Haringvlietsluizen in 2018 op een kier 22 ZEELAND Akkoord sociaal statuut nieuwe milieudienst vrijdag Behoorlijk Slimme Zeeuwen fl C CvJ/ VVV/ WJ/ V7 Straten ontruimd en gebarricadeerd voor drie veilige halve uurtjes koninklijk bezoek aan Middelburg, Goes en Zierikzee. Zeifis daar is rekening mee gehouden. Niets wordt aan het toeval overgelaten NIEUW: PEUGEOT 2008 CROSSOVER! NÜ IN ONZE SHOWROOMS AL VANAF €17.990,- informatie van het waterschap Veiligheid rond koninklijk bezoek vergt souplesse Ernst Jan Rozendaal Vandaag is de grote dag. Hier hebben we op de redactie reik halzend naar uitgeke ken. Nee, ik bedoel niet het be zoek van het koningspaar aan Middelburg, Goes en Zierikzee. Best belangrijk natuurlijk, dat Willem-Alexander en Maxima in sneltreinvaart door de pro vincie razen, maar dat valt in het niet bij de Behoorlijk Slim me Zeeuwen Quiz 2013. Die vindt vanavond plaats in het ka der van de open dagen bij de Zeeuwse Bibliotheek en Scoop. Ik ben gevraagd voor het PZC-team. Het verzoek kwam vorige week van onze chef nieuwsdienst. Dat is iemand die collega's voor een potje ta felvoetbal uitnodigt met vragen als: 'Vind je het niet eens tijd voor voetballes?' Of: 'Ik voorzie de moeder aller tafelvoetbal overwinningen.' Met vergelijk bare overmoed heeft hij ons team aangemeld bij de organisa tie door in de mail te schrijven dat ze de in hun woorden 'be hoorlijk lelijke beker' maar vast voor ons klaar moeten zetten. De quiz gaat over de Zeeuwse actualiteit, muziek, geschiede nis en literatuur. Met een nieuwschef, een kunstverslag gever, een historicus en een muziekbiograaf'kan het niet an ders' of de bokaal staat volgen de week op de redactievloer, orakelt eerstgenoemde deze week vrolijk verder op onze in terne website. Daar heeft hij overigens onver meld gelaten dat de reden om mij te vragen voor het team van Behoorlijk Arrogante Zeeuwen was dat ik 'zo goed kan valsspelen'. Ongetwijfeld omdat ik eens op deze plek heb onthuld dat ik de enige kunst quiz die Omroep Zeeland ooit organiseerde wist te winnen dankzij onbedoeld verkregen voorkennis. Toch ben ik er nog niet gerust op. Als je zo de strijd aangaat, kun je alleen maar verliezen. Dat wij bovenop het nieuws zit ten, moet ons wel enig voor deel geven. Stel dat je de vraag krijgt welke beroemdheid het verzet tegen de ontpoldering van de Hedwige steunt. Als je de PZC van gisteren niet had ge lezen, zou je toch nooit op het goede antwoord zijn gekomen? Maar echt, het is Yoko Ono. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns DEN HAAG - De Haringvlietsluizen worden in 2018 op een kier gezet. Dat heeft minister Melanie Schultz van Haegen (Infrastruc tuur, WD) besloten. In 1970 werd het Haringvliet van zee afgesloten. Dit heeft grote ge volgen voor de migratie van trek- Op 29 mei 2013 is de nota beleidsregels emissie vastgesteld. De nota bevat beleid voor indirec te en directe lozingen. Het is een nadere uitwerking van de beleids nota emissie: beide documenten zijn in te zien op onze website. Aan de uitbaters van het Oafé In 't zicht der Schelde, wordt een ver gunning op grond van de Keur watersysteem 2012 en een onthef fing op grond van de Keur Wegen Waterschap Scheldestromen 2011 verleend voor de bouw van een horecapaviljoen op het havenpla teau van de haven te Paal en het maken van een parkeer gelegenheid. vis. Als een beperkt deel van de Haringvlietsluizen bij vloed op een kier wordt gezet, kunnen trek- vissen als zalm, zeeforel en glasaal de stroomgebieden van dé Rijn en Maas wel bereiken. De kosten van het Kierbesluit zijn ge schat op 75 miljoen euro. Het waterschap heeft het voorne men om een ontwerp wijziging wa tervergunning te verlenen voor de lozing van afvalwater, afkomstig van het baggerspeciedepot aan de Noorderweg in Serooskerke, in een oppervlaktewaterlichaam. Het ont werp wijzigingsbesluit ligt vanaf 24 juni t/m 5 aug. 2013 ter inzage bij de receptie van het waterschaps kantoor in Terneuzen (Kennedylaan 1) en de centrale publieksbalie van de gemeente Veere fTraverse 1). Meer weten? Uitgebreidere informatie over on derwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad. door Marcel Modde MIDDELBURG - Niemand in de Zie- rikzeese Sint Domusstraat die kan zeggen dat hij/zij niet wist dat daar een tijdelijk parkeerver bod van kracht is. Wie de afgelo pen dagen zijn auto door het toch al smalle straatje manoeuvreerde, passeerde een bijna ondoordring baar woud aan gele borden. Vanaf