Mahut moet wedstrijd van z'n leven nog spelen THUIS IN SNEEUW Zeeuwse atleten bundelen krachten skidome.nl/actie 36 SPORT Dubbele cijfers voor Spanje Hansweertse Boys ontvangt RTL Sterrenteam Frank Rijkaard ziet PSG niet zitten en zegt af Hockeysters Oranje bereiken finale *Geen verrassingen in Tourploeg Sky Ajax ziet af van Adam Maher Bij Skidöme kan je deze zomer een volledige dag vrij skiën of snowboarden van 37,50 voor 24,50 p.p. Tip: Voor slechts 10,00 p.p. huur je er materiaal en warme kleding bij. RIO DE JANEIRO - David Silva (links) en Fernando Torres vieren de tiende tref fer van Spanje. Het Spaanse voetbalelftal had donderdag geen mededogen in de Confederations Cup met de amateurs van Tahiti, die ai dolgelukkig waren dat ze ook eens in het nieuwe Maracana-stadion op het veld mochten staan. De wereldkampioen won het ongelijke duel met liefst 10-0, na een ruststand van 4-0. Fernando Torres voerde zijn productie als international op met vier doelpunten. De eerste maakte hij na vier minuten. David Villa scoorde drie maal. Verder hadden David Silva (2) en Juan Mata succes, foto Felipe Trueba/EPA ROTTERDAM V De Nederlandse hockeysters staan zaterdag in de finale van de World League in Rot terdam tegenover Duits land. Oranje won donderdaga vond zonder al te veel moei te van Nieuw-Zeeland: 5-2. RIJSWIJK Topfavoriet Christopher Froome kent zijn knechten voor de aankomende Tour de France. De Britse kop man krijgt bij Team Sky hulp van de Konstantin Si- vtsov (WRu), Richie Porte (Aus), Edvald Boasson Ha gen (Noo), Vasil Kiryjenka (WRu), David López (Spa) en zijn landgenoten Peter Kennaugh, Ian Stannard en Geraint Thomas. AMSTERDAM Ajax zal Adam Maher niet overnemen van AZ. Direc teur voetbalzaken Mare Overmars zegt dat de lands kampioen afziet van de ta lentvolle middenvelder. „Ik heb Adam en zijn zaakwaar nemer Sigi Lens gebeld, dat wij andere keuzes maken", aldus de oud-international. door Pim Dikkers ROSMALEN - Hij staat bekend als 'de tegenstander van'. En het hoef de niet eens zo raar te lopen tij dens de Topshelf Open in Rosma len of Nicolas Mahut had donder dag weer tegenover John Isner ge staan. Overigens niet voor het eerst sinds hun drie dagen durende partij op Wimbledon in 2010. Het ging deze week anders op het Autotron. De verrassend sterke Rus Evgeni Donskoi knokte zich via Isner en Robin Haase naar een kwartfinale tegen Mahut. De 31-ja rige Fransman won in misschien wel de mooiste partij tot nu toe in twee sets: 6-4 en 7-6. Er zijn niet zoveel sporters die graag constant herinnerd willen worden aan één moment. Maar Mahut heeft zich er met genoe gen bij neergelegd dat hij en Isner tot in de eeuwigheid met elkaar verbonden zijn. Laat het digitale krantenarchief lopen op de zoek term 'Mahut' en je krijgt Isner er sinds die drie dagen in 2010 er vrijwel altijd gratis bij. Het deert Mahut niet, de lange Amerikaan werd een vriend. De Fransman schreef zelfs een 110 pagina's tel lend boek over de memorabele marathonpartij. 