Geen Thunderdome maar cel en werkstraf Walchenaren gepakt in wietkwekerij Ovezande KPN Compleet Combineer Alles-in-één voor thuis met mobiel 26 WALCHEREN kpn Onder geen beding zal Middelburg prostitutie toestaan in de voormalige coffeeshop aan de Sint Janstraat. Gevoelens van onveiligheid uit de tijd van de coffee shop kwamen weer naar boven Zomerconcerten Veere's Genoegen Modeweekend op woonboulevard Bomenwandeling door binnenstad bordeel blijft dient Illegaal door Theo Giele MIDDELBURG - Bewoners in de Middelburgse Sint Janstraat en het achtergelegen hofje hoeven niet bang te zijn dat de gemeente prostitutie toestaat of gedoogt in de voormalige coffeeshop. „Een aanvraag voor een bordeel vergunning zal direct worden af gewezen." Dat zei burgemeester Harald Bergmann woensdag avond in de raadscommissie alge meen bestuur. Het Sint Jansgebied heeft jaren lang hinder ondervonden van de aanwezigheid van de coffeeshop. Op last van de toenmalige burge meester Koos Schouwenaar werd Sixty-Two in november 2008 defi nitief gesloten. Daarmee keerde volgens de omwonenden de rust terug. Twee jaar geleden kreeg de ge meente de eerste signalen dat Poolse en Nederlandse prosti- tuées incidenteel hun diensten aanboden in het pand. Vorige maand constateerde de po litie dat er inderdaad tegen beta ling seks werd aangeboden. Daar op besloot de gemeente het pand te sluiten. Bergmann heeft met omwonenden gesproken. „Bij hen kwamen de gevoelens van onvei ligheid uit de tijd van de coffee shop weer naar boven door de aanwezigheid van het illegale bor deel." Tijdens de commissievergadering kwam ook de nachtvergunning van Zanzibar aan de orde. Deze horecagelegenheid heeft één van de drie nachtvergunningen in de stad, maar maakt daar nauwelijks gebruik van. Een andere horeca ondernemer zou graag die nacht vergunning krijgen, maar krijgt de kans niet zolang een van de drie houders zijn nachtvergun ning niet inlevert. Op een schriftelijke vraag van D66 antwoordde de burgemees ter dat de gemeente een vergun ninghouder niet kan dwingen er gebruik van te maken. De vergun ning kan overigens ook niet ver kocht of doorgegeven worden aan een andere horecagelegenheid. Bij de herziening van de Algeme ne Plaatselijke Verordening wil Burgemeester Bergmann het college wel een bepaling opne men dat bij het niet gebruiken van een nachtvergunning deze moet worden ingeleverd. „Ech ter", zei Bergmann, „dat geldt dan alleen voor nieuw verstrekte ver gunningen. De oude gelden im mers voor onbepaalde tijd." De nieuwe exploitant van de Klo veniersdoelen mag de komende maanden proefdraaien met een terras in de tuin achter het ge bouw. In oktober beoordeelt de gemeen te of het terras niet te veel over last voor omwonenden veroor zaakt, antwoordde Bergmann op vragen van de SGP. Hij zei verder dat er een akoestisch onderzoek is verricht en daaruit is gebleken dat het terras van de Kloveniersdoe len binnen de geldende geluids normen valt. VEERE Muziekvereniging Veere's Ge noegen uit Veere geeft vrijdaga vond 21 juni om 19.30 uur het traditionele Zomerconcert in de Grote Kerk. Entree kost drie euro (tot 12 jaar gratis). Een week later op vrijdag 28 juni geeft Veere's Genoegen een bui tenconcert op camping Elzen oord in Vrouwenpolder (Konin gin Emmaweg 2/A). Dit con cert begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. MIDDELBURG Op Woonboulevard Mortiere in Middelburg vindt zaterdag 22 en zondag 23 juni een hair-, beauty fashion weekend plaats. Dat is een initiatief van Marianne van der Meulen van Haarstudio Mor tiere. Het evenement vindt plaats in Brasserie 't hoofdkantoor op de woonboulevard. Er doen diverse kledingzaken, parfumeries, vi- sagistes en schoonheidssalons aan het mode- en schoonheids weekend mee. MIDDELBURG Een ervaren natuurgids van IVN verzorgt zaterdag 22 juni een wandeling langs de bomen in de binnenstad van Middel burg. Vertrek is om 13.30 uur vanaf de Markt voor de Drukke rij. De bomenwandeling duurt anderhalf tot twee uur. Kosten bedragen drie euro voor vol wassenen, kinderen tot 12 jaar betalen de helft. Leden van IVN en kinderen tot 6 jaar mo gen gratis mee. doet 't gewoon door Emile Calon MIDDELBURG - Twee jongemannen (21 en 22) uit Oost-Souburg en Heinkenszand waren van plan om in de bus naar het muziekfestival Thunderdome in Amsterdam wat bij te verdienen. Ze hadden die busreis georgani seerd en hadden ook samen twee honderd xtc-pillen ingeslagen. Die wilden ze op die dag, 15 de cember van het vorige jaar, verko pen aan hun medepassagiers. Maar het tweetal had er geen reke ning mee gehouden dat de politie was getipt, zodat ze voor het ver trekken van de bus rechercheurs op bezoek kregen. De twee gaven gisteren tegenover de Middelburgse politierechter J. Duinhof zonder problemen toe dat ze wat wilden bijverdienen. Maar ze stelden ook dat ze wel hun lesje hadden geleerd. Na aan houding mocht de Souburgenaar namelijk één nacht in een politie cel verblijven en de Bevelander zelfs twee nachten. Bovendien hoorden ze officier van justitie E. Bethlehem zeggen dat ze met die tweehonderd pillen aangemerkt kunnen worden als harddrugs dealers. Ook waren de twee ge schrokken van recente berichten over de slechte kwaliteit van xtc-pillen waardoor gebruikers ernstig ziek waren geworden en een jong meisje zelfs was gestor ven. Officier van justitie E. Bethlehem hield hen voor dat ze voor die tweehonderd pillen gemakkelijk een celstraf kon eisen. Ze deed dat niet omdat ze zo'n straf niet passend vond. Wel eiste ze tegen beiden een taakstraf van 120 uur. Duinhof waarschuwde de twee ook dat ze met die grote hoeveel heid pillen in de 'hoofdklasse' van de criminaliteit terecht waren ge komen. Ook maakte hij duidelijk dat justitie en rechtbank zich zor gen maken over xtc omdat die pil len ook gebruikt worden door erg jonge mensen. Hij vervolgde dat ze nog een laatste kans van hem krijgen en vonniste conform de eis van de officier. Tot slot raadde hij hen aan om dit jaar ook eens een bezoek te brengen aan North Sea Jazz 'waar ook hele stevige muziek is te horen'. door Nadia Berkelder OVEZANDE - De politie heeft dins dagavond zeven personen aange houden in een pand aan de Hoofd straat in Ovezande. De mensen waren aan het werk in een wiet kwekerij in het pand. De kwekerij is ontmanteld. De po litie heeft bijna duizend planten in beslag genomen. De zeven verdachten zijn een twintigjarige vrouw uit Oost-Sou burg, een 25-jarige vrouw uit Ant werpen, een dertigjare man uit Mechelen, een 37-jarige man uit Roosendaal, een 41-jarige man zonder vaste woon- of verblijf plaats, een 35-jarige man uit Vlis- singen en een 31-man uit Vlissin- gen. Volgens een woordvoerster van de politie waren de mensen de wiet aan het oogