Mogelijk bouw grootste Aldi in Hulst Alle soorten boeken gevraagd voor aanpak ALS Café Verdronken Land weekend op Franse toer Toch actie Red Onze Polders in Nieuw Namen 24 ZEEUWS-VLAANDEREN 40 JAAR VOOR DE KLAS Héiène Pauw (59) en Bert Everaard (60) van Nobelhorstschool in Hulst werken 40 jaar in het onderwijs. door Ellen Nieuwenhuijze In de rubriek 'Prikbord' wordt het ver haal achter een advertentie op internet of het traditionele 'supermarktprik bord' verteld. De plaatser ervan legt uit wat hij of zij zoekt of in de aanbie ding heeft. 'Veel collega's llonka Steenbakker (links) en Ellen de Feijter tussen een deel van de dui zenden boeken. Er kunnen er nog meer bij. foto Mark Neelemans Advertentie: Gevraagd: boeken voor het goede doel Waar: Zeelandnet.nl Geplaatst door: llonka Steenbak ker uit Terneuzen. Ilonka Steenbakker (39) opent de garagedeur. De ruimte staat bomvol, haar au to past er maar net bij. „Ik heb al meer dan vierduizend boe ken verzameld", vertelt de Ter- neuzense. Ze staat geregeld op braderieën en jaarmarkten met tweedehandsboeken. Komende zaterdag houdt ze haar eigen boe kenmarkt in buurthuis De Kame leon. De opbrengst gaat naar haar collega, Ellen de Feijter, die op 8 september door de Amsterdamse grachten zwemt om geld in te za melen voor bestrijding van de ziekte ALS. Ellen: „Veel mensen weten niet wat ALS inhoudt en dus zijn ze minder geneigd te doneren, ter wijl wel geld nodig is om onder zoek te doen." Door mee te doen aan de Amsterdam City Swim, hoopt ze geld in te zamelen en de zenuw- en spierziekte meer bekendheid te geven. Bij mensen met ALS vallen de functies van de spieren één voor één uit. Ge middeld leeft iemand nog drie jaar na de diagnose. Ellen maakt van dichtbij mee hoe het is om die ziekte te hebben. „Je voelt je zo machteloos, er is niets wat je kan doen." Collega llonka wilde graag een steentje bijdragen en besloot een boekenmarkt voor Ellens goede doel te organiseren. „Zij is het creatieve brein achter deze hele operatie", grinnikt Ellen. llonka postte een oproepje op Zeeland- net, sprak haar contacten aan en zocht haar boeken van vorig jaar op. In no time verzamelde ze zo'n 5000 boeken. llonka: „Van ro mans tot reisboeken tot kinder boeken. Er zit echt van alles bij." Ondertussen leeft Ellen vooral naar 8 september toe. „Binnen kort ga ik baantjes trekken in de kreek. Er zit toch verschil tussen het zwembadwater en het water in de Amsterdamse grachten." Ze bereidt zich grondig voor. „Ik flets en loop veel. Aan mijn con ditie zal het niet liggen." Wie boeken wil leveren, kan die vrijdag tussen 13.30 uur en 14.00 uur inleveren bij t Boertje aan de Cuido Cezellestraat 21-23 in Terneuzen. De boekenmarkt vindt zaterdag plaats bij De Kameleon aan de Leliestraat, tussen 10 en 13 uur. I Juffrouw Héiène Pauw en meester Bert Everaard tussen 'hun' kinderen, foto Mark Neelemans door Eugène Verstraeten HULST - Even een boodschapje ha len zit er voor juffrouw Héiène Pauw en meester Bert Everaard van de Nobelhorstschool in Hulst niet in. Want in de supermarkt lo pen altijd wel ouders, kinderen of oud-leerlingen rond die een praat je willen maken. Logisch, Bert en Héiène geven al 40 jaar les in Hulst en hebben heel wat kinde ren voorbij zien komen. Bert: „Als ik in de supermarkt de vakkenvul lers zie, dan heeft de helft bij mij in de klas gezeten. Dan maak je natuurlijk een praatje." Soms blijken banden met kinde ren erg sterk. Héiène: „Ik heb met een meisje uit de kleuterbouw ge correspondeerd tot ze in de eerste klas van de middelbare school zat. Van een ander meisje krijg ik nog elk jaar een vakantiekaartje. Dat is toch bijzonder." Steeds minder leerkrachten in het basisonderwijs halen hun 40-ja- rig jubileum. „Wij hebben al veel collega's voortijdig zien wegval len die de eindmeet niet halen", vertellen Bert en Héiène. „Het vak is de afgelopen jaren steeds zwaarder geworden." Héiène be gon in 1972 op de toenmalige kleu terschool Lentevreugd, was daar na hoofd op de Blokkendoos en kwam bij de invoering van het ba sisonderwijs op de Nobelhorst te recht. Ze is nog steeds dé kleuter- EMMADORP - 'Den Emma op zijn Frans'. Zo heet het evenement dat van vrijdag 21 tot en met zondag 23 juni wordt gehouden in café Het Verdronken Land in Emma- dorp. Gratis films van Louis de Funès (vrijdag en zaterdag 19.30 uur) en Franse kaas en muziek. Ook staat een mini-Eiffeltoren een paar dagen voor het café. Zon dag is er vanaf 11.30 uur een Fran se lunch (17,50 euro na reserve ring). Nadien is er een markt, met oldtimers, marskramers, film, mu ziek en paaldans. Om 13.00 uur wijdt Ralf Grossert tijdens een mis de nieuwe gidsen voor het Verdronken Land van Saeftinghe. door Eugène Verstraeten HULST - Iris Project Ontwikkeling wil in Hulst de grootste Aldi-winkel van Nederland realiseren. De super markt met een winkeloppervlakte van 1.700 vierkante meter komt naast de Albert Heijn aan de Spoor weg bij het Back-terrein. Aan de overzijde van de weg wil winkelke ten Action intrekken in het ge bouw van PostNL. Iris heeft ook de nieuwe Aldi in Axel ontwikkeld. „Hier in Hulst zit Aldi een beetje weggestopt in de oksel van het Back-terrein", zegt Gerald Kas van Iris. „Ook is die locatie niet zo goed vanwege de slechte bereikbaarheid. In op dracht van Aldi hebben we uitge keken naar een andere locatie en die hebben we gevonden naast Al- bert Heijn. Volgens Kas is er op het terrein voldoende ruimte voor parkeervoorzieningen. „Daar mee wordt de druk op de parkeer plaatsen op het Back-terrein een stuk minder." Het plan voldoet volgens Kas aan de bepalingen in het bestemmingsplan. Dat geldt volgens hem ook voor de verhuizing van de Action naar het postgebouw. „Dat blijft hele maal intact, we moeten alleen de entree aanpassen. Er is ook ge noeg parkeergelegenheid. We zien dit als een enorme kans voor Hulst en goed voor de werkgele genheid. De vergunningen zijn aangevraagd. In principe kunnen we snel beginnen." Daar is men op het Hulster stad huis echter nog niet zo zeker van. „We gaan de initiatieven toetsen aan het bestemmingsplan", zegt wethouder Diana van Dam- me-Fassaert. „In eerste instantie lijkt het er op dat de de aanvragen daarmee in strijd zijn, maar in juli verwacht ik daarover duide lijkheid. De wethouder maakt er geen geheim van dat ze Action het liefst in de binnenstad houdt. „Dat brengt toch reuring in het ge bied. Er komen veel mensen naar toe en we willen de binnenstad le vendig houden. Jammer dat niet eerst met ons is overlegd over de mogelijkheden." Maar dat was vol gens Kas niet nodig. „Wij denken dat de plannen gewoon passen binnen het bestemmingsplan." NIEUW NAMEN - Actiecomité Red Onze Polders laat dinsdag 25 juni de inloopbijeenkomst over het ontpolderingsplan voor de Hedwi- gepolder in Nieuw Namen toch niet in stilte voorbijgaan. In meer derheid is hiertoe besloten, al zal een aantal leden de bijeenkomst boycotten, aldus Magda de Feijter. Om 17.00 uur is een gesprek met gedeputeerde Carla Schönknecht. Het comité heeft steun gekregen uit onverwachte hoek. Yoko Ono, weduwe van Beatle John Lennon, toont foto's van de Hedwigepol- der op een expositie in Londen met de tekst 'No'. De Feijter wil Ono uitnodigen voor een bezoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 68