Behaagziek drama met grote veteranen UIT 7 )NDERDAG 20 JUNI 2013 Ja, je blijft lachen om die oudjes die 'onge paste' teksten te berde brengen. Nadat Redgrave in stijl afscheid heeft geno men, met haar breekbare interpretatie van Cindy Laupers True colors, besluit de kers verse weduwnaar haar plaats in te nemen in het koor. Helaas treedt het scenario veel te nadrukkelijk in de voetsporen van popu laire lach-en- traanfilms als The Juli monty en Calendar girls, zonder daar zelf iets origi neels aan toe te voegen. Hoe ambachtelijk de filmmakers ook de traanklieren van de kijker bespelen: uiteindelijk zijn het de ac teurs die met hun vakmanschap nog wat reliëf aanbrengen in het vlakke scenario. Song for Marion Regie: Paul Andrew Williams. Met Vanessa Red grave, Terence Stamp, Christopher Eccleston Te zien in Middelburg en Zierikzee door Fritz de Jong Vanessa Redgrave en Terence Stamp in Song for Marion. Paul Andrew Williams debuteerde en kele jaren geleden ijzersterk met het zwartgallige misdaaddrama From Lon don to Brighton. Van de urgentie van wel eer is weinig terug te vinden in de behaag zieke tranentrekker Song for Marion. Aan de acteurs ligt het niet. De Britse vetera nen Terence Stamp (74) en Vanessa Redgra ve (75) overtuigen als een koppel, dat wor stelt met een terminale ziekte. De vrouw zal binnen enkele maanden het gevecht te gen kanker verliezen. Zij is vastbesloten tot de laatste snik te blijven leven. Ze ge niet met volle teugen van het zingen in een bejaardenkoor, dat rock- en pop-num mers ten gehore brengt. In dit geval horen we belegen versies van Motörheads hard rockersvolkslied Ace of spades en de rapklas- sieker Let's talk about sex, van Salt'n' Pepa. :t ook diep in de ziel bestaan en implodeert. Haar kind, Kal El, komt niet veel later op de Aarde terecht, waar hij op groeit als Clark Kent, beter be kend als Superman. Zijn introductie op aarde is in ie der geval niet zo week als de en tree van voorganger Routh. Man of Steel-vertolker Henry Cavill is twee keer zo breed, charisma tisch en met een even wilskrach tige als kwetsbare blik: de perfec te Superman. Hij is ook een stuk serieuzer. Verwacht geen gladde praatjes of jolige one-liners. De humor zit 'm niet in de dialogen, maar in de situaties. Zo neemt Clark wraak op een lastige vrachtwa genchauffeur door zijn truck te doorklieven met boomstammen. De komische momenten vloeien voort uit de geinige tegenstellin gen tussen de nietige aardbewo ners en de oersterke Kent, die on schendbaar door het leven gaat. De film moet het ook voorname lijk hebben van de interacties tussen mens en supermens. Wanneer zijn pleegvader (Kevin Costner) midden in een verwoes tende tornado zijn jonge zoon ge biedt vooral niet zijn krachten aan de wereld te tonen, raakt dat diep in de ziel: dat is zelden voel baar in dit genre. Het inlevingsvermogen van de kijker wordt pas op de proef ge steld wanneer aartsvijand Zod (Michael Shannon), een oud-ge neraal van Krypton met kwade intenties, de confrontatie aan gaat met Superman. Dat gaat ge paard met zoveel destructie dat de puinhopen nauwelijks nog te overzien zijn. Kijkers zullen de schouders ophalen voor Zods ruimteschepen met abstracte krachten. Die science fiction-elementen zijn weliswaar origineel, maar staan zó ver van de menselijke technologie af, dat identificatie bemoeilijkt wordt. Tijdens een imposante strijd tussen de wol kenkrabbers van Metropolis doet Zod iets met de aardkloot wat al le logica te boven gaat. In de hon ger naar originaliteit en vette ac tie kan er ook té groot gedacht worden. Maar wanneer de came ra inzoomt op een gezinnetje in het nauw, is daar de houvast voor de kijker terug. De slotscène zet zóveel bekende pionnen uit het Superman-uni- versum neer, dat het opnieuw in de koelkast zetten van de serie een Kryptonische doodzonde zou zijn. Man of Steel Regie: Zack Snyder. Met: Henry Ca vill, Amy Adams, Kevin Costner e.a. Te zien in Vlissingen en Terneuzen Scène uit Man of Steel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47