Groepskamperen bij CAS eenmalig itnodiging Opnieuw vertraging Recreatieverdeelweg „„„„.„„„./Italiaanse dagen" Joosse Beform SCHOUWEN-DUIVELAND 25 Over groenonderhoud en zwerfvuil mogen bewoners hun mening geven. Inrichting komt niet aan bod. op alle banken fauteuils en stoelen Kom genieten van de temperamentvolle keukens, gerechten, mobielen en auto's in de showroom van Beform in Goes. 21 juni van 16.00 tot 20.00uur 22 juni van 14.00 tot I8.00uur VRIJDAG 21 JUNI 2013 Over smaak valt veel te twisten door Piet Kleemans door Ali Pankow ZIERIKZEE - Is er veel schade aan het asfalt? Hoe zit het met de 'dwarsonvlakheid' van tegels bij u in de omgeving? Of: vertoont het gras veel kale plekken? Dat soort vragen worden gesteld in de online enquête van de ge meente Schouwen-Duiveland over de openbare ruimte. Veel in woners en dorpsraden hebben de vragenlijst al ingevuld. Deelne mers maken kans op een VW-bon ter waarde van 35 euro. Wethouder Wim Stouten heeft vorige week alvast wat bonnen uitgereikt aan enkele winnaars. Blijkbaar moest 'het volk' nog wat gestimuleerd worden even tijd uit te trekken voor het invullen van het digitale vragenlijstje. Heeft het overigens zin? Koopt de inwoner er wat voor? Ziet zijn buurt er dan straks echt beter uit? Dat zou je mogen verwachten, want zo belooft de gemeente: „De resultaten van de enquête zullen wij verwerken in onze visie op be heer van de openbare ruimte." De enquête kan nog tot 30 juni worden ingevuld via de website van de gemeente. Het valt op dat de vragen vrij algemeen zijn en zich beperken tot zaken als be planting, onkruid, straatmeubilair en zwerfafval. Ook mogen de in vullers hun mening geven over de mate aan onderhoud op bedrij venterreinen, in woongebieden, op begraafplaatsen en sportpar ken. Moet dat overal optimaal of kan het bijvoorbeeld op bedrijven terreinen wel wat minder? Men sen die vol goede moed de vragen lijst openen met het voornemen eens hun hart te luchten over spe cifieke ontwikkelingen komen van een koude kermis thuis. Die ruimte biedt de enquête niet. Een gemiste kans wellicht. Waarom zou je als gemeente de inwoners niet eerst polsen of ze bijvoor beeld die forse bruine keien op el ke hoek van hun straat wel mooi vinden. Wat doen die grote ste nen daar eigenlijk? Liggen ze daar om mooi te zijn? Daarover kun je van mening verschillen. En die bloemenmandjes aan lantaarnpa len. Lieflijk of de truttigheid ten top? Over smaak valt veel te twis ten. Hoewel: over aantasting van de horizon door de kolos van de Omoda-vestiging aan de Weg naar de Val in Zierikzee lijken veel mensen het eens te zijn. „Dan kun je nog beter windmo lens hebben", denkt menigeen. ELLEMEET - Het toestaan van groepskamperen - rond Concert at Sea - op een terrein aan de Helle- weg bij Ellemeet is een eenmalige uitzondering op de regels. Dat ant woordt Schouwen-Duivelands dage lijks gemeentebestuur op vragen van oppositiepartij Alert!. De organisatoren van CAS heeft bij de gemeente toestemming ge vraagd voor het groepskamperen omdat de belangstelling voor meerdaagse arrangementen veel groter was dan verwacht. CAS wil 1500 mensen onderdak bieden en dat kan volgens de gemeente op een terrein van 2.3 hectare naast Strandpark De Zeeuwse Kust aan de Helleweg. Alert! constateert dat de gemeen te daarmee haar eigen regels - waarin staat dat voor maximaal 400 groepskampeerders onthef fing kan worden verleend - over treedt en dat geeft de gemeente ook toe. Maar dat doet ze 'om het succes van de arrangementen in 2013 te kunnen opvangen'. Als argument voor het afwijken van de eigen beleidsregels voert het college bijzonder praktische argumenten aan: „Het gaat om een groot aantal personen die bij voorkeur in dé directe nabijheid van het festivalterrein opgevan gen moeten worden. Op' onderha vig perceel kan dat, zijn voorzie ningen aanwezig en hoeven men sen die breed verspreid over het eiland op andere terreinen ge plaatst te worden aldus het col lege. Dat heeft in de visie van het college als groot voordeel dat er maar één publieksstroom is in plaats van meerdere. Op de vraag van Alert! waarom geen voorrang wordt gegeven aan opvang van CAS-bezoekers op re guliere kampeerterreinen ant woordt het college dat de tijd tot het festival (28 en 29 juni) te kort was om de opvang op meerdere terreinen en pendelvervoer vanaf die terreinen naar de festivalloca tie en vice versa te regelen. „Bo vendien zullen veel van deze be drijven niet voldoen aan de crite ria die door CAS aan de arrange menten worden gesteld." Eén van de criteria is dat alleen terreinen op korte afstand van het festivalterrein in aanmerking ko men. De recreatiebedrijven hebben vol gens het college alle gelegenheid gehad om aan de arrangementen voor CAS mee te doen. Het college zegt er vanuit te gaan dat CAS volgend jaar de opvang via de reguliere terreinen regelt. „En het succes van de arrange menten nog breder opvangt." I Aantasting van de horizon door de vestiging van Omoda aan de Weg naar de Val. foto's Dirk-Jan Gjeltema 40% INTERIEURS Langstraat 2, Arnemuiden T 0118-60 12 73 www.joosseinterieurs.nl door Ton van den Nouweland ELLEMEET - De oplevering van de Recreatieverdeelweg, fase 2, is op nieuw uitgesteld. Was eerder de vorst oorzaak van vertraging; nu is de wegenbouwer failliet. „We gaan een nieuwe aannemer zoeken," vertelt gedeputeerde Kees van Beveren namens op drachtgever provincie Zeeland. Een financiële tegenvaller ver wacht Van Beveren niet: „De pro vincie betaalt nooit vooruit. Maar het is natuurlijk wel even afwach ten of de nieuwe aannemer het voor dezelfde prijs doet." Dat zal vermoedelijk wel loslopen, want volgens de gedeputeerde staan de aannemers in de rij om voor de provincie te werken. Het wisselen van aannemer levert wel vertra ging op. Was tot voor kort sprake van 'na de vakantie'; nu houdt Van Beveren het op oktober. Deze week werd wegenbouwer Van den Heuvel in Werkendam failliet verklaard. Het van oor sprong Zierikzeese bedrijf heeft veertig mensen in vaste dienst. Fase 2 van de Recreatieverdeel weg verbindt Renesse met het het kruispunt in de N57 bij de Brouwersdam. keuken 9 interieuf Livingstoneweg 50 4462 GL Goes www.beform.nl 0113 -222 770 info@beform.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55