Supervoordeel ANDALUSIË VN: 45 miljoen mensen op de vlucht Obama: 'Onze waarden 8 BUITENLAND Explosies depot Rusland leidden tot 48 gewonden KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15oPm Premier Rutte en Nederland doen zaken in Sint-Petersburg. Maar het geweten moet knagen. ANDALUSIË MAROKKO KARAKTERISTIEK GRAND TOUR KARAKTERISTIEK COSTA DEL SOL GRAND TOUR VN-organisatie registreert hoogste aantal kinderen dat op de vlucht is geslagen Activisten die ruim anderhalfjaar geleden met Rutte spraken, zijn verder onder druk komen te staan Nederlanders willen met Rusland samenwerken in duurzame innovatie en energieprojecten Allerlaatste plaatsen 27/6! Rondreis Karakteristiek Andalusië 8 dagen incl. ontbijt en 4 x diner Vertrek: 27 juni 20131/m 27 maart 2014 met o.a. Ronda, Jerez de la Frontera, Sevilla, Córdoba, Baeza, Ubeda en Granada (incl. entree Alhambra) inclusief vlucht, verblijf, NL-sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/35682 Rondreis Grand Tour Andalusië 15 dagen incl. ontbijt en 11 x diner Vertrek: 26 juni 2013 t/m 26 maart 2014 met o.a. Gibraltar, Sevilla, Córdoba, Granada (incl. entree Alhambra) en vrije dagen aan de Costa del Sol inclusief vlucht, verblijf, NL-sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/grandtourandalusie Rondreis Andalusië Marokko 15 dgn incl. ontbijt, 1 x lunch en 11 x diner Vertrek: 3 september t/m 15 oktober met o.a. Granada (incl. entree Alham bra), Córdoba, Sevilla, Meknès, Fès, het Atlasgebergte en Marrakech inclusief vlucht, verblijf, overtocht, NL-sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/38186 '^^huurauto! Absolute bodemprijzen! Vele highlights! Met o.a. Antequera/ Ronda. Sevilla, Córdoba Granada Vertrek: 27 juni t/m 31 oktober Zie www.kras.nl/35678 Verblijf in 4-sterren hotel direct aan het strand! Tips: bezoek Sevilla, Granada en Marbella Vertrek: 27 juni t/m 31 oktober Zie www.kras.nl/28006 Met alle hoogtepunten én 5 stranddagen! Met o.a. Sevilla, Granada, Costa del Sol Vertrek: 27 juni t/m 31 oktober Zie www.kras.nl/grandtour-andalusie Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservermgskosten en Calamiteitenfonds. NEW YORK - Het geweld in Syrië, Mali en Congo heeft het aantal vluchtelingen wereldwijd opge jaagd naar het hoogste aantal in bijna twintig jaar. Dat blijkt uit een rapport van de Unhcr, de VN-vluch- telingenorganisatie, dat gisteren is uitgebracht. Het jaarlijkse Global Trends rap port van de vluchtelingenorgani satie beschrijft de bewegingen van mensen op de vlucht Het rap port leert dat aan het einde van vorig jaar meer dan 45 miljoen mensen op de vlucht waren. Daar van 15 miljoen vluchtelingen, een miljoen asielzoekers en 29 mil joen mensen die binnen hun ei gen land zijn verjaagd. Dit is een recordaantal sinds 1994 toen er 47 miljoen vluchtelingen waren. Oorlog blijft de voornaamste re den om te vluchten. Opvallend is de kloof tussen rijkere en armere landen die vluchtelingen opvan gen. Wereldwijd bevindt 81 pro cent van de vluchtelingen zich in ontwikkelingslanden. Ongeveer de helft daarvan zijn kinderen jon ger dan achttien jaar. In 2012 dien den 21.300 kinderen zonder ouders een asielaanvraag in. Dit is het hoogste aantal niet-begeleide minderjarige asielzoekers dat de organisatie ooit registreerde. Minister Lilianne Ploumen (Ont wikkelingssamenwerking) noemt de cijfers verontrustend. „Deze mensen hebben huis en haard ver laten voor een ongewisse vlucht en zijn veelal compleet afhanke lijk van hulporganisaties om te overleven. Bijna de helft van alle vluchtelingen zijn kinderen. Daar mogen we niet van wegkijken." TSJAPAJEVSK - Het aantal gewon den in Rusland als gevolg van zware explosies in een munitiede pot, is opgelopen naar zeker 48. Drie mensen worden nog ver mist. De explosies hadden dins dagavond plaats midden in een woongebied, bij de stad Tsjapa- jevsk. De zeker 6500 mensen die geëva cueerd zijn, kunnen voorlopig niet terug naar huis. Door de ont ploffingen is brand uitgebroken. Delen van het depot