Toch overleg bezwaren Veerse Kreek Wandelen, fietsen en spinnen KPN Compleet Combineer Alles-in-één voor thuis met mobiel 26 WALCHEREN voor bestrijding van ziekte ALS kpn Vlissingse wethouder van financiën Jacques Damen (VVD) legt zijn werk neer om gezondheidsredenen. Sea Sound Singers bij Intratuin Rommelmarkt voor het goede doel Vlissingse dealer moet gevangenis in 'Blikjesavond' bij de Sterrenwacht Bunker TVveede Wereldoorlog open Zomerfair bij Nieuw-Sandenburgh opvolger voor Damen Geen door Maurits Sep VLISSINGEN - De afgetreden wet houder Jacques Damen van Vlis- singen krijgt geen opvolger. Tot aan de verkiezingen van maart volgend jaar nemen de andere drie wethouders zijn taken over. Dat zegt WD-fractievoorzitter Marianne Reinders. „We vinden het als WD niet efficiënt voor die korte periode iemand in te werken." Damen (59) werd onlangs met hartklachten in het ziekenhuis op genomen. Hij is weer thuis, maar dient absolute rust te houden. „Heel vervelend dat hij zo ziek is dat hij moet stoppen", reageert Reinders. Jacques Damen werd op 9 juni 2011 benoemd tot wethouder van financiën voor de WD. Hij volg de Jacques Suurmond op, die waarnemend burgemeester werd van de gemeente Sluis. Onder Suurmond was het gemeentebe stuur begonnen aan een operatie om de financiën van Vlissingen op orde te brengen. Mede door de aankoop van het Scheldeterrein waren de schulden torenhoog op gelopen. Die moesten omlaag en er moest fors bezuinigd worden. Aan Damen was het de taak die opdracht te voltooien. Bij zijn aantreden waarschuwde Damen zelf al dat hij financieel niet zo goed was onderlegd als Suurmond. Juist daarom vindt WD-fractievoorzitter Marianne Reinders dat hij goed werk heeft verricht in de twee jaar dat hij wethouder was. „Als je weet hoe armlastig Vlissingen is, en als je weet hoeveel er bezuinigd is, ben ik er trots op hoe Vlissingen er bij ligt. Jacques heeft veel voor Vlis singen gedaan." Net als Reinders wijst LPV-fractie- voorzitter Mark Weug er wel op dat dat een samenspel was van al le wethouders, de raad én de amb tenaren. „Hij heeft gewoon zijn werk gedaan in moeilijke omstan digheden en binnen de mogelijk heden die er zijn." De schuld van ruim 200 miljoen euro is na een lichte daling toch weer gestegen. „Heel vervelend", erkent Weug, „maar een deel van dat probleem kun je niet beïnvloe den, omdat dat rentelasten zijn. Die kun je alleen verlagen door grond te verkopen. Dat lukt nu niet." Zelfs al zou Damen financieel meer expertise hebben gehad, dan nog had hij het niet beter kunnen doen hij het gedaan heeft, vindt fractievoorzitter Tobi as Meijers van de POV - zelf ooit wethouder van financiën in Vlis singen. „Als je dieper op de zaken wilde ingaan, merkte je wel dat hij het niet altijd helemaal in de vingers had. Maar eerder of betere resultaten boeken, dat had niet ge kund. Het probleem van Vlissin gen is dat we te veel bezittingen hebben: grond en gebouwen. Da men heeft onderkend dat we moe ten verkopen, maar ja, dan moe ten er wel kopers zijn." Damen kwam als buitenstaan ders in Vlissingen terecht. In het begin moest hij dan ook duidelijk zijn weg nog vinden, blikt Me ijers terug. „Je weet niet zomaar wat er loos is in Vlissingen. Ik vond dat hij de zaken nu goed had opgepakt. Jammer dus dat hij moet stoppen." Reinders beschouwt het binnen halen van de marinierskazerne als het hoogtepunt van Damens werk voor Vlissingen. „Achter de schermen heeft hij daar hard voor gewerkt en het is gelukt." door Jelle Kempe MIDDELBURG - Juist nu de Veerse Kreek is heropend, moet er moge lijk weer wat worden aangepast. De gemeente Veere moet namelijk met enkele omwonenden in ge sprek over hun bezwaren. Dat oor deelt de rechtbank in Middelburg. De bezwaren zijn vorig jaar