Muziek irriteert Haase Jasper Iwema blijft rustig onder kritische vragen Nog 5 dagen PZC Neymar doet het weer 32 SPORT ASSEN TOT 2021 ZEKER VAN TT FORTALEZA - Neymar (links) kan weer vroeg juichen. De sterspeler van de Brazilië scoorde woensdagavond al in de negende minuut tegen Mexi co in de Confederations Cup. In blessuretijd stelde hij na een hoogstand je Jo in staat de tweede Braziliaanse goal te maken (2-0). Vier dagen eer der zorgde Neymar in het openingsduel met Japan (3-0-zege) ook al voor een snelle openingsgoal en ook toen scoorde Jo in blessuretijd. Hoe mak kelijk het toen ging voor de Brazilianen, zo lastig was het woensdag avond tegen Mexico. Vooral in het laatste kwart van de wedstrijd voer den de Mexicanen de druk op het Braziliaanse doel op. Door de winst zette Brazilië een grote stap richting de halve finale. Zater dag speelt de ploeg zijn laatste pouleduel, tegen Italië. Dat land speelde afgelopen nacht tegen Japan, foto Robert Ghement/EPA ROSMALEN - Zowel Robin Haase als Michaëlla Krajicek heeft het woens dag in de tweede ronde van het tennistoernooi in Rosmalen niét ge red. Daardoor is de rol van Oranje op het Brabantse gras in het enk- spel uitgespeeld. Haase was niet opgewassen tegen de Rus Evgeni Donskoi: 6-4 7-5. Krajicek moest haar meerdere er kennen in de Belgische Kirsten Flipkens, de nummer 20 van de wereldranglijst: 7-6 (6) 7-6 (3). Opvallend was dat zowel Haase als Krajicek last had van de herrie in en buiten het stadion, een be rucht fenomeen in Rosmalen. Het rumoer in het promodorp werd Haase in het begin van zijn partij te veel. „Zet die muziek uit!", schreeuwde hij over de baan. door Hans Leber ASSEN - Hij beantwoordt iedere vraag keurig. Wanneer gebeurt het nou eens Jasper? Er is altijd wel wat hè? Denk je dat je tijdens de TT volgende week beter gaat dan vorig jaar, toen je 24e werd? De 23-jarige motorcoureur Jasper Iwe ma is van het type dat niet van zich afbijt. Misschien wel te lief voor de top, klinkt het dan gelijk onder critici. Waar een andere ka rakterstructuur allang had terugge beten, zoals die opgewonden Spaanse macho's in de motorsport, daar blijft Jasper Iwema uit het Drentse Hooghalen de rust zelve. Ja, de resultaten vallen tegen. Maar een zware valpartij de twee de race in Amerika leverde hem een hersenschudding op waar hij nogal naweeën van had. En afgelo pen weekeinde viel hij door ander mans toedoen. Een race-ongeval, kan gebeuren. Tsja, wat moet-ie er van zeggen? Van de zes races is hij er twee gevallen en reed hij er twee in de punten. Het zat nu een maal niet mee. Jasper Iwema kiest ruim een week voor de TT, de zevende race van het seizoen die zijn race moet worden, voor een kwetsbare op stelling. „Af en toe heb ik laten zien dat ik het kan, maar dat is te weinig. Ik weet dat. Vooral de kwalificaties moeten beter. Vorig jaar op de TT had ik geen materi aal en geen team waar ik iets mee kon bereiken. Nu zit ik in een top- team. Dus verwacht men meer van mij en verwacht ik vooral meer van mezelf." De vragen aan het adres van Iwe ma worden diens teammanager Jarno Janssen van RW Racing GP te gortig. Ook hij vindt de resulta ten mager, heeft hij al gezegd, ze ker omdat de coureurs (ook Iwe- ma's Tsjechische collega Jakub Kornfeil) goed materiaal hebben, maar hij laat Iwema niet afbran den. Janssen: „Er is in Nederland niemand die het beter zou doen dan Jasper." Zó! Zaal stil. En Jas per Iwema? Die blijft keurig zit ten terwijl de jonge Nederlandse talenten Bryan Schouten en Tho mas van Leeuwen die het in As sen volgende week een keertje in de Moto3 mogen proberen, tegen hem worden opgehitst. „Denk je dat je sneller bent dan Jasper?" Schouten toont zich op achttienja rige leeftijd een wijs man: „Er doen er nóg zo'n dertig mee hoor. Dus waarom zou ik naar Jasper kijken? Ik wil een punt halen. Als dat een plek achter Jasper is, is dat prima." en dan gaan we weer van start met onze Lezers tour! Vanaf 25 juni kunt u zich inschrijven op onze website www.pzc.nl/lezerstour Assen lijkt tot 2021 te zijn verze kerd van een TT. De contracton dertekening tussen organisator Dorna en het bestuur van het TT-circuit voor de jaren 2017- 2021 wordt volgende week ver wacht. Mogelijk wordt de TT over enkele jaren wel van de zaterdag naar de zondag verplaatst Volgens voorzitter Arjan Bos van het bestuur van het TT-circuit heeft 'Assen' een aparte status bij Dorna. „Assen blijft op de agenda, zeggen ze daar. Opkomende re gio's als China, India en Rusland zitten op het vinkentouw om een race in huis te halen. Als de TT be dragen als in Qatar (tussen de 7 en 10 miljoen euro) moet gaan be talen, is het afgelopen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32