Naar Nieuwe kinderburgemeester Goes 24 BEVELANDEN en THOLEN DE SPETTER Veel inwoners zijn gefrustreerd over het feit dat sluiting van De Spetter na een jaar alweer ter sprake komt. Kijk voor onze aanbiedingen elders in deze krant! Tholen komt massaal op voor zwembad door Rob Paardekam THOLEN - Als er nog twijfel be stond over de vraag of de inwo ners van Tholen hun zwembad willen behouden, dan is die giste ren definitief weggenomen. Hon derden mensen kwamen naar het gemeentehuis om te protesteren tegen de mogelijke sluiting van De Spetter. Als het aan burgemeester en wet houders ligt, wordt het bad geslo ten. Ze doen dat voorstel in het document over de bezuinigingen dat onlangs naar de raad is ge stuurd. Het voornemen is in Tho len ingeslagen als een bom. Een jaar geleden besloot de gemeente raad immers nog unaniem - toen ook na protest vanuit de bevol king - om het bad open te hou den en te renoveren. Het comité Blijven Spetteren is opnieuw in actie gekomen en riep inwoners op massaal hun on genoegen te laten blijken in het gemeentehuis. Dat gebeurde giste ren tijdens de vergadering van de raadscommissie bestuurszaken. Er kwamen zoveel mensen dat de raadszaal te klein was. De meeste inwoners kwamen niet verder dan de centrale hal. Daar had de I Volgens comité Blijven Spetteren waren er gisteren vijfhonderd inwoners. Een groot deel stond in de centrale hal, omdat de raadzaal te klein was. gemeente overigens wel voor kof fie en limonade gezorgd. In de raadszaal was het onthaal wat minder warm. De voorzitter was niet blij dat de inwoners ap plaudisseerden op de momenten dat er iets positiefs werd gezegd over het zwembad ('Het is geen toneelvoorstelling') en hij hield voorzitter Johan Koedood van het actiecomité aan de maximale spreektijd. „Ja, stel je voor dat ze eens langer dan vijf minuten naar de burgers moeten luisteren", merkte een inwoner daar later cy nisch over op. Het meest verbolgen waren de in woners over het feit dat één van de vier insprekers - een bezorgde vader - geen video van een paar minuten mocht laten zien. „Ik ben nou eenmaal beter met beel den dan met woorden", verklaar de hij. „Daarom heb ik een video over het zwembad gemaakt om op die manier te laten zien hoe be langrijk het voor ons is." Hoewel het technisch prima mo gelijk is om de beelden in de raadszaal te tonen, werd het niet toegestaan. „Bijzonder flauw", vond Koedood. „Maar we wilden het niet op de spits drijven. Wij hebben hier ons punt kunnen ma ken. Daar gaat het om." Koedood maakte de commissiele den duidelijk dat onder veel inwo ners frustratie heerst over het feit dat het zwembad wéér ter discus sie staat, ondanks het besluit van een jaar geleden. „Dat er nu toch weer een voorstel ligt om het bad te sluiten, is slecht voor het aan zien van onze volksvertegenwoor digers. Uw burgers begrijpen er niets meer van." Juf Karin Hage van De Kraal, die namens alle vijf de basisscholen ten ml Ik ben blijf ot »nw een Sp-ter ,K ben blijf I een Spetter tetter I I De boodschap van de inwoners was duidelijk, foto's Marcelle Davidse in Tholen-stad sprak, riep de raad op om bij het besluit van vorig jaar te blijven. „In deze tijden van overgewicht is het van groot be lang dat onze kinderen zelfstan dig kunnen gaan sporten." Johan Koedood benadrukte nog eens dat de Tholenaren helemaal geen luxe zwembad willen. Door sober te renoveren kan de opknap beurt van het bad volgens hem minimaal vijf ton goedkoper dan de 1,8 miljoen euro waar de ge meente vanuit gaat. Ook de ex ploitatie kan volgens hem worden verbeterd. Het bad zou nu niet ef fectief worden gebruikt. „Verhuur het voor familiefeesten, geef duik- lessen en aquarobics... er is zoveel te bedenken." Een andere inspre ker gaf aan dat inwoners volgens hem best bereid zijn zich vrijwil lig in te zetten voor het zwembad als dat de kosten voor de gemeen te kan drukken. Omdat het onderwerp niet op de agenda van de commissie stond, werd het niet inhoudelijk bespro ken. De leden mochten wel een korte opmerking maken. Bijna niemand liet nu al het achterste van zijn tong zien. Enkel Bram van de Sande (CU) liet klip en klaar weten dat zijn fractie De Spetter open wil houden. Koedood zei na afloop goede hoop te hebben dat een meerder heid er uiteindelijk zo over zal denken. Een ambtenaar van de ge meente is daar zelfs zeker van. „Denk jij dat ze dat bad gaan slui ten? Ik weet zeker van niet!" KLOETINGE - Marleen Zuidweg (11) is de nieuwe kinderburgemeester van Goes. Dat heeft Justin Reijerse, de voor malige kinderburgemeester, sa men met wethouder Jo-Annes de Bat woensdagmorgen bekend ge maakt. „Echt geweldig! Ik ben super blij. Ik had het echt niet verwacht", vertelt Marleen. „Ik heb me sa men met een paar vriendinnen opgegeven. Zij vonden mij ge schikt voor kinderburgemeester." Op 17 augustus wordt Marleen geïnstalleerd en wordt Justin be dankt voor zijn werk als burge meester. Ming Yiem Man en Carmen van Fraassen zijn de nieuwe kinder wethouders van Goes. I Marleen Zuidweg ontvangt uit handen van haar voorganger Justin Reijerse de burgemeestershoed. foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60