donderdagavond zes uur geldt een wegsleepregeling voor wie zijn heilige koe nog voor de deur waagt te zetten. Na twaalf uur vanmiddag wordt die maatre gel weer ingetrokken. Bewoners en ondernemers nemen het onge mak voor lief. Maar helemaal van harte gaat het niet. „Het gebeurt ook niet ieder jaar dat het koninklijk paar op bezoek komt. Dit valt te overkomen", zegt Georgina van Es-Bos. Ze runt een bed en breakfast in het historische straatje, dat parallel loopt aan het Havenplein, Haven park en de Oude Haven. Daar la ten Willem-Alexander en Maxi ma zich vandaag aan het volk zien. Logisch dus dat langs dat tra ject geen auto's mogen staan. „Maar waarom dat hier is", vraagt Linda van Werkhoven, de buur vrouw van een eind verderop, zich af. „Ik heb werkelijk geen idee. Ik heb geen brief gehad. De gemeente zou ons ook een alter natief moeten bieden om te parke ren. Al die auto's van de mensen uit dit gebied, waar ga je die neer zetten?" TERNEUZEN - Zeeuwse gemeenten, waterschap Scheldestromen en de provincie Zeeland brengen per 1 januari hun milieutaken onder bij de Regionale Uitvoeringsdienst (RUD) Zeeland. Die zetelt in Ter- neuzen. Er is inmiddels een ak koord bereikt over het sociaal sta tuut, waarin (financiële) afspra ken zijn opgenomen over de over gang van de honderd personeelsle den van de deelnemers naar de RUD. Daarbij speelt onder meer de vergoeding voor woon-werk- verkeer een belangrijke rol. Het akkoord wordt nu aan het perso neel voorgelegd. Vrijdag 28 juni wordt de RUD officieel opgericht. Van Werkhoven is de drukte voor geweest en heeft haar auto alvast een pleintje verderop neergezet. Ook Van Es wilde het niet op het laatste moment laten aankomen en heeft een alternatief plekje in de buurt opgezocht. Haar eerste nieuwe gasten komen pas na het hoge bezoek, dus dat hoeft ook geen probleem op te leveren. „En ik heb dinsdag de meeste bood schappen alvast maar gedaan. Kan de rest op de fiets." „De Sint Do musstraat en Hoge Molenstraat zijn hulpverleningsroutes voor het geval er iets misgaat", legt vei ligheidscoördinator Rens Ver meer van de gemeente Schou- wen-Duiveland uit. Dat ook daar al de avond tevoren niet meer mag worden geparkeerd, heeft te maken met de planning. „In de vroege ochtend wordt de hele om geving uitgekamd. Dan moet je niet nog eens auto's moeten weg slepen." De capaciteit van omlig gende parkeerplaatsen is volgens Hans Hubregtse, Middelburg hem groot genoeg. Burgemeester Gerard Rabelink geeft hoog op over de medewerking en inzet van de inwoners van Zierikzee. Hij erkent dat de veiligheidsmaat regelen ver gaan, heeft het er zelf ook een beetje moeilijk mee. Maar 'na Apeldoorn' heeft de Dienst Bewaken en Beveiligen van het Koninklijk Huis de touw tjes strak in handen genomen. En dus worden alle zijstraten naar het stadshart stevig geblokkeerd. In Middelburg heeft adviseur openbare orde en veiligheid Hans Hubregtse daar met zand gevulde bigbags voor laten aanrukken. Damplein en Abdij zijn zo vanuit de flanken fysiek beveiligd tegen aanstormend geweld. „Een deel van het zand kan zaterdag mooi worden gebruikt bij de City Be ach Tour op de Markt", zegt de veiligheidsadviseur. Het Dam plein zelf is sinds donderdagoch tend tien uur al geheel autovrij. Slechts twee eigenaren moesten nog even worden opgespoord en herinnerd aan het tijdelijke par keerverbod. „Bewoners en onder nemers hebben een brief gehad waarin de maatregel was aange kondigd en wat ze het beste kon den doen. Waar je wel een beetje mee zit, zijn de toeristen. Hun na vigatiesysteem stuurt ze naar het centrum. En dan...? De meeste mensen hier maken er geen punt van. Het is even lastig, ja." Hubregtse houdt er zijdelings re kening mee dat slecht weer roet in het eten gooit. Bij een wolk breuk of onweer zal het program ma, ook om veiligheidsredenen, tijdelijk worden stilgelegd danwel aangepast. Voor het koninklijk paar wordt dan lettelijk een goed heenkomen gezocht. „Zelfs daar is rekening mee gehouden. Niets wordt aan het toeval overgelaten!" Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1,4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl ^5 watorschapSchekfestromen www.scheldestromen.nl PTA Goes Pearyweg 11 Tel. (0113) 22 06 20 PTA Vlissingen Pres. Rooseveltlaan 768 Tel. (0118) 42 04 20 PTA Terneuzen Productiestraat 4 Tel. (0115) 68 35 30 PTA Middelharnis Kastanjelaan 41-43 (0187)48 30 94 www.pta.peugeot.nl PEUGEOT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22