Podiumagenda Programma Boerderijfestival 2 UIT Het zal stevig swingen zondag tijdens Club Zonnemaire met o.a. De Kift en Tin Men and the Telephone, maar het Boerderijfestival biedt ook plek voor kleine pareltjes als Toon Tellegen met het Wisselend Toonkwintet onder lei ding van Corrie van Binsbergen. De Kift treedt om 17.30 uur op bij Club Zonnemaire. foto Erik Christenhusz Jaap Verseput houdt van variatie en van beheersbaarheid. Onder de titel 'Club Zonnemaire', heeft hij een verrassend programma samen gesteld voor dit klein schalig Boerderijfestival, zondagmiddag 23 juni op zijn erf aan de Schapenweg 1 in Zon nemaire 13.30 - 14.40 u. Schuurpodium: Tin Men and the Telephone met muziek, geluid en beelden; Tony Roe (piano en elektronica), Lu cas Dols (contrabas), Bobby Petrov (drums) en virtueel (misschien ook live) Anton Goud smit (gitaar) en Oene van Geel (altviool). 14.45 u. en 16.30 u. Tuinpodium: Bruno Ferro Xavier da Silva: kunstenaar, bassist, componist, performer en improvisator. 15.30 -16.30 u. Buitenpodium: Toon Telle- gen en het Wisselend Toonkwintet. 17.30 - 18.30 u. Buitenpodium: De Kift sa men met de jazzmuzikanten van Available Jel ly. De band bestaat 25 jaar, is op jubileumtoer en brengt daarin een selectie van de mooiste nummers van al hun albums. Met Ferry Heij- ne (compositie, zang, trombone, trompet, gi taar), Jan Heijne (trompet), Han Hulscher (trompet), Patrick Votrian (trombone, tuba), Mathijs Houwink (bas), Wim ter Weele (drums), Pim Heijne (gitaar) en Marco Heij ne (zang). 19.30 - 20.30 u. Buitenpodium: Woima Collective. Tenorsaxofonist Johannes Schleiermacher uit Berlijn ontmoette de Ethi opische jazzlegende Mulatu Astatke. Dat was aanleiding genoeg een Duitse band op te richten waarin de Afrikaanse manier van mu ziek maken en de specifieke akkoorden en rit mes te horen zijn. Met Johannes Schleierma cher (sax, fluit), Daniel Glatzel (sax, klari net), Wolfram Blechner (percussie) Kalle Zeier (gitaar), Jan Weissenfeldt (gitaar), Andreas (Lang) en Bernd Oezsevim (drum). DONDERDAG 20 JUNI Middelburg Miniconcert ensemble Tre di noi. Mar- ga de Haas (viool), Marinke Vollenberg (blokfluit) en Alexander Koole (piano en orgel), Koorkerk, 15.00 uur. Songs From The Heart met als thema liedjes over de crises van (pakweg) de af gelopen honderd jaar, De Spot, 20.30 uur Vlissingen Eindpresentatie muziekeducatiepro- ject 'Eddy's Kids', De Piek,19.00 uur Voorspeelavond vioolleerlingen van El len Criel en pianoleerlingen van Heieen van Leerzem, Speelhuus Ter Reede, 19.30 uur VRIJDAG 21 JUNI Kapelle Orgelconcert Henk C. van Putten. Pro gramma is gewijd aan J.S. Bach, Grote Kerk 20.00 uur Sas van Gent Hollands Onder De Brug, Brug Arsenaalstraat, vanaf 18.00 uur Terneuzen Jukebox Judgement met 'Ode aan het Vinyl' De Pit, muzikaal café Markant, 19.30 uur Veere Zomerconcert muziekvereniging Veere's Genoegen. M.m.v. Muziekvereni ging Arnemuiden, Grote Kerk, 19.30 uur. Vlissingen Zomeravondconcert 'Russian Rhapso dy' door Zeeuws Byzantijns Koor Sréten- je en Dagorkest Voorne Putten Rozen burg (DVPR), Sint Jacobskerk, 20.00 uur Wemeldinge