Bijzondere ode aan Purcell 32 CULTUUR Film by the Sea geeft voorproefje vijftiende editie Roman ook als grootletterboek Vrouwen gezocht voor spiritueel reinigingsritueel Duitse bundel koralen De Jong Eddy's Kids excelleren AGENDA Meer agendanieuws vindt u op onze website. OP PAD Middelburg Open dag Zeeuwse Bibliotheek en Scoop, met o.a. voorleesmarathon, game- wedstrijden, Zeeuwse Dag, taxatiemid dag, workshops, officiële opening door burgemeester Harold Bergmann (19.30 uur) en Slimme Zeeuwen Quiz (20.00 uur), Kousteensedijk, 12.00-23.30 uur PODIUM Kapelle Orgelconcert Henk G. van Putten. Pro gramma is gewijd aan J.S. Bach Grote Kerk 20.00 uur Sas van Cent Hollands Onder De Brug. Programma: 19.00 Geert Belinda, 19.45 Rölf Lute- ijn, 20.45 Jeroen (Hazestribute), 21.45 Zanger Rinus, 22,15 Sjakco de Braai, 23.00 Erik Huizebosch, 00.00 Rob Ro nalds Brug Arsenaalstraat, vanaf 18.00 uur Terneuzen Jukebox Judgement met 'Ode aan het Vinyl' De Pit, muzikaal café Markant, 19.30 uur Vee re Zomerconcert muziekvereniging Veere's Genoegen. M.m.v. Muziekvereni ging Arnemuiden. Grote Kerk, 19.30 uur. Vlissingen Zomeravondconcert 'Russian Rhapso dy' door Zeeuws Byzantijns Koor Sréten- je en Dagorkest Voorne Putten Rozen burg (DVPR), Sint Jacobskerk, 20.00 uur Wemeldinge Zomeravondconcert Fanfare en slag werkgroep OKK Dorpsstraat 19.30 uur. vlissingen - Film by the Sea geeft dinsdag 25 juni een voorproefje van de komende editie van het filmfestival. Tijdens deze inmid dels traditionele Amuse maakt ju ryvoorzitter Rinus Ferdinandusse bekend welke prominenten dit jaar zitting nemen in de jury voor de film- en literatuurcompetitie. Ook wordt de poster van het festi val onthuld. De Amuse begint om 19.30 uur. Aansluitend, vanaf 20.00 uur, wordt de film Les beaux jours van Marion Vernoux vertoond. Het verhaal gaat over de gesoigneerde tandarts Caroline (Fanny Ardant) die met pensioen gaat. Haar echt genoot en dochters hebben hun eigen bezigheden en Caroline be schikt ineens over zeeën van tijd. Ze besluit het heft in eigen han den te nemen voor een actieve tweede jeugd. Ze neemt een min naar, een adonis van bijna dertig jaar jonger. De vijftiende editie van Film by the Sea wordt gehouden van vrij dag 13 tot en met zondag 22 sep tember. wemeldinge - De vorig jaar gepre senteerde debuutroman Bevlekt ontvangen van Nicolle Poort iiit Wemeldinge is deze week ook als grootletterboek voor slechtzien den uitgekomen. Het gaat om een uitgave van Uitgeverij Oorsprong. De reguliere versie van het boek is verschenen bij Aspekt. vlissingen - Welvaartskunstenaar Daan Samson zoekt Zeeuwse meisjes voor een 'bovenzinnelijke kunstbijeenkomst', 30 juni in de Machinefabriek in Vlissingen. Het gaat om een 'spiritueel reinigings ritueel voor jonge vrouwen', dat niet voor publiek toegankelijk is. Er wordt gezocht naar jonge vrou wen met 'een beauty-uitstraling'. Het ritueel is onderdeel van het kunstprogramma EVA ontbloot in deWillem3. Samson veroorzaakte vorig jaar sa men met fotograaf Jeronimus van Pelt ophef met de expositie Art Babes in Vlissingen. De fracties van SGP en Christenunie in Pro vinciale Staten namen aanstoot aan het pikante karakter van de fo to's. Belangstellende vrouwen kunnen een e-mail met foto sturen naar info@lentecosmetics.nl. middelburg - Van organiste Mar- greeth Chr. de Jong uit Middel burg is een bundel met koraalbe werkingen verschenen bij de Duitse uitgeverij Dr. J. Butz Mu- sikverlag. Het gaat om drie uitge breide bewerkingen in barokstijl over de liederen Grof er Gott, wir loben dich, Nun danket alle Gott en Lobe den Herren, den machtigen König der Ehren. Bij de Duitse uitgeverij zullen de komende jaren meer muziekuitga ven van De Jong verschijnen. VLISSINGEN - Bijna dertig Vlissingse kinderen in de basis schoolleeftijd stonden gisteravond op het podium van De Piek en lieten hun