PZC Miss Montreal is zaterdag de voornaamste publiekstrekker van het Southpark Festival in Middelburg. Een kleine week la ter is ze wederom in Zeeland, voor een optreden bij Concert at Sea op de Brouwersdam. donderdag 20 juni t/m woensdag 26 juni 2013 UitGids Proeverij bij De Beurs in Vlissingen PAGINA 4 EN 5 Nieuwe reanimatie van de Superman-sage PAGINA 6 EN 7 door Rolf Bosboom Samen met Nielson heeft Miss Montreal momenteel een van haar grootste hits te pakken. Hoe is een zo merse meezinger en, opvallend genoeg, Ne derlandstalig. Ook in haar recente theatertour verraste ze met diver se nummers in haar moerstaal. Toch is het geen wending in haar carrière, verzekert ze. „Dat Neder landstalig was puur voor de thea tertour, omdat ik vond dat ik en kele nummers moest hebben die ik nergens speel behalve daar. Ie dereen vond het mooi, maar ik denk niet dat ik daar verder echt iets mee doe." Vijf jaar geleden brak Miss Montreal, ofwel Sanne Hans, door dankzij haar rol in de Slankie-re- clame, maar vooral ook met de single Just a flirt. Inmiddels heeft ze drie albums op haar naam staan, evenals een reeks hits. Dit seizoen liet ze een andere kant van zichzelf horen in haar theater tour S-ss-sss-Sanne!, een onverho len verwijzing naar het feit dat ze - alleen bij het praten - geregeld stottert. „Met de theatertour wilde ik la ten zien dat ik meer kan dan al leen stampen en springen", zegt Miss Montreal. „Dat was super gaaf om te doen. In een theater heb je een heel andere sfeer dan op een festival. Je kunt een speld horen vallen, dus iedereen merkt het als je een foutje zou maken. Het is wel eng om te doen. Op een festival komt iedereen om lol te hebben en biertjes te drinken, maar in het theater wil het pu bliek echt geraakt worden." In september verschijnt haar nieu we single. In november neemt ze haar volgende album op. Maar eerst is het weer tijd om de festi vals te veroveren. Te beginnen in Middelburg en volgende week Concert at Sea. Zeker met de laat- Weer tijd om te stampen ste uitnodiging is ze blij, al vond ze het - eerlijk gezegd - ook wel een beetje tijd worden. „Er zijn van die festivals waar voor je ge- Het Southpark Festival wordt za terdag voor de tiende keer gehou den op het Meiveld in Middelburg. Southpark is een gratis toeganke lijk multicultureel festival met o.a. muziek, kunst, dans, theater, sport en een wereldmarkt. Muziekprogramma podium A: 11.45 Obras de Lota, 13.45 Those Damn Dukes, 15.30 Ed Struijlaart, voel iedereen speelt, behalve wij. Maar nu is het zover. Het is weer een mijlpaal voor me. Ik kan niet wachten." 17.15 Rigby, 19.45 Miss Montreal, 22.00 The Dirty Daddies. Muziekprogramma podium B: 13.00 Going Dutch, 14.45 Geert The Chiefs, 16.30 Jimmy Dumb bell, 18.30 Steady New Sounds, 21.00 Marsha. Programma 'House Kamer': 18.15 Ot Steef, 20.00 Lance Donny, 22.00 Joachim. Op het Southpark Festival kun nen bezoekers bieden op een meet greet met haar of op een mini- concert backstage. Op die manier Nieuw onderdeel dit jaar is het Southpark Kinderpark. Vanwege financiële problemen staat de dag ook in het teken van- het voortbestaan van het festival, met inzamelingen van vrijwillige bijdragen en artiesten die bijvoor beeld een miniconcert of een gi taar veilen. Zie ook: www.southparkfestival.nl. wil ze het festival, dat met finan ciële problemen kampt, steunen. „De situatie op festivalgebied is toch heel anders dan vijfjaar gele den. Het ene na het andere festi val valt weg, doordat sponsors moeten afhaken of subsidies stop pen. Maar dankzij de festivals kun nen wij als artiesten wel de hele zomer spelen. Dus als ik mijn steentje eraan kan bijdragen om dat overeind te houden, dan doe ik dat met alle liefde. Voor mij is het een kleine moeite." Miss Montreal, zaterdag om 19.45 uur op Southpark Festival in Middel burg en vrijdag 28 juni om 19.15 uur op Concert at Sea, Brouwersdam. PROGRAMMA SOUTHPARK FESTIVAL Miss Montreal steunt het Southpark Festival: „Als ik mijn steentje eraan kan bijdragen om het overeind te houden, dan doe ik dat met alle liefde."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41