al in gediend en hebben vooral te ma ken met het uitzichtpunt, de touwbrug en natuurcamping Het Veerse Gat. Zo zou het uitzicht punt een inbreuk zijn op de priva cy van de nabijgelegen camping Haflingerhof Heksenketel. Ook het weghalen van een voetpad en de aanleg van een touwbrug vie len niet goed bij de camping, om dat die vaak gehandicapte gasten heeft. Zij kunnen dan moeilijker naar het bos. Verder zou Het Veer se Gat door uitbreiding voor meer drukte zorgen. De gemeente Veere vond dat de bezwaarmakers geen direct be lang hebben bij de veranderingen en ging niet in op hun bezwaren. Volgens de rechter heeft het pro ject rond de Veerse Kreek zo'n grote uitstraling voor de omge ving, dat de bezwaarmakers er wel belang bij hebben. Daarom moet de gemeente hun bezwaren nu alsnog behandelen. Over het uitzichtpunt en de touwbrug is in middels overleg geweest. Het uit zichtpunt blijft zoals het is en de touwbrug komt iets lager te han gen. Over de uitbreiding van de natuurcamping moeten gemeente en bezwaarmakers nu in gesprek. De gemeente Veere gaat niet in beroep tegen de uitspraak. De Veerse Kreek werd woensdag nog feestelijk heropend. VLISSINGEN - ALS Zeeland houdt zaterdag verschillende sportieve activiteiten in Vlissingen om geld in te zamelen voor de bestrijding van de ziekte. Het is de vijfde keer dat de actie 'Trap ALS de wereld uit' wordt ge houden. Voor deze bijzondere edi tie zijn meerdere activiteiten geor ganiseerd: fietstochten van 20, 50 en 100 km; wandeltochten van 5, 10,15 en 20 km; en een mini-spin- ningmarathon van 3 uur. Uitvals basis voor de actie is Autobedrijf de Voogd aan de Bedrijfsweg 4 in Vlissingen. De deuren gaan om 9.00 uur open. De directeur van Stichting ALS Nederland Eric No- let geeft om 10.00 uur het offi ciële startsein. Deelname kost 10 euro per persoon of 25 euro voor een gezin. Tijdens het evenement is er onder meer live-muziek en een grote loterij, met als hoofd prijs een fiets. Voor de wandel en fietstochten zijn er stops bij Ter Reede, Karnemelkshoek, Ka- noa en Minicamping Zeelucht ge regeld. Aanmelden per e-mail: aanmelden@alszeeland.nl doetlgewoo» KOUDEKERKE In het kader van hun 30-jarig jubileum verandert a capella- groep Sea Sound Singers mor gen eenmalig in een jukebox. Mensen mogen de hele dag liedjes aanvragen, die de zange ressen ten gehore zullen breng en. Locatie: het terrein van In tratuin in Koudekerke VLISSINGEN In en om het kerkgebouw Schaapskooi bij winkelcen trum Papegaaienburg in Vlis singen vindt morgen van 9.00 tot 14.00 uur een rommel markt plaats. De opbrengst van de kleding, speelgoed, boeken gaat naar Stichting Leergeld en Kledingbank Walcheren. MIDDELBURG Een 41-jarige Vlissinger moet twee jaar de cel in (zes maan den voorwaardelijk) voor cocaï nehandel. Hij moet zich ook voor zijn verslaving laten be handelen. In 2002 en 2005 moest de Vlissinger ook de cel in voor het dealen van drugs. MIDDELBURG Bij Sterrenwacht Philippus Lansbergen in Middelburg wor den vanavond, de langste dag, de circa honderd blikjescame ra's geopend waarmee een half jaar lang de baan van de zon is vastgelegd. Wie wil meedoen, kan vanaf 19.30 uur een nieuw blikje kopen en ophangen. RITTHEM Een bunker uit de Tweede We reldoorlog aan de Louwerse's Wegeling bij Ritthem is zater dag 22 juni open voor het pu bliek. De bunker is ingericht met materiaal afkomstig uit die oorlog. Ook is er in die bun ker een fototoonstelling over Ritthem te bezichtigen. VEERE Bij zorg- en verpleegcentrum Nieuw-Sandenburgh in Veere vindt morgen van 10.00 tot 16.00 uur een zomerfair plaats. Er zijn kraampjes, ringrijders, er worden schapen geschoren, garnalen gepeld en de Zeeuw se Muzikanten treden op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26