'De wedstrijd van mijn leven', koos de rechtshander als veelzeggende titel voor het hel denepos. Maar nu hij op zijn 31e plots weer opduikt bij de laatste vier van een ATP-toernooi, moet Mahut dé wedstrijd van zijn leven nog wel spelen. Morgen gaat hij mogelijk op voor z'n derde eindstrijd. Nog nooit won Mahut. Of er een nieuw boek volgt üls-ie nu wel slaagt? „Dat moet je me later nog maar eens vragen. Zo ver is het nog lang niet." Z'n gereserveerd heid valt te begrijpen. Mahut heeft het niet zo op finales. Eerder dit jaar verloor hij ook al de dubbelfinale van Roland Gar ros. „Ik denk daar nog van vaak aan terug. We (Mahut speelde sa men met Michael Llodra) waren slechts drie punten verwijderd van de titel. Zes maanden daar voor twijfelde ik nog of ik ooit nog op niveau terug zou komen, zoveel pijn in mijn knie had ik." De afgelopen dagen bewees de Pa- rijzenaar dat hij het ook nog altijd op eigen kracht kan. Makkelijk was zijn weg niet. Mahut moest vanaf zaterdag al aan de bak in het kwalificatietoernooi. In de anonimiteit van de vier bijbanen overleefde hij al zes tegenstan ders. Door een verregende mid dag, en een nieuw schema, kwam Mahut gisteren ook niet verder dan baan twee. Vandaag staat hij, als de weergoden meewerken, op het podium waar hij gezien zijn tennis van deze week hoort: het Centre Court. Belg en publiekslie veling Xavier Malisse, die van Ro berto Bautista Agut won, vormt de laatste horde naar de échte wedstrijd van zijn leven. HANSWEERT - In Hansweert wordt zaterdag een opvallende voetbal wedstrijd gespeeld. Hansweertse Boys neemt het op tegen het RTL Sterrenteam. Veel bekende Neder landers maken deel uit van het RTL Sterrenteam, dat het regelma tig opneemt tegen voetbalvereni gingen. Op de spelerslijst staan onder andere Ali B, Baas B., Bas Muijs, Ben Saunders, Toine van Peperstraten en Michael Mols. De wedstrijd begint om 15.00 uur. Een kwartier eerder wordt een pannaveld geopend. MIDDELBURG - Zes Zeeuwse atleten hebben zich aangesloten bij de Stichting Toprunning Zeeland. Het gaat om Tommy Staal, Neal Bouter- se, Erwin Adan, Tim van den Broe- ke, Noah Heijnen en Finn de Leng. Arjan Beije en Pascal van Troost maakten al onderdeel uit van het team. t De Stichting Toprunning Zeeland bestaat al een hele tijd, maar krijgt met de komst van de zes nieuwe atleten een impuls. Ar chie Staal uit Nieuw-Haamstede neemt de begeleiding voor zijn re kening in samenwerking met Jan Kloet. PARIJS - Frank Rijkaard heeft be dankt voor de rol van hoofdtrai ner* bij de sterrenformatie van Pa ris Saint-Germain. Dat heeft de doorgaans goed ingevoerde Fran se sportkrant l'Equipe donderdag naar buiten gebracht. Rijkaard zou een van de grote namen zijn die PSG wilde aanstellen als op volger van Carlo Ancelotti, nadat Fabio Capello had aangegeven niet in Parijs trainer te willen wor den. Rijkaard is vrij sinds hij me dio januari werd ontslagen als bondscoach van Saudi-Arabië. „Talenten zullen de krachten moe ten bundelen om verder te ko men", zegt Staal. „Als je hogerop wil, maak je veel kosten. Binnen een vereniging zijn de mogelijkheden beperkt om topsport te kunnen bedrijven. We hebben nu een aantal sponso ren waardoor er voor deze