i n I m PZC Oude hoeve in hartje Wemeldinge "~7" 2 3 ACHTER DE VOORDEUR 4 Vooral de trap wordt heel bijzonder 6 Tweede huis is een buitenkansje Waarom zou je een duur designmeubel kopen als het ook simpel én verantwoord kan. Pallethout is vaak over en kost (bijna) niks. Met een beetje creativiteit, wat bruikbaars uit de schuur en misschien een likje verf, maak je er de mooiste dingen mee. >*r- - Pret met pallets door Suzanne Dijkstra, Cor-Peter Pasma en Renske Schriemer DOE MEER MET PALLETS Een rondje surfen op het internet levert binnen vijf minuten tien opties voor leuke bouwwerken met pallets op. Neem de hip pe Amerikaanse lifestyleblog Apartement Therapy; hier hebben ze de mogelijkheden van dit stoere restmateriaal ook ontdekt. Op talloze manieren. De handige Harry bouwt een compleet speelhuisje voor kin deren, terwijl het wijnrek voor in de tuin goed te doen is door iets minder kluslusti- gen. Hiervoor is één pallet voldoende. Dat geldt ook voor de salontafel: een paar wie len eronder en de klus is klaar. De website linkt bij elk klusidee door naar werkbeschrijvingen en foto's van creatieve- lingen die iets met pallets hebben ge bouwd. De site 1001 Pallets spant daarin de kroon. Hier zijn, zoals de naam al doet ver moeden, duizend-en-één voorbeelden van klusprojecten met pallets te vinden. Zelf nog een leuk idee met pallets? Ze kunnen op de website worden geplaatst. www.apartmenttherapy.com www.1001 pallets.com DOE HET ZELF MET PALLETHOUT Een stoere salontafel'van pallethout of een (lounge)bank voor in de tuin. Goed idee, maar waar vind je een pallet? Even speuren en het is zo gepiept. Type maar eens in op Marktplaats of vraag aan vrienden en kern nissen of op hun werk pallets overblijven. Ook bij bouwmarkten hangt nog wel eens een briefje met 'gratis af te halen pallets'. Edwin Heethuis uit Groningen verging het zo. Een klusprogramma op tv bracht hem op het idee van een rijdend moestuintje. „Toevallig had ik al het benodigde materi aal nog in de schuur. Behalve dat pallet." Op zijn werk vond hij een exemplaar dat hij mocht meenemen. De enthousiaste amateurklusser maakte er met vier wielen, worteldoek, oude planken en een stuk trel- lis-scherm van staal een rijdend tuintje van. Dat deed hij vooral voor zijn kinderen van toen 4 en 6 jaar oud. „Ik vind het be langrijk dat ze weten hoe ons eten groeit, dat het niet uit de winkel komt, maar uit de tuin. Samen met hen heb ik er groente in verbouwd." Dat het tuintje ook nog van hergebruikt materiaal is, maakt het hele idee nog duur zamer. Grappig detail: Heethuis is niet al leen fervent klusser en tuinier, maar ook vi deobewerker. Hij maakte van het project een filmpje en dat is goed gelukt. Zijn film pje is op YouTXibe inmiddels 11.000 keer be keken. „Ik hoop meer mensen enthousiast te maken voor een ecovriendelijke moes tuin op wielen: doel bereikt!" Ook de film zien? Ga naar www.youtube.com en zoek op: moestuin op wielen OPEN SOURCE PALLETS Wil je aan de slag met pallets, maar weet je niet goed waar te beginnen? Wend je dan tot Pop Up Pallet. Loungebank, sta-tafel, driemeter-tafel, bureau, kast of day bed? Zeg het maar, het kan allemaal met een bouwpakket van zes pallets van het Amers- foortse bedrijf. De bouwtekeningen krijg je erbij. Er kan nog meer, want gebruikers worden uitgenodigd ontwerpen en ideeën online te delen. „Wij kiezen bewust voor één maat pallet, die we ook heel houden en dus niet doormidden zagen. Juist dan kom je op creatieve oplossingen. Met een pakket van tien pallets kun je zo al vijftien verschillende ontwerpen bouwen", zegt Anneke Savenije, die het bedrijf sinds bijna een jaar samen met interieurontwerper Eg- bert van Triest runt. Het bedrijf ontstond letterlijk toen de twee een markt voor creatieve ondernemers had den ingericht met pallets en met een enor me voorraad pallets bleven zitten. Een avond brainstormen en modellen maken met collega-interieurontwerper Rudolf van Lierop leverde het concept voor het be drijf op. Pop Up Pallet wordt inmiddels steeds vaker gevraagd om bijvoorbeeld win kelruimtes in te richten. Savenije: „Maar daarnaast zijn we ook zeer geïnteresseerd in het sociale aspect en het delen van de ontwerpen. Zo kom je oplossingen tegen die je zelf nooit had kunnen bedenken." www.popuppallets.nl reageren? wonen@depersdienst.nl I Van het pakket van Pop Up Pallets (grote foto boven) kun je veel ontwerpen maken, zoals een bankje (grote foto onder). Edwin Heethuis kwam op het idee van een rijdend moestuintje (kleine foto boven). Van pallets kun je een salontafel op wieltjes maken (kleine foto onder), foto's DesignPress

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41