekomen. Aanvang 19.30 uur. IJZENDIJKE IJzendijke wacht zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur spektakel. IJsclub De Veste viert het 75-ja- rig bestaan met een 'Blij dat ik glij'-race. Aan de Veste bij de Oranjestraat komt een schans. Met een bootje of tobbe mag ie dereen vanaf 11 jaar proberen daar zo snel mogelijk vanaf te glijden en de bel te luiden. HULST Fietsliefhebbers kunnen zater dag meedoen aan de Curamus- fietstocht over dertig en vijftig kilometer. Deelname kost 2,50 euro, inclusief pannenkoek of puntzak friet. De opstapplaat sen zijn tussen 10.00 en 11.00 uur bij tuinhuis Blaauwe Hoe ve in Hulst en zorgcentrum An- tonius in Kloosterzande. OOSTBURG Scholierencentrum Time Out aan de Torenweidelaan in Oost burg luidt vandaag de zomer in, met het Summer Time Out- festival. Kikke-sport, -tv en -cultuur en een dj zijn present vanaf 16.00 uur. Ook zijn er meidenworkshops. Om 18.00 uur gaat de barbecue aan. ffljautomondo "Italiaanse dagen" school. De gesprekken tussen bi bliotheek, gemeente en het Zwin College daarover verlopen prima, vertelt Rudi Crombeen, directeur van de Bibliotheek Zeeuws-Vlaan- deren. „Maar we redden het ge woon niet om al eind dit jaar alles gereed te hebben. Vandaar de tus senoplossing." Crombeen is blij met het tijdelij ke onderkomen. „Het pand ligt bij het centrum, is groot genoeg en er ligt een parkeerplaats vlak bij. Voor ons levert het geen be perkingen op." De directeur hoopt in de loop van volgend jaar te verhuizen naar de nieuwe loca tie bij het Zwin College. keuken p interieur Livingstoneweg 50 4462 GL Goes www.beform.nl 0113 - 222 770 info@beform.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69