De Koeijer wint dressuur Grote kans Van de Velde op wildcard challenger Matthijsse zet progressie voort met zesde plaats SPORT 33 Een barst in zijn ribben zette de wereld van Lieuwe Westra op zijn kop. Bij het NK tijdrijden blijkt dat hij helemaal terug is. Van der Meet verliest in supertiebreak Adrie Koster Tlinesië is nog lang niet zeker Hockeyers in halve finale na 8-4-zege Peter Bosz wordt trainer van Vitesse Boomstra grijpt naast wereldtitel dammen Skeelerzeges blijven in de familie €11.980 €15.980 €18.680 DONDERDAG 20 JUNI 2013 Het Beest brult weer als vanouds door Ad Pertijs WINSUM - De ontlading bij Lieu we Westra was groot. De handen gingen gestrekt de lucht in. De emoties vochten zich een weg naar buiten en vriendin Adriëne Snijder vloog hem huilend om de nek. „Ik ben zo trots op jou", snik te ze. Geen wonder. Twee weken geleden moest de Fries van Vacan- soleil-DCM met een barst in zijn pijnlijke ribben het Criterium du Dauphiné verlaten. Woensdag in en rond het Groningse dorp Winsum brulde Het Beest alweer als vanouds. Op het 52 kilometer lange NK tijdrijden bleef hij Niki Terpstra met vier seconden de baas en prolongeerde zo zijn na tionale titel. „Het was toch een heel groot vraagteken hoe ik er voor stond", schetste hij zijn twij fels voor de start. In de finale kwam dat vraagte kens ook nog eens keihard terug. Westra had in de eerste van de twee omlopen de voor hem gestar te Lars Boom al achterhaald. „Ik Lieuwe Westra. zag Lars rijden en ben mezelf daarna in die eerste ronde een beetje voorbij gereden. Daardoor kwam ik mezelf tegen in de twee de ronde", verklaarde de Fries zijn terugval, die de spanning terug- WINSUM - Mathilde Matthijsse uit Schore leverde woensdag met haar zesde plaats een knappe pres tatie in het Nederlands kampioen schap tijdrijden voor vrouwen. De rijdster van ZRTC Middelkamp fi nishte op bijna tweeënhalve mi nuut van winnares Ellen van Dijk. Tot de laatste vijf starters voerde Matthijsse de ranglijst aan. De Zeeuwse verteerde de 26 kilo meter lange wedstrijd in 36 minu ten en 39 seconden, wat een ge middelde van bijna 43 kilometer per uur betekent Matthijsse ver volgde met haar zesde plaats de opwaartse lijn die ze afgelopen ja ren te zien gaf bij het NK tijdrij den. Twee jaar geleden werd ze veertiende, vorig jaar elfde. Aan Ellen van Dijk kon ze niet tip pen. Dat kon niemand. De Amster damse racete naar de overwin ning in een tijd van 33 minuten en 56 seconden, gemiddeld bijna 46 kilometer per uur. Ze bleef Loes Gunnewijk (twee de) 39 seconden voor. bracht in het kampioenschap. De voorsprong van twintig seconden op Terpstra slonk tien kilometer voor het einde naar negen tellen. De Noord-Hollander rook bloed en de Fries beet nog harder op zijn tanden. „Voor hetzelfde geld wint Niki", keek Westra terug op de helse finale. „Eigenlijk kon ik niet harder", zei Terpstra. „Ik ook niet", moest Westra toegeven. „Ik ben daarom vooral blij dat ik over de streep ben." Westra wist niet waarom de ontla ding na de finish precies zo heftig was. Was het de stress die volgde op de val in het Criterium du Dau phiné, of had het meer te maken met de zenuwslopende finale? Dat de val in Frankrijk de boel in aanloop naar het NK en de Tour behoorlijk in het honderd heeft geschopt, is volgens hem wel dui delijk. „Ik was liever naar hier ge komen met een goede Dauphiné en een goede Ster ZLM Toer in de benen." Nu was hij aangewezen op keihard trainen. „Duizend kilo meter in een week." Of hij daarbij ook gedacht heeft aan de Tour? De Fries schudde van niet. „Ik was alleen maar met deze tijdrit bezig. Eerst dit, daarna de Tour. Zo zit ik in elkaar." Met de wederopstanding van Westra ziet ook het leven van zijn ploeg Vacansoleil-DCM er einde lijk weer iets rooskleurig uit. Het team van Daan Luijkx kan een succesje gebruiken nu het op zoek is naar een nieuwe hoofdsponsor en de kopmannen zoekende zijn naar hun topvorm. Met de vorm van nummer twee Niki Terpstra zit het kort voor het NK op de weg (zondag in Kerkrade) wel snor. De renner van Omega Phar- ma Quick Step wist alleen niet wat hij moest denken van de ont knoping woensdag. Nadat Westra de één minuut voor hem gestarte concurrent Boom had achter haald, bleven de twee constant in eikaars buurt rijden. „Als je de fa vorieten om de minuut laat star ten is dat vragen om problemen", stelde Terpstra. „Het is op zijn minst een mentaal voordeel. Aan de andere kant: ik had in Tom Du- moulin ook een mooi richtpunt." ROSMALEN/YSTAD Tennisster Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke heeft samen met Demi Schuurs de kwartfinale van het WTA- toernooi van Rosmalen verlo ren. Het duel met Dominika Ci- bulkova en Arantxa Parra-San- tonja werd via een supertie break beslist: 7-5 4-610-5. Bij de challenger van het Zweedse Ystad sneuvelde Le sley Kerkhove uit Zierikzee in de tweede ronde. RIJSWIJK Trainer Adrie Koster zegt dat