'Verdiend' KR AS, NL SPORT 35 Zege voor Nijpjes BOEK ONLINE of bel 0900-9697 ,StP1, Van de Velde naar kwartfinale Finalisten bekend in koppeltoernooi Ray Blackburn trainer Tovaal Bridgeclubs gaan fuseren Uu 489 lïïiï I 499 VRIJDAG 21 JUNI 2013 Wat is er over de mooiste voetbalzege in de historie van het Nederlandse voetbal niet gezegd? Boeken zijn er over vol geschreven. Grappig detail temidden van alle oor- logsretoriek: de Duitse Teamchef Franz Beckenbau- er kwam na afloop de spe lersbus van Oranje in om de spelers te feliciteren met 'de verdiende zege*. tor in de eerste tien minuten al van alles opdreunen en dan denk ik: 'die heeft het internet goed na geplozen.' Ik liet een wedstrijd eerst op gang komen. De eerste helft was eigenlijk niet zoveel aan. Het was schuifïïé-schuiffie. Nederland had veel betere spelers en de Duitsers waren bang. Pas in de tweede helft ontbrandde het spektakel." „De 2-1 van Van Basten voelde ik aankomen. Dat is deels het geluk van de commentator, maar het heeft ook te maken met inzicht. Op het moment dat Van Basten de bal aanraakte, wist ik dat het een doelpunt zou worden. En dat hoor je ook terug." West-Duitsland - Nederland, 88ste min: 1-2. Evert ten Napel in 1988, na de beslissende goal van Marco van Basten: „HET VOLKSPARK STADION IS VAN ORANJE!" Evert ten Napel in 2013: „Je hebt in de Nederlandse voetbalgeschie denis drie legendarische zinnen van commentatoren. De eerste was in 1974 van Herman Kuiphof: „Dan zijn we er toch weer inge tuind." Die andere twee komen uit '88. Theo Reitsma na de finale: „Dit is een goed stel." En die ande re was van mij, ja: „Het Volkspark is van Oranje." ALKMAAR Tennisster Bernice van de Velde heeft donderdag de kwartfinales bereikt van het fiituretoernooi in Alkmaar. De 21-jarige speelster uit Ka- pelle leidde met 6-1 en 2-1 toen de Duitse Carolin Da niels, de nummer vier van de plaatsingslijst, opgaf. KWADENDAMME Na ruim vier weken is het Kees Verbeek driebanden koppeltoernooi op zowel de grote als de kleine tafel toe aan de finales. Op de grote tafel haalden de koppels Jan Goense/Wim Zandee, Chris Mijnsbergen/Piet Bom, André Karelse/Wim Smid en Jan Westdorp/Rob Jacobs de eindstrijd. Op de kleine tafel zijn dat: Wim de Punder/Patrick Vermue, Ni co Dommisse/Herman Frij- ters, Wim/Joey de Kok en Rinus/Tom Verbeek. De fina les worden vandaag vanaf 19.00 uur en zondag vanaf 13.00 uur gespeeld. GOES Met ingang van het komen de seizoen is Ray Blackburn de nieuwe trainer van de Goese Rugbyclub Tovaal. Hij volgt Harry van Hels- land op, die de Goesenaren drie jaar onder zijn hoede had. MIDDELBURG De bridgeclubs ABC uit Mid delburg en Sans Fumer uit Vlissingen gaan fuseren. ABC bestaat al sinds 1969; Sans Fumer is opgericht in 1976. Over de naam van de nieuwe bridgeclub wordt nog nagedacht. is van Oranje' Fassbender, dat waren echte ster ren. Je kunt het je haast niet voor stellen, maar ik had toen ook het telefoonnummer van Franz Beckenbauer, in Kitzbuhel." „Ik ben een dag voor de wedstrijd vanuit Nederland naar Hamburg gereden en ik weet nog dat Rinus Michels daar een schitterende persconferentie hield in het Ne derlands, Duits, Engels en Spaans. Na een uur kreeg hij een staande ovatie. Dat was nog eens andere koek dan tegenwoordig. Naar die bijeenkomsten ga ik niet meer; een belediging voor ons vak." „Ik ben op de wedstrijddag heel vroeg naar het stadion gegaan. Toen ik daar aankwam, was de stemming geweldig. Het deed me een beetje denken aan baseball in Amerika. Ik zat al vroeg op mijn plek, omdat ik altijd aan het pie len ben met het geluid. Ik wil al tijd de emotie van het