Zomeravondconcert Fanfare en slag werkgroep OKK Dorpsstraat 19.30 uur ZATERDAG 22 JUNI Burgh-Haamstede Toneelvoorstelling 'Op Hoop van Ze gen', Toneelver. Applaus en Rozen, De Schutse, 15.30 en 20.00 uur Concert Chr. Samengesteld Mannen koor Zeeland o.l.v. Ron van Ommen, Hervormde kerk, 19.30 uur Goes Optreden band The Willies, De Koperen Tuin, 15.00-16.00 uur Voorstelling leerlingen Balletschool Prélude onder leiding van Hanna Mojet, Theater De Mythe, 19.00 uur Groede Avond van de Poëzie met Vlaamse en Nederlandse dichters en muziek Krapuul, Grote Kerk, 20.00 uur Kattendijke Kattendieksedag, met o.a. muziekvere niging Oefening Uitspanning/Echo, koor Katanza en Not James Dean, Dorp, vanaf 12.00 uur Middelburg Southpark Festival, Meiveldpark, vanaf 11.45 uur Optreden Dylan den Hartog Niels Hariot (Smout), De Drvkkery, 15.30 uur Consort of Voices met 'Songs Odes', barokmuziek van Henry Purcell en tijdgenoten, Lutherse Kerk, 20.00 uur Renesse Blaeze bie de dunen, optredens Luctor et Emergo, St. Caecilia uit Hank, slagwerk groep Luctor et Emergo en De Witte van Haemstede, Nieuw Waterkunstwerk Hogezoom, 11.00-16.00 uur Sas van Gent Rock Around The Bridge, Brug Arsenaalstraat, vanaf 15.00 uur Terneuzen An Afternoon Collection of Fine Music met gast 'the Zombie Shuffler', De Pit, 15.00 uur Tholen Optreden Gospelkoor Polyhymnia uit Oud Vossemeer, 14.30 uur Veere Concert met dansmuziek door Zeeuws Jeugdorkest, met werk van Bach, Mozart, Dvorak, Grote Kerk, 15.00 uur Vlissingen Happy Hippies on Tour met Armand, Happy Tunes en Nederneil Young, De Piek, 21.30 uur Rockabilly met The Lonely Hearts, Café de Concurrent, 22.00 uur Zierikzee Beiaardconcert Rosemarie Seuntiëns, Stadhuistoren, 15.00 uur ZONDAG 23 JUNI Goes Manhuistuinconcert door Bouw en In fra Harmonie Nederland, Manhuistuin, 12.00-13.00 uur Middelburg Openbare repetitie zomerconcertserie Het Zeeuws Orkest, Zeeuwse Concertzaal, 14.00-17.00 uur Oud-Sabbinge Buitenconcert Advendo - EMM, Bouwenputseweg, 14.00 uur Ouwerkerk Optreden band Jimmy Dumbbell, Brasserie De Vierbannen, 15.30 uur Scharendijke, Finale Beachboom DJ Contest, Beachclub Sil de Jutter, 14.00 uur Veere Optreden VU-Orkest met werken van Prokofiev, Bartok en Dohnanyi. Grote Kerk 15.30 uur Vlissingen Optreden Blue Sox, Panta Rhei, 17.00 uur Zonnemaire Boerderijfestival Club Zonnemaire, Schapenweg 1, 13.00 uur WOENSDAG 26 JUNI Domburg Zomeravondconcert vocaal ensemble Voice Four en Duo Giuliani, Protestantse kerk, 20.30 uur Middelburg Openingsconcert 15e Muziekfestival Middelburg: 'Naar het zuiden', Doopsgezinde Kerk, 20.00 uur. Club Zonnemaire door Ali Pankow Het begon jaren ge leden met een uit nodiging van de VPRO aan Corrie van Binsbergen muziek te compo neren bij een sprookje. Als componiste en gita- riste had zij toen al een indruk wekkende staat van dienst opge bouwd, onder meer met haar band 'Corrie en de Brokken'. „Daarna werd het de Grote Brok ken met zang en dus tekst. Ik merkte dat het me ontzettend goed beviel met tekst te werken. Blijkbaar moest dat op mijn weg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42