Dorpsplan vol aanbevelingen MstOfie SP: 'Schrap belachelijke Thoolse dorpsthema's KPN Compleet 26 BEVELANDEN en THOLEN WACHTHUISJE HOEDEKENSKERKE Combineer Alles-in-één voor thuis met mobiel^ Gospelkoor Polyhymnia treedt op EF j Mofeiet V"*»eUen J Dubbele minuten, 1V sms'jes en MB's )C^ JÊ bij KPN Mobiet Gratis Pluspakket met 45 extra tv-zenders Onbeperkt onderling bellen binnen je gezir. kpn winkel kpn.com/compleet 0800 0115 doet 't gewoon door Frank van Cooten 'S-heer arendskerke - In 's-Heer Arendskerke komt volgend jaar een vrijwilligerscentrale om vraag en aanbod op elkaar af te stem men. Een oudere inwoner die bijvoor beeld iemand zoekt om af en toe boodschappen te doen of om de tuin te onderhouden kan bij deze centrale terecht. Deze vrijwilligerscentrale is een van de actiepunten van het dorps plan 's-Heer Arendskerke, een dorp dat leeft!' Het dorpsplan met ruim dertig concrete aanbevelin gen is woensdagavond gepresen teerd in het Heer Arendshuis. „Eens in de vijf jaar houden we een enquête in het dorp. De laat ste was in 2008. Toen kwam naar voren dat er best bereidheid is om dorpsgenoten te helpen. En uit een onderzoek onder de 75-plus- sers in ons dorp blijkt dat er be hoefte is aan hulp en ondersteu ning. Dit najaar zit bij de nieuwe enquête een inlegvel waarop men sen hun interesse kunnen aange ven", zegt Jannie Verwei van het Overlegorgaan 's-Heer Arendsker ke. Verwei vindt het gisteravond gerpesenteerde boekwerkje een realistisch dorpsplan. „Er staan veel zaken in die ook daadwerke lijk worden uitgevoerd. Zo krijgt ons dorp waarschijnlijk nog dit jaar een eigen kunstwerk. De ge meente Goes heeft daar budget voor." In het dorpsplan wordt ook volks tuinen genoemd. „Er schijnt weer wat belangstelling voor te zijn. Aan de hand van concrete interes se bekijken we waar er ruimte is." De basisschool speelt een belang rijke rol in het dorpsplan. In het dorp leeft de wens dat het ge bouw meer gebruikt gaat worden. De schoolleiding zelf voelt daar ook veel voor. Een werkgroep gaat onder de noemer 'een leven lang leren' de mogelijkheden onder zoeken. Het kan gaan om work shops en cursussen. „Dorpsgeno ten leren van elkaar." In het dorpsplan wordt bezorgd heid uitgesproken over de leeg stand van enkele panden, zoals het pand van Depa aan de Toren- ring. Verpaupering ligt op de loer. De wens is sloop en de bouw van bijvoorbeeld senioren-apparte menten op deze plek. THOLEN - Gospelkoor Polyhymnia zingt zaterdag vanaf 14.30 uur in de katholieke kerk Onze Lieve Vrouwe Hemelvaart in Tholen. Er worden meerstemmige liede ren gezongen onder begeleiding van een combo. Het optreden vindt plaats in het kader van de Thoolse zomerconcerten. De toe gang is gratis. door Rob Paardekam POORTVLIET - De lokale SP-fractie is niet te spreken over de thema's die de Thoolse kernen hebben ge kregen in het kader van het toeris me. Dat bleek tijdens de vergade ring van de commissie ruimte. SP'er Kees Slager: „Ik krijg er iets lacherigs bij. Zo heeft Poortvliet het thema 'verrassend centraal' ge kregen. Wat moet ik daar nou mee? Scherpenisse is 'de bron van het eiland'. Volgens mij is de wa tertoren niet meer in gebruik." Ook andere thema's kunnen niet op goedkeuring van de socialisten rekenen. Zo is Sint-Maartensdijk de Oranjestad. „Dat klopt niet", al dus Slager. „Sint-Maartensdijk is een rood dorp." Het thema voor Sint-Annaland (Bruisend dorp aan de Oosterschelde) slaat alles volgens de SP'er. „Gaan wij de toe risten voor de gek houden? Sint- Annaland ligt aan de Krabben- kreek." Slager riep op de 'belache lijke' thema's te schrappen. Wethouder Kees van Dis reageer de enigszins gepikeerd. „Tiental len mensen uit de dorpen hebben hierover meegedacht. Ik zal tegen hen zeggen dat de SP vindt dat zij zich met een lachertje hebben be ziggehouden." Enkele andere fracties vonden de kritiek van Slager flauw en verge zocht. Ze wezen er onder meer op dat veel mensen de Krabbenkreek wel degelijk als een stuk van de Oosterschelde ervaren. Havenmeester Piet Paulusse (links) en Wim Bergsen, voorzitter van watersportvereniging De Val, bij het gerestau reerde wachthuisje op het havenplateau in Hoedekenskerke. foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62