stadion ho ren. Ik ben nou eenmaal een emo tioneel mannetje. Tom Egbers heeft wel eens gezegd: 'Evert, jouw stem is voetbal.' Koos Poste- ma vond dat ik soms niet eens. een microfoon nodig had. Ik leef mee tijdens een wedstrijd, maar ben altijd objectief geweest. Ook tijdens Duitsland - Nederland. Toen ik daar zat, was ik bezig met m'n werk en maakte het niet uit wie er won." West-Duitsland - Nederland, 74ste min: 1-1 Ronald Koeman (pen.). Evert ten Napel in 1988: „Van Basten probeert weg te lo pen bij Kohier. Dat lukt hem ook..Van Basten gaat liggen... Ja, ja... Is ook geen penalty, maar hij legt hem er wel op!" Evert ten Napel in 2013: „Ik had van tevoren een half A4'tje volge schreven met wat feiten. Tegen woordig hoor ik een commenta- Ruud Gullit en Frank Rijkaard beju belen de zege op West-Duitsland in Het Volksparkstadion, foto ANP NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Jessica Nijpjes boekte woensdag in de dressuurwedstrijd van Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland drie zeges. De amazone uit Mid delburg liep in de warmloopron de van Zi met de Balougran-zoon Balorig Z met 63,82 procent naar de zege. De zege in de herkansing ging met 65,58 procent naar Inger van Boven uit Wolphaartsdijk met de Paintedblack-zoon Zigbey Black. In Mi kreeg Jessica Nijpjes met de ruin Sambucco de over winningen niet cadeau. In de eer ste proef moest zij zelfs het oranje erelint delen met haar tweeling zus Chantal met de Jo- hnson-zoon Don't Worry N. Bei de combinaties behaalden een sco re van 67 procent. In de tweede proef stuur Jessica Nijpjes de Ste- dinger-zoon met 68,33 procent naar de zege. De hoogste dagscore was voor Anne van Hese met Booster. De amazone uit Ritthem toonde zich met de Lord Z-zoon met 70,66 procent de beste in B. m de allerbeste prijs-kwaliteitverhouding aan alles is gedacht; verblijf in goede hotels, ontbijt, diner en gebruik van uitstekende E-Bike of toerfiets o.l.v. deskundige Nederlandse reisleiding gegarandeerde opstapplaatsen door heel Nederland vele data met 100% vertrekgarantie waarom zou je meer betalen Ka. 1? 9 Sailer See Osnabrückerland Vertrek: 22/7 t/m 9/9 - ontbijt en diner Laat u meevoeren door de romantiek van de Sailersee en het groene Emsland! Zie www.kras.nl/46020 i In om Berlijn Vertrek: 13/7 en 7/9 - ontbijt en diner Voor fiets- en stedenliefhebbers een absolute aanrader. Inclusief unieke stadstour door Berlijn! Zie www.kras.nl/46027 Dresden Elbe Radweg Vertrek: 20/7, 3/8 en 7/9 - ontbijt en diner Beleef één van de mooiste fietsroutes van Duitsland, met als hoogtepunt de stad Dresden. Zie www.kras.nl/46018 Beieren Tirol Vertrek: 24/8 en 7/9 - ontbijt en diner Fiets langs meren, sprookjesachtige kastelen, barokke kloosters en de meren van de Allgau. Zie www.kras.nl/46013 Langs de meren van Karinthië Vertrek: 9/8 en 16/8 - ontbijt en diner Langs o.a de Wörthersee, Ossiachersee en Villach; geniet van een fantastisch bergdecor! Zie www.kras.nl/46014 De Duitse Oostzeekust Vertrek: 29/6 t/m 7/9 - ontbijt en diner Het andere Duitsland met historie en strand; langs vissers dorpjes en Hanzestad Rostock. Zie www.kras.nl/46003 Kastelen langs de Loire [5891 Vertrek: 27/7,10/8 en 24/8 - ontbijt en diner "--—J Langs wijngaarden naar de kastelen van Chambord, Chenon- céau, Villandry en Amboise. Zie www.kras.nl/46026 Langs de Donau Vertrek: 27/7 t/m 12/10 - ontbijt en diner Met fietstochten over de Donauradweg naar o.a. Passau, de abdij van Melk en Krems. Zie www.kras.nl/46048 Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. s*- V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35