het onzeker is of hij binnen kort trainer is in Tunesië. De club Afficain uit dat land meld de dinsdag op de website de Zeeuw voor de twee jaar te hebben vastgelegd. „Op zijn minst is dat voorbarig", zei Kos ter woensdag. „Er zijn nog veel te veel onduidelijkheden." Mo gelijk dat hij nog wel verder praat met Afficain. Koster: „Ik sluit dat niet uit" ROTTERDAM De Nederlandse hockeyers heb ben woensdagavond in Rotter dam met wisselvallig veldspel de halve finales bereikt van de derde ronde van de Hockey World League (HWL). Oranje versloeg het zwakke Frankrijk met 8-4. Jeroen Hertzberger scoorde drie keer voor Oranje. Vrijdag speelt de ploeg van bondscoach Paul van Ass in de halve eindstrijd tegen wereld kampioen Australië. ROTTERDAM ARNHEM Peter Bosz is de nieuwe trainer van Vitesse. De oud-prof komt over van Heracles Almelo. Hij volgt Fred Rutten in Arnhem op. Bosz wordt donderdag op Papendal gepresenteerd bij Vit esse, samen met zijn assistent Hendrie Krüzen. Ook hij maakt de overstap van Hera cles Almelo naar Vitesse. Bosz (49) is oud-voetballer van Vitesse. Hij begon in 1981 in Arnhem zijn profloopbaan. OEFA Roel Boomstra heeft de wereld titel bij het dammen woensdag niet kunnen veroveren. De laat ste partij van het twintigjarige talent eindigde in remise tegen Joerij Anikejev. Boomstra had alleen bij winst nog kans op de titel, maar werd nu derde. De eindzege ging naar de Rus Aleksandr Georgijev, die zijn ti tel prolongeerde. Jean-Marc Nd- jofang werd tweede en mag Ge orgijev volgend jaar uitdagen. KRABBENDIJKE Skeeleraar Rico van Damme uit Yerseke is woensdagavond in Krabbendijke winnaar ge worden van de Krabbetrofee. In de eindsprint van een kop groep hield hij plaatsgenoot Laurent Janse nipt achter zich. Robert Mekelenkamp uit Alm- kerk werd derde. Bij de jeugd won Arjen van Damme, een achterneef van Rico. De Ronde van Krabbendijke be leefde zijn achttiende editie. De Zeeuwse junioren hebben het tijdens hun eerste dressuur- wedstrijd op het CHIO van Rot terdam goed gedaan. Jasmien de Koeijer uit Sint Jansteen won de nationale wedstrijd met haar paard Take it Easy met een score van 72,135 pro- cent leanine Nieuwenhuis uit Serooskerke (W) werd met Hexagons Baldacci derde met 70,189 procent. In de Young Riders, een hogere leeftijdsklasse, haalde Nieu wenhuis de vierde plaats met TDN's Trumanda. De score was 68,632 procent. In de Futuretest legde Dinja van Lieren uit Ka- pelle beslag op de derde plaats. Met Hexagons Roumanda reed ze 69,451 procent bij elkaar. In de Grand Prix werd Laurens van Lieren uit Schore met Ulys ses la Haya zevende. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - De kans is groot dat Bernice van de Velde uit Kapelle een wildcard krijgt voor de Challen ger Zeeland, het Middelburgse ten nistoernooi dat 29 juni begint. Dat zei Martijn van Haasteren, één van de toernooidirecteuren, woensdag. Van Haasteren beschikt over de de finitieve inschrijflijsten. Angeli que van der Meet ('s-Heer Abtsker ke) en Lesley Kerkhove (Zierik zee) hebben op eigen kracht het hoofdtoernooi gehaald, maar Ber nice van de Velde niet. De organi satie mag één wildcard weggeven en zal dat doen aan de Bevelandse. „Alleen als Arantxa Rus of Michaëlla Krajicek nog wil komen, schuift die wildcard door naar één van hen", zei Van Haasteren. De KNLTB heeft daarnaast nog drie wildcards te verdelen. Op de eerste maakt toptalent Indy de Vroome een grote kans. Om de an dere twee wordt door acht speel sters gespeeld in een wildcardtoer- nooi. Dat is nieuw dit jaar. „Als Bernice van ons geen wildcard krijgt, kan ze dat toernooi spelen of meedoen aan de kwalificaties." Bij de mannen gaat de wildcard van de organisatie naar Kevin Boel houwer. NISSAN NV200 NISSAN PRIMASTAR NISSAN NV400 de professional editions van nissan Nissan heelt z'n bedrijfswagens tijdelijk zeer compleet uitgevoerd voor een heel scherpe pnjs. De Nissan NV200, de Primastar en de NV400 zijn nu verkrijgbaar als Professional Edition. Zo heeft u alle luxe aan boord als airco, cruise control, radio/CD met Bluetooth en centrale deurvergrendeling in één aanbiedingspskket. Vervoeren is vooruitzien. Check dus snel de kwaliteit, compleetheid én de prijs van 'de Professional Edition aanbiedingen. Laet onze Professionals ook voor u werken en kom langs bij de Nissan-dealorl Auto Sturm Noordweg 467 Amundsenweg 39 4333 KE Middelburg 4462 GP Goes Tel.: (0118) 612 042 Tel.: (0113) 602 000 www.autosturm.nl Prijzen eicl. BTW/8PM en ezel. kosten rijklaar mnken/vorwijdoringsbijdrage/leges. Do NV200 Professional Edition is gebaseerd op eon wilte 4-dours Optima met 90-pk diesel en achten Professional Edition is gebaseerd op een wnte 4-deurs L1H1 Acenta 2700 GWV met 90-pk diesel. De NV400 Professional Edition is gebaseerd op eon vnila 4-deurs L1H1 Aceria 3300 GVW n mare. Oe Primastar oen 100-pk diesel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33