Kruistochten De Middeleeuwen "^sP pzc.nl/webwinkel UIT 5 COURGETTEROLLETJES OP KRUIDIGE OLIE www.pzc.nl/uit Bon De middeleeuwen/Kruistochten MIMI een tijdperk van licht Lezersprijs 14,95 Lezersprijs 14,95 X Vragen? Bel 0900 - 2021352 (€0,45 p.g.) ratatouille uit eigen tuin, waar van je tot diep in de winter kunt eten. Gekleurde reepjes paprika vermengd met piment en versge maakte tomatensaus leveren een heerlijke saus op die ze in Basken land piperade noemen. Gebruik deze bijvoorbeeld bij kip of over de pasta. Volop te koop in Franse supermarkten, ook wel onder de naam poivronade. Ik heb zo'n zin om nu alvast cour getterolletjes op olie te maken, dat ik smokkel en kleine courget tes koop bij de Turkse groente man. Mooi gezicht hoor, zo'n gla zen pot met twee verdiepingen geelgroene rolletjes. Met een (tuin)feest in het voor uitzicht is het ook lekker en han dig om op deze manier samenge stelde rolletjes van gegrilde au bergine en courgette te maken, bijvoorbeeld met een kern van zachte geitenkaas of gegrilde pa prika. Steek ze vast met cocktail prikkers en zet ze onder olie. Dit werkje kun je dagen tot wel een week van tevoren doen. Staat lek ker vrolijk op je tuintafel. Benodigdheden: 4 a 5 kleine courgettes; 4 tenen knoflook; 2 a 3 takjes tijm; 1 /2 rode peper; zout en versgemalen peper; 1 /2 liter extra vergine olijfolie, passende weckfles of glazen pot met schroefdeksel. Bereidingswijze: was courgettes en snijd uiteinden eraf. Snijd in dunne plakken in lengterichting met mandoline of scherp mes (bewaar de don kergroene kapjes en verwerk die later in een soep of saus). Dep courget- teplakken droog met keukenpapier, wrijf licht in met olijfolie, grill ze in hete grillpan tot ze goudbruine strepen hebben. Keer voorzichtig om met spatel of pannenkoekmes. Leg op groot bord, laat afkoelen. Was gla zen pot grondig en maak goed droog met schone doek. Pel knoflookte nen, plet ze licht. Halveer rode peper in lengte, verwijder zaadjes. Was tijmtakjes en dep droog. Rol courgetteplakken een voor een strak op. Rangschik rolletjes op hun schilkant in pot, ga door tot bodem helemaal bedekt is. Steek hier en daar knoflookteen ertussen, leg takje tijm erop. Zet hierop tweede laag courgetterolletjes en weer takje verse tijm. Vul helemaal af met olijfolie, bestrooi met 5 snuffen zout en flinke draai van pepermolen. Steek rood pepertje ertussen en sluit pot hermetisch. Min stens zes maanden houdbaar buiten koelkast, op koele donkere plek. DONDERDAG 20 JUNI 2013 kaar kunt aandrukken. Het eind resultaat mag er zijn. Een voor- raadplank met al die kleurrijke potten huisvlijt naast elkaar. Dat is toch een feest voor het oog. Meng je verschillende gesneden groentes door elkaar, dan heb je Scampi op couscous Het terras van De Beurs in Vlissin- gen. Het restaurant heeft een nieu we kok en een nieuwe menukaart foto Lex de Meester Hierbij bestel ik lZJ x De Middeleeuwen d 14,95 Hierbij bestel ik x Kruistochten 14,95 Exclusief 3,95 verzendkosten Voornaam: Achternaam: mO vO Straat: Nr: Plaats: Postcode: 11 Telefoon: E-Mail: Ik machtig Buckaroo Payment Bankrekening: Services in opdracht van Wegener Media éénmalig het verschuldigde I 11 11 11 11 11 11 11 11 I bedrag te incasseren van: Stuur deze bon in een envelop naar: Webwinkel, Postbus 1090, 5004 BB Tilburg. Handtekening: In deze prestigieuze vierdelige BBC- serie laat kunstexpert Waldemar Januszczakzien dat, gedreven door nieuwe ideeën en religies, volkeren in de middeleeuwen grote prestaties leverden op het gebied van kunst. Hij onderzoekt beroemd ste kunstcollecties in Europa, Afrika en Azië en onderweg vormt zich het beeld dat de middeleeuwen eigenlijk een 'tijdperk van licht' was. 2 dvd's, speelduur ca. 236 minuten. Engels gesproken, Nederlands ondertiteld. De kruistochten zijn vaak geromantiseerd en daarmee een verkeerd begrepen deel van de geschiedenis. In deze boeiende BBC-serie werpt Dr. Thomas Asbridge nieuw licht op deze legendarische, wrede en onmenselijke oorlogen, onderzoekt hij de romantische en geïdealiseerde ge schiedenis en stelt hij vast wat er werkelijk gebeurde acht eeuwen geleden. 2 dvd's, speelduur ca. 153 minuten. Engels Nederlands ondertiteld. Prijzen zijn exclusief verzendkosten Voor meer informatie kunt u terecht in onze webwinkel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45