Tijdelijke verhuur van koophuizen soepeler Open tuinen weekend Groei en Bloei WONEN 3 Hooghe Hoeve VRIJDAG 21 JUNI 2013 De regelgeving rond de tijdelijke verhuur van te koop staande wo ningen wordt definitief versoe peld. De Eerste Kamer is ak koord met de aanpassing van de Leegstandswet. De vereenvoudigde regelgeving treedt per juli in werking. Eige naren mogen dan zelf de huur prijs bepalen en niet meer de ge meente. Ook mogen te koop staande woningen onder voor waarden vaker tijdelijk worden verhuurd. De maximale verhuur- periode voor koopwoningen is vijfjaar. Dat was al zo, maar die termijn werd eerder opgedeeld in termijnen van twee jaar. Nu kan een woning in een keer vijf jaar op rij worden verhuurd. De soepelere regelgeving geldt vooral voor leegstaande kanto ren en voor sloop- en renovatie woningen. Voor leegstaande kan toren wordt de maximale ver- huurperiode verlengd naar tien jaar. Dit moet onder meer een impuls geven aan de ombouw van kantoor- naar woonruimte. De maximale verhuurperiode voor sloop- en renovatiewonin gen is vastgesteld op zeven jaar. De spoelbak in de keuken heeft nostalgische zwart-witte tegeltjes De deur van de hal naar de woonkamer heeft gekleurd sierglas. Groei Bloei houdt dit weekend haar jaarlijkse, landelijke Open Tuinen Weekend. Tbinliefhebbers verspreid over heel Nederland stellen zaterdag en zondag hun tuin open voor het publiek. Groei Bloei zegt dat een bezoekje aan een open tuin de ideale manier is om inspi ratie en ideeën op te doen voor de eigen tuin. „Ie ziet mooie plantencombina- ties, wandelt door origineel ont worpen tuinen en je kunt toepas singen bekijken." Op de website www.groei.nl is een overzicht te vinden van tui nen die meedoen aan het aan staande tuinenweekend. Een voorbeeld is de tuin van de fa milie Boeije, Zuid wateringstraat 26 .in Ritthem. De tuin is 1300 vierkante meter groot met diverse vijvers met daaromheen borders met vaste planten. De tuin ligt 500 meter van de Westerschelde, waardoor de wind vrij spel heeft. De familie Boeije heeft geprobeerd de planten hier op aan te passen. De tuin is op beide dagen geo pend van 10.00 tot 17.00 uur. De tuin is een oase van rust. Wie: Colinda (42) en Arie van der Maas (47) en hun kinderen Jasper (20), Hannelore (18), Hubert (16), Diederik (13) en hond Skippy Onvervangbaar: De bordjes van opa Piet, twee Delfsblauwe sierborden in de hal. Lievelingsplek: Van Colinda: de tafel in de eetkamer omdat het daar zo lekker licht is. Van Arie: de woonkamer omdat die groot genoeg is om met zijn allen in te zitten. Favoriete winkel: 't Vooruus in Kwadendamme en Zomaar Leuk in Hein- kenszand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43