8 UIT Balletschool Prélude is trots op haar leerlingen De Maastrichtse rockband The Mad Trist is na twee jaar stilte terug met een nieuw album en nieuwe bandleden. Zaterdag zijn ze een van de voornaamste acts op Rock Around The Bridge in Sas van Gent. nauw contact met de leerlingen. „Hierdoor blijven zij doorgaans lange tijd de lessen bezoeken en vaak meerdere malen per week. Het resultaat van hun prestaties is er dan ook naar." De voorstelling van zaterdag, met als titel Divertissement - Van Vaganova tot Bournon- ville, zal geheel bestaan uit origineel ballet repertoire uit de grote klassieke balletten, wat bijzonder is voor een amateurballet school. Het omvangrijke programma bevat onder meer 'Le jardin animé' uit Le Corsaire, pas de trois uit Het Zwanenmeer, Blommerfesten, pas de deux uit Le Papillon, Markitenka, Don Quixote en wordt afgesloten met een slotwals op muziek van Offenbach. Balletschool Prélude, zaterdag in Theater de Mythe in Goes. Aanvang: 19.00 uur. Zie ook: www.balletschoolprelude.nl. Lucas en Tamara repeteren hun pas de deux uit Blommerfesten. Balletschool Prélude verzorgt zaterdag een voorstelling in Theater de Mythe in Goes Leerlingen van uiteenlopen de groepen van de opleiding, van heel jong tot en met gevorderd, zullen hun danskun sten vertonen. De balletschool van Hanna Mojet geeft sinds vier jaar lessen klassiek ballet. Dat ge beurt behalve in Middelharnis in het Dren- thehuis in Geersdijk en in de zaal van Dansschool Kramer in Zierikzee. Omdat de laatste twee jaar het leerlingen aantal meer dan verdubbeld is, heeft Mojet besloten dit seizoen op eigen kracht - met uitsluitend eigen leerlingen en enkele mu sici - een voorstelling te geven in Theater se Mythe. „Hierop én op de geweldige pres taties van onze toegewijde leerlingen zijn wij erg trots en dat willen wij met het pu bliek delen", aldus Mojet. De balletschool hecht aan de kwaliteit en Beestachtig maar toch sierlijk door Jeanine Hendriks Na de doorbraak met het al bum Pay the piper in 2011 volgde er een stille periode rond The Mad Trist. Het is een periode die de band in de studio doorbracht om een nieuwe plaat te ma ken, maar waarin ook werd gewisseld van bandleden. De groep bestond oorspronkelijk uit zan ger en gitarist Arthur von Berg, gitarist Jan Franzen, drummer Daan Koene en bassist Luc Hameleers. Die laatste twee leden na men in 2011 afscheid. Drummer Daan Koe ne zag The Mad Trist als een hobby en ging zijn eigen weg. Bassist Luc Hameleers volgde zijn bandgenoot toen hij een studie beurs kreeg. De twee werden vervangen door Roy Moonen en Ed van Hees. „Een paar frisse oren zorgen weer voor een nieuwe uitdaging. De samenwerking met de nieuwe bandleden verliep eigenlijk van zelfsprekend omdat we al met elkaar be vriend waren. Dit heeft ons een hechtere groep gemaakt", zegt Von Berg. De verandering in samenstelling leidde vol gens hem tot een nieuwe werkwijze en flow, waardoor met het nieuwe album Ani mals acrobats meer variatie in de muziek is gekomen. „In twee jaar zochten we sa men naar nieuwe wegen en grenzen om een geheel nieuwe sound in elkaar te zet ten. Onze experimentele kant kwam naar boven. Ik denk dat we ons met deze plaat ontwikkeld hebben tot een alternatieve rock/popband." Dit maakt het grootste verschil met Pay the The Mad Trist: „We gaan alle kanten op met onze nummers, omdat we ons nief hebben gericht op één muziekstijl." De gitarist omschrijft de plaat als 'lekker stevig'. „De titel Animals acrobats zegt het eigenlijk al: de muziek is zo woest als een beest. Door het gebruik van gitaren is onze muziek niet braaf, maar beestachtig en toch sierlijk. We gaan alle kanten op met onze nummers, omdat we ons niet hebben gericht op één muziekstijl." Volgens Von Berg is de rode draad van het album te vinden in de melodieën en de piper, het meer op stonerrock leunende al bum dat Torre Florim van De Staat produ ceerde. Het succes van die plaat gaf The Mad Trist de mogelijkheid om Paradiso plat te spelen en op te treden bij De We reld Draait Door. Mede door de benoeming tot Serious Talent scoorden de rockers ook op de radio. Jan Franzen: „We hebben een jaar in de stu dio doorgebracht om Pay the piper te ma ken. Dat wilden we ook voor het nieuwe al- He^duurde PR0CRAMMA H0LLANDS 0NDER DE BRUG/R0CK AR0UND THE BR,DCE op elk element. Maar daardoor ben ik nu wel zeer tevreden over het resultaat." klank van de instrumenten. Tevens zit er een samenhang in de betekenis van de nummers. „We proberen met behulp van onze nummers kritisch te zijn over de mens, de maatschappij of onszelf. Met deze plaat geven we aan dat mensen soms het zelfde kunnen zijn als beesten." The Mad Trist, zaterdag om 20.30 uur op Rock Around The Bridge in Sas van Gent. podium In Sas van Gent wordt morgen het festival Hollands Onder De Brug en zaterdag het fes tival Rock Around The Bridge gehouden. De locatie is in beide gevallen vlakbij de brug (richting zwembad) bij de Arsenaal straat in Sas van Gent. Programma Hollands Onder De Brug (aan vang 18.00 uur): 19.00 uur Geert Belinda, 19.45 uur Rolf Luteijn, 20.45 uur: Jeroen (Ha- zestribute), 21.45 uur Zanger Rinus, 22.15 uur Sjakco de Braai, 23.00 uur: Erik Huize bosch, 00.00 uur: Rob Ronalds. Programma Rock Around The Bridge: 15.00 uur The Melting Snowmen, 15.55 uur Smash, 16.50 uur: The Fictionals, 17.45 uur: Deerman, 19.10 uur: Kapitan Korsakov, 20.30 uur The Mad Trist, 21.50 uur: Janez Detd Circo, 23.10 uur: Ozark Henry, 00.00 uur: Afterparty tot 02.00 uur. Meer informatie: www.ratb.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 48