UITVERKOOP 25%-50% SALE BrjLEVELD lames Gandolfini was gelukkig geen mooie jongen 1961-2013 DELSCHER IN HET NIEUWS 3 Ruzie over wissen gegevens door Leaseweb .70% James Gandolfini Ik had gedacht dat ze een of andere mooie jongen zouden nemen fel VRIJDAG 21 JUNI 2013 Grote Markt 11-13, Goes 0113 227607 www.delscher.nl tV: y:i- MANNENMODE MIDDELBURG WWW.BI) LEVELD-MANNENMODE.NL NIEUWE BURG 12. MIDDELBURG door de rolluiken Foto links: het uitgebrande huis in het Hermelijnkwartier, foto Ed van Alem Foto rechts: De technische recherche onderzoekt de woning waarin de drie vrouwen bij een brand om het leven kwamen, foto Koen van Weel/ANP kers van het maatschappelijk werk aanwezig. Er werd door buurtgenoten maar weinig ge bruik gemaakt van die mogelijk heid om in het wijkgebouw met elkaar te praten. Over de relatie van de 23-jarige met het omgekomen gezin doet de politie hangende het onder zoek geen nadere mededelingen. Het vermoeden is dat het nog wel enkele dagen zal duren voordat het afgebrande huis wordt vrijge geven. Gistermiddag werden al wel de li chamen geborgen. De kinderen van de ernaast gelegen school had den de hele dag vrij gekregen: ge meente en schoolleiding wilden hen niet Confronteren met die beelden en alle ruimte bieden voor het politieonderzoek. SYDNEY - Kim Dotcom, de flam boyante eigenaar van website Me- gaupload, beschuldigt het Neder landse hostingbedrijf Leaseweb van 'de grootste datamoord uit de internetgeschiedenis'. Leaseweb wiste in februari de gegevens van de 630 servers die Megaupload bij het bedrijf huurde. Dat gebeurde een jaar nadat Dotcom in Nieuw-Zeeland op verzoek van de FBI werd opgepakt op verden king van piraterij en schending van copyrights. Gebruikers van Megaupload konden bestanden opslaan. De site is vooral gebruikt om bestanden te delen die te groot waren om per e-mail te ver sturen. De Duitser Dotcom, die ei genlijk Kim Schmitz heet, reageer de woedend op het verlies van 'pe tabytes aan foto's, backups en an dere eigendommen'. ters zijn leerlingen opgevangen en is de gezondheidsdienst GGD ingeschakeld om de leerkrachten en leerlingen te ondersteunen. De oudste was net geslaagd voor haar vmbo-examen en wilde vol gens de Cuijkse restaurantbaas voor wie ze werkte de koksoplei ding gaan doen. Ook het restau- rantpersoneel kwam bij elkaar om het verdriet te delen. Ongeloof en onbegrip over de fata le brand overheersen. Omwonen den zeggen woensdagavond een ruzie gehoord te hebben in het huis. Buurtbewoners zeggen dat ze 's nachts een auto met piepen de banden hoorden wegrijden. Maar het gezin stond niet bekend als problematisch. Het huis stond al geruime tijd te koop. Burgemeester Wim Hillenaar van Cuijk noemt de fatale brand 'een afschuwelijke gebeurtenis voor de familie, voor vrienden en voor on ze gemeenschap'. Om mensen de gelegenheid te ge ven hun emoties met elkaar te de len, werd een zaal in Cuijk open gesteld. Daar waren ook medewer Daar kwam hij aangesjokt, bijna elke aflevering weer. Op slippers, badjas half open, haar door de war, ach ter zijn dikke buik aan, liefst nog een beetje krabben, om dan aan het eind van de oprijlaan de krant op te rapen. Nieuwe dag, nieuwe kansen, ook voor Tony Soprano, maffiabaas te New Jersey. Maar het leek wel of iedere dag be gon met de bedoeling het voor To ny zo moeilijk mogelijk te maken. Hij moest zich niet alleen staande zien te houden in de keiharde lo kale onderwereld, vol achter docht, afrekeningen en verraad, maar ook in zijn turbulente ge zinsleven en de wanorde in zijn eigen hoofd. Van 1999 tot 2007, liefst 86 afleve ringen, was James Gandolfini de Italiaans-Amerikaanse gangster Tony Soprano. Aanvankelijk tot zijn eigen verbazing: „Ik had ge dacht dat ze voor deze rol een of andere mooie jongen zouden ne men, een Italiaanse George Clooney." Gelukkig niet. Tony Soprano kwam dankzij Gandolfini tot le ven als een crimineel zonder scru pules, maar wel eentje die zich als een goede huisvader oprecht zor- James Gandolfini gen maakt over de schoolkeuze van zijn dochter. Tony kan net zo makkelijk een verraderlijke vriend uit de weg ruimen als een restje eten naar zijn arme oude moeder brengen, die hij vervol gens weer uit boosheid om haar geroddel in een bejaardenhuis stopt en daar maar meteen gehei me vergaderingen belegt met zijn maffiavrienden. Om dit allemaal te verwerken, en dat was ongehoord in de rijke tra ditie van maffiaseries en -films, heeft hij zijn wekelijkse sessies op de bank van zijn (vrouwelijke) psychiater. Totaal over de top? Natuurlijk. Maar Gandolfini had met Tony So prano de rol van zijn leven gevon den. Hij slaagde er in om de com plexe gangster geloofwaardig neer te zetten: of hij nou Pussy Bon- pensiero met kogels doorzeeft, snotterend bij dr. Jennifer op de divan zit, het voor de zoveelste keer goedmaakt met zijn echtge note Carmela of zijn totaal ge stoorde neefje Christopher klaar- stoomt tot zijn opvolger; de fans bleven smullen. Misschien is dat ook wel de reden dat de serie af sloot met een open einde. Tony kon gewoon niet dood. Gandolfini deed natuurlijk veel meer in zijn carrière (hij speelde in het theater en produceerde do cumentaires),, maar hij zal altijd Tony Soprano blijven. Het kan dan ook bijna geen toeval zijn dat hij stierf, aan een hartaanval, in Italië.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 3