stonden uren na de explosies nog steeds in brand. Het is mogelijk dat de vuurzee overslaat naar een ander depot, waar 18 miljoen granaten liggen opgeslagen. De lokale autoriteiten hebben de noodtoestand uitgeroepen. De brandweer heeft onder meer blus vliegtuigen en -robots ingezet te gen de vlammenzee. Werklunch met Poetin door onze correspondent Olaf Koens MOSKOU - Premier Mark Rutte zal vandaag met gemengde gevoelens het Internationaal Economisch Fo rum in Sint-Petersburg bezoeken. Het positieve is dat Nederland dit keer eregast is vanwege het Neder land-Ruslandjaar 2013. Mede daar om neemt Rutte deel aan de bij eenkomst. Ook positiefis dat in zijn kielzog de topmannen volgen van bedrij ven als Philips, ING, de Haven van Rotterdam en de GasUnie. Voor de BV Nederland een uitge lezen kans direct te onderhande len met de talloze Russische oli garchen die jaarlijks op het forum aanwezig zijn. Voetbal is het belangrijkste agen dapunt. Rusland kreeg twee jaar geleden de rechten om het wereld kampioenschap in 2018 te organi seren. „Wij hadden het ook graag willen doen, maar niet getreurd - laten we tenminste proberen de stadions in Rusland te bouwen", liet de premier destijds weten. Met tekenmomenten, round tables en een werklunch met president Poetin moet dat worden bezegeld. Volgens de agenda is er ook ruim te voor gesprekken met ngo's, al wil de ambassade op verzoek van de betrokken organisaties niet la ten weten wie dat precies zijn. Toch moet het geweten ergens knellen. De repressie is in Rus land sinds Ruttes laatste bezoek in oktober 2011 flink toegenomen. Destijds was de toon nog positief. Wanneer de handel groeit, volgen de mensenrechten vanzelf, was toen het devies. In een apart zaal tje sprak Mark Rutte toen nog met vier Russische activisten. De jonge jurist Aleksej Navalnyj, de directrice van Transparency Inter national, Jelena Panfïlova, Tatjana Loksjina van Human Rights Watch en een vertegenwoordig ster van een beweging die op komt voor homorechten. Maar anderhalfjaar later kent het Internationaal Economisch Fo rum in Sint-Petersburg een grim miger achtergrond. Navalnyj werd na de frauduleuze Doema-verkie- zingen de belangrijkste oppositie leider. Hij zat meerdere malen in de cel en heeft inmiddels vier strafzaken tegen zich lopen. De Russische tak van Transparen cy International staat nu te boek als 'buitenlands agent', heeft meerdere huiszoekingen gehad en zal naar alle waarschijnlijkheid binnenkort worden gesloten. Dat geldt ook voor Human Rights Watch. Loksjina moest na ernsti ge bedreigingen onderduiken. Vorige week nam het Russische parlement in een laatste lezing een wet aan die de uitingsvrij heid van homo's en lesbiennes aan banden legt. Vladimir Poetin duldt geen kritiek. REPORTAGE OBAMA IN BERLIJN door onze correspondent Wierd Duk BERLIJN - Peer Steinbrück, kanse lierskandidaat voor de SPD, loopt er rond in hemdsmouwen. Hij wordt onder de brandende zon steeds roder, net als veel colle ga-parlementariërs. Scholieren van de Duits-Amerikaanse John F. Kennedy Schule zwaaien met Amerikaanse en Duitse vlagge tjes. En op het podium van de Pa- riser Platz trekt Barack Obama zijn jasje uit. „We kunnen onder vrienden informeel zijn", vindt de Amerikaanse president. Obama's rede, aan de voet van ico nische Brandenburger Tor in Ber lijn, moet het hoogtepunt worden van het eendaagse bezoek van de president en zijn gezin aan de Duitse hoofdstad. Dat hij hier staat, aan de oostelijke kant van de beroemde stadspoort, waar ooit de communisten de dienst uitmaakten, is voor de president een bewijs dat 'onze waarden heb ben gewonnen'. Hier maakt Oba ma bekend dat hij, samen met Rusland, het aantal kernkoppen met eenderde wil verminderen. Maar een echt historisch mo ment, zoals Obama's voorgangers Kennedy en Reagan bij hun grote redes in Berlijn wisten op te roe pen, zit er niet in. Daarvoor zijn President Obama tijdens zijn toespraak tegenover een kritisch Duits publiek, waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 8