atleten meer mogelijk is." De atleten blij ven wel gewoon hun eigen trai ners houden. De talenten die deel gaan uitma ken van Toprunning Zeeland heb ben de laatste tijd veel progressie geboekt en behoren in hun leef tijdscategorie tot de betere atleten van Nederland. UITSLAGEN PAARDENSPORT De Kroo Nieuw- en Sint Joosland. Dressuur Stal de Kroo. Paarden Z2: 1Wanda Verhage, Unicorn Lancody (Scheldestad) 207; 2. Jolanda van Dijke, Nick A (Scheldestad) 201. Z1:1. Jessi ca Nijpjes, Balorig Z (Sé-Ros) 217; 2, Diana van Liere, Velibor V (Paardebloem) 211; 3. Nathalie Poppe, Utach (Sé-Ros) 209. M2: 1Pauline Me- ijers, Wise Guy (Sé-Ros) 186; 2. Anouk Erwich, Unisha (Paardebloem) 180; 3. Janis Lindhout, Vera (Oranjezon) 171. M1: 1. Jessica Nijpjes, Sambucco en Chanthal Nijpjes, Don 't Worry N (Sé_ros) 201; 3. Mariska de Vrieze, Duchess (Paardebloem) 199. L2:1Michelle Eversdijk, Di- lana (Paardebloem) 205; 2. Daniëlle Schouwe- naar, Bo (Allround) 199; 3. Vincent Bol, De Kroo's Catrichta (Walcheren) 197. L1: 1. Kim van 't Hul, Fareosa (Schouwse R.) en José Dinge- manse, Edison (Scheldestad) 197; 3. Suzanne van Leeuwen, Wizard (Gouwe Reyers) 194. Pony's M1/M2 cat. DE: 1. Angelina den Boer, Donatello Du Bois (Kleppertjes) 188. L2 cat. B: 1Febe Vereist, Polderhofs Spirit (Kleppertjes) 190. L1/L2 cat CDE: 1. Sara Langerak, Fabiola (Kleppertjes) 191. Tweede proef. Paarden Z2: 1Joland van Dijke, Nick A, 219; Wanda Verhage, Unicorn Lancody, 214. Z1: 1. Inger van Boven, Zigbey Black (Weelr.) 223; 2. Suzy de Pagter, Amazing (Schel destad) 217; 3. Samantha Miltenburg, BenZ Z (Walcheren) 216. M2: 1. Pauline Meijers, Wisse Guy, 194; 2. Janis Lindhout, Vera, 188; 3. Anouk Erwich, Unisha, 187. M1:1. Jessica Nijpjes, Sam bucco, 205; 2. Vivian Diephout, Wasette (Weelr.) 202; 3. Mariska de Vrieze, Duchess, 189. L2: 1. Nadia van Schaik, Veersedam's Shaki- ra (Sé-Ros) 199; 2. Michelle Eversdijk, Dilana, 197; 3. Daniëlle Schouwenaar Bo en Vincent Bol, De Kroo's Catrichta, 190. L1: 1. Jose Dinge- manse, Edison, 204; 2. Manouk Remijn, Beaulita (Weelr.) en Kim van 't Hul, 192. Pony's M1/M2 cat DE: 1 Eva Langerak, Jona than (Kleppertjes) 192. L2 cat. B: Helene Lou- werse, Lucky (Gouwe Reyers) 186. L1/L2 cat. CD: 1. Kim Alting, Centelle (Sé-Ros) 199. TENNIS Rosmalen. Mannen enkelspel. Kwartfinales: Wawrinka (Zwi/2) - Chardy (Fra/5) 6-4 7-6 (2), Garcia-Lopez (Spa) - Hernych (Tsj) 6-4 6-1, Ma lisse (Bel) - Bautista Agut (Spa) 6-4 6-4, Mahut (Fra) - Donskoj (Rus) 6-3 7-6 (1). Vrouwen enkelspel. Kwartfinales: Muguruza Blanco (Spa) - Cibulkova (Slw/2) 6-4 6-4, Flip- kens (Bel/4) - Urszula Radwanska (Pol/4) 6-4 6-4, Suarez-Navarro (Spa) - Pironkova (Bul) 2-6 6-4 6-4, Halep (Roe) - Tsoerenko (Oek) 6-3 6-1. Mannen dubbelspel. Halve finales: Mirnyi/Tecau (WRu/Roe/2) - De Bakker/Huta Galung (Ned) 7-6 (4) 7-6 (3). Vrouwen dubbelspel. Halve finales: Begu/Medina Garrigues (Roe/Spa/2) Aoyama/Moulton-Levy (Jap/VSt/3) 5-7 6-2 10-2, Cibulkova/Parra Santonja (Slw/Spa) - Do- minguez Lino/Muguruza Blanco (Spa) 7-6* (2) 7-6 (0).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 36