gitaarkunsten horen. Het was de afslui ting van het eerste seizoen van Eddy's Kids. Het muziekeducatieproject is voortgekomen uit de Eddy Christiani Award, de gitaristenprijs die de afgelopen jaren in Vlissingen werd uitgereikt aan grootheden zoals Geor ge Kooymans, Brian May en Steve Lukather. Het project is opgezet door Scoop en overgenomen door Kunsteducatie Walcheren. Dertig kinderen ontvingen een elektrische gi taar in bruikleen en kregen een jaar lang les. „Het is super verlopen", zegt Alexandra Huijbreghs van Kunsteducatie Walcheren. De kinderen krijgen de moge lijkheid om tegen laag tarief verder te gaan met lessen en een gitaar aan te schaffen. Komend seizoen begint een nieuwe lichting Eddy's Kids, foto Izaak Verkeste. door Rolf Bosboom MIDDELBURG - Zeeland is al enige tijd een opvallend ensemble voor muzikale fijnproevers rijker. Con sort of Voices, begin 2010 opge richt, presenteert op (semi)profes- sioneel niveau barokmuziek. „De uitdaging is die zo puur en zo ori gineel mogelijk uit te voeren", zegt oprichter en klavecinist And ré Poortvliet. Het bevlogen gezelschap kent een vaste kern en werkt op projectba sis. Voor elk programma nodigt het, afhankelijk van de componist of het thema, instrumentalisten of zangers uit. Morgenavond ver zorgt Consort of Voices onder de titel Songs Odes een concert in de Lutherse Kerk in Middelburg, waarbij Henry Purcell centraal staat. „We bieden een dwarsdoorsnede van zijn werk. Purcell werd maar 36 jaar, maar hij heeft ongelooflijk mooi werk geschreven", verklaart Poortvliet de keuze. „Purcell was heel veelzijdig en dat willen we ook laten horen", vult alt Marja de Waard aan. Naast De Waard en André Poort vliet werken Marco Ketels en Jani- ta Smit (blokfluit) en Annelies Poortvliet (viola da gamba) aan het concert mee. Te gast is dit maal countertenor Daniël Elgers- ma. De apotheose van het programma is Ode on the Death of Mr. Henry Purcell van John Blow, een werk dat - voor zover bekend - nog niet eerder in Zeeland heeft geklon ken. Blow was de leermeester van Purcell. Uit respect voor diens uit zonderlijke talent en meester schap stond hij zijn functie als or ganist van de Westminster Abbey af aan zijn leerling. Nadat Purcell De kern van Consort of Voices, in de Lutherse Kerk: (vlnr) Annelies Poort vliet, Marco Ketels, André Poortvliet en Marja de Waard, foto Izaak Verkeste in 1695 al op jonge leeftijd was overleden, kreeg Blow zijn vroege re post terug. „Het is een heel bijzonder stuk, met een mooie tekst van dichter lohn Dryden", zegt Marco Ketels, die de tekst in het Nederlands heeft vertaald. „Purcell wordt ver geleken met een nachtegaal die al le andere vogels doet zwijgen. Zo verging het ook componisten toen Purcell kwam. Ze zongen niet meer óf ze bezongen alleen zijn roem. In die zin is het stuk een heel mooie geste van John Blow." „Wat het ook speciaal maakt is de bezetting, met alleen twee lage stemmen, twee alten", zegt Marja de Waard. „Daarnaast zijn er twee blokfluiten die de stemmen becommentariëren. Die spelen ook een belangrijke rol." Ode on the Death of Mr. Henry Purcell duurt zo'n twintig minu ten. „Maar voor je gevoel is het zo voorbij", zegt De Waard. „Dat komt doordat de solostukken in elkaar overlopen. Verder is het heel afwisselend: samenzang en solo, snel en lyrisch. Voor de zan gers is het wel een uitdaging. De stemmen moeten goed bij elkaar passen. De zanglijnen lopen soms parallel." Consort of Voices verdiept zich grondig in het repertoire dat het brengt. „Er komt best veel speur werk bij kijken. Maar het is boeiend om het samen uitgebreid over de muziek te hebben en met z'n allen zo'n project te maken. We genieten dan ook echt van het repeteren." Consort of Voices, morgenavond in de Lutfjerse Kerk, Zuidsingel 70, Middelburg. Aanvang: 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32