Kom naar het debat ZEELAND 29 www.pzc.nl/debat Door de chaos bij justitie vertrouw ik de rechtspraak niet meer. i De Zeeuwse Meesters, Scoop, de Zeeuwse Bibliotheek en de PZC organiseren een debat over de kwaliteit van de strafrechtspraak in Zeeland. Zijn de problemen als gevolg van de verhuizing van het Openbaar Ministerie naar Breda structureel of gaat het om kinderziekten? Hoe moet de politiek zich opstellen? Wat zijn mogelijke oplossingen? Onder leiding van PZC-verslaggever Ernst Jan Rozendaal discussiëren Tweedekamerlid André Bosman (WD), strafadvocaat Dick Olie, strafrechter Nicolette van der Ploeg en plaatsvervangend hoofdofficier van justitie John Remmerswaal daarover. Datum: maandag 24 juni Locatie: de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg Aanvang: 16 uur (zaal open: 15.30 uur) Toegang: gratis Aanmelden: secretariaatpost@scoopzld.nl Meer informatie over het debat vindt u op: Beantwoord daar ook onze stellingen bij deze kwestie. De stelling van vandaag is: moedeloos va dat ook bij de rechtbank wel eens wat kwijtraakt. Dunsbergen zegt dat hij vo rige week nog een rapport heeft gefaxt. Het is om onverklaarbare redenen niet bij de rechters terechtgekomen. De grif fier zoekt vruchteloos in haar mailbox en komt het nergens tegen. Op de rol van de politierechter staan maandag acht zaken. Vijf daarvan wor den niet behandeld omdat het OM niet kan bewijzen dat de verdachten weten dat ze voor de rechtbank moeten ver schijnen. Om die reden worden alle vijf de zaken aangehouden en moeten ze op een later moment nog eens voorko men. Het gaat om een strafzaak tegen een Goesenaar die verdacht wordt van een drugsdelict. Een plaatsgenoot die een stroomstootwapen had en ook ver dacht wordt van een drugsdelict. Ver der twee inwoners van Terneuzen die elk iemand hebben mishandeld. En tot slot iemand uit Bruinisse die ook ver dacht wordt van een drugsdelict. De strafzaak tegen een inwoner van Zaamslag gaat wel door. De man was op 15 november van het vorige jaar be trokken bij een verkeersongeval. Toen hij moest blazen bleek dat hij veel te veel had gedronken. Tijdens de behan deling van zijn zaak wordt door nie mand geklaagd over een incompleet dossier. Ook niet tijdens de strafzaak te gen een Middelburger die in een dron ken bui gevochten heeft met een vriend. Maar tijdens de behandeling van die zaak blijkt wel dat een rapport van Emergis niet in het dossier zit. Een medewerker van die instelling is echter aanwezig, heeft het rapport bij de hand zodat het ter plekke gekopieerd kan worden, waarna iedereen het kan lezen en de zaak niet hoeft te worden aange houden. In de zaak van de boer uit Hulst besluit politierechter Duinhof niet, het OM niet ontvankelijk te verklaren. Hij geeft aan dat er een gewonde is gevallen en dat er om die reden een proces moet volgen. Richting de officier zegt hij dat bij de volgende zitting 'alle stukken er moeten zijn'. Tegen de verdachte: „Het spijt mij buitengewoon dat de strafzaak wordt aangehouden. Dit is niet zoals het hoort." Terwijl de Hulstenaar in de hal van de Middelburgse rechtbank zijn ongenoe gen uit over de gang van zaken en een kennis van hem zich hardop afvraagt 'of het hier altijd zo'n puinhoop is' zit een man al een tijdje te wachten voor een andere zaal van de Middelburgse rechtbank. Deze inwoner van Sint An- naland verkeert in de veronderstelling dat hij die dag terecht moet staan voor een reeks diefstallen. Hij weet dan nog niet dat het OM al dagen eerder beslo ten heeft zijn strafzaak aan te houden omdat het dossier niet compleet is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29