ONDERWEG Ttoee inbraken in tankstation 0pgepakt voor smaad ZEEUWS-VLAANDEREN Schoenenreus in actie tegen bouw 'glazen huis' VW almanak Bijzondere vondst www.pzc.nl/zeelandceboekt zeeland Het piept en het knarst bij de Zeeuwse rechtbank Blog: Bundel vol met leed van dichtbij Zeeuws-Vlaamse gemeenten stroomlijnen begeleiding en ondersteuning van bewoners in één uitvoeringsorganisatie. TERNEUZEN - De winkelketen Schoenenreus maakt ernstig be zwaar tegen de bouw van het 'gla zen huis' van de VW voor de Gro te Kerk in de Noordstraat in Ter- neuzen. De uitbouw van de kerk verrijst pal tegen de zijgevel van de vestiging van de keten en blok keert een aantal ramen, dat ook dienst doet als vluchtweg. De keten was niet eerder op de hoogte van de precieze plannen en wil dat die alsnog worden bij gesteld. Zoniet, dan volgen juridi sche stappen tegen de gemeente Terneuzen. Estadium Beheer bv heeft de gemeente, namens de ke ten, tot donderdag de tijd gege ven in actie te komen. Volgens een gemeentelijk woordvoerder is de gebruikelijke procedure ge volgd en had Estadium Beheer eerder alle kans om bezwaar aan te tekenen. Het werk gaat voorlo pig dan ook gewoon door. I Nieuwbouw voor VW-kantoor aan de Noordstraat in Terneuzen zit de naastgelegen Schoenenreus-winkel dwars, zijramen worden geblokkeerd, foto PZC TERNEUZEN HULST Het tankstation aan de Bellamy- straat in Terneuzen is deze week twee keer het doelwit ge weest van inbrekers, in de nacht van maandag op dinsdag én in de nacht van dinsdag op woensdag. Een voorbijganger zag woensdagochtend rond vijf uur dat er werd ingebroken. Hij belde de eigenaar die snel ter plekke was. De drie inbrekers wis ten te ontkomen. De politie heeft camerabeelden meegenomen voor onderzoek, ook is een speur hond ingezet. Voor zover bekend is beide keren niets gestolen. Een jongen (17) uit de gemeente Hulst is dinsdag aangehouden, omdat hij op sociale media een fo to van een meisje (15) had gezet met een zeer beledigende tekst. Zij had daar aangifte van gedaan. De politie heeft een gesprek tus sen beiden geregeld. De jongen bood excuses aan. Het bericht is voor zover mogelijk verwijderd. Tip? redactie@pzc.nl Die Bevelandse grootouders nemen hun kleinzonen af en toe mee op een uitstapje, waarbij het nuttige met het aangename wordt verenigd. Laatst ging de reis naar Amster dam. Op het programma stond on der meer een bezoek aan het scheep vaartmuseum. Zonder meer boeiend en leerzaam, maar het meest intrigerend was toch eigenlijk het voorwerp dat grootouders en kleinzonen bij het te- rugwandelen op de stoep zagen lig gen. Een bh! Een zwarte nog wel. De jongste van het gezelschap bleef lang piekeren over deze bijzondere vondst. Hoe verlies je nu een bh? Eindelijk was hij eruit. „Dat moet wel een héél dom blondje zijn ge weest", concludeerde hij. PZC DONDERDAG 20 juni 2013 tions jwïuwikvam tnuvrsi.vnTO*M."_*c«TOrft»i Welzijnswerk flink op de schop door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Zeeuws-Vlamingen kunnen vanaf 1 januari 2015 voor ondersteuning en begeleiding bij één instelling terecht in de drie gemeenten. Terneuzen, Hulst en Sluis zetten deze ingrijpende stap om de dienstverlening te verbete ren en om allerlei extra sociale ta ken die de rijksoverheid bij de ge meenten legt, zoals Jeugdzorg, te stroomlijnen. Om tot één instelling te komen, is besloten de subsidie aan een aantal bestaande organisaties over anderhalf jaar te beëindigen. De grootste organisatie die dit treft, is de Stichting Maatschappelijk Werk Zeeuws-Vlaanderen met 63 medewerkers. In Terneuzen stop pen de voor ouderen actieve wel zijnsinstelling Aan Z en Stichting Jeugd- en Jongerenwerk. In Sluis wordt Stichting Welzijn opgehe ven. Hulst beraadt zich nog op de toekomst van de eigen Stichting Welzijn die wellicht wordt omge bouwd tot dé enige organisatie voor begeleiding en ondersteu ning. Al met al zullen zo'n honderd me dewerkers te maken krijgen met de reorganisatie. De Terneuzense wethouder Co van Schaik meldde voor alle duidelijkheid dat van ge dwongen ontslagen geen sprake zal zijn. De nieuwe opzet van on dersteuning en begeleiding biedt voor medewerkers 'vooral kan sen', stelde hij, omdat ze breder inzetbaar worden en meer zullen samenwerken. In Sluis is daarmee al ervaring op gedaan, in Porthos Sluis. Onder meer Stichting Welzijn Sluis, Stichting Maatschappelijk Werk en gezondheidsdienst GGD hui zen in Porthos Sluis achter één lo ket waar jong en oud terecht kun nen met vragen over financiën, wonen, gezondheidszorg, onder wijs en werk. Wethouder Jan Schaalje van Sluis: „Dat werkt ef fectief, wat zich uitbetaalt naar be woners." Het samenbrengen van de ver schillende instellingen per 1 janua ri 2015 in één uitvoeringsorganisa tie per gemeente moet ervoor zor gen dat de dienstverlening verder verbetert en door samenwerking per saldo goedkoper wordt. Dat is mooi meegenomen, want de rijks overheid hevelt de extra sociale ta ken naar gemeenten over met een korting. Volgens wethouder Cees Liefting van Terneuzen moet het desondanks mogelijk zijn de servi ce minstens op het huidige ni veau te houden. „Door ons bij voorbeeld sterker op preventie te richten. Voorkomen is immers be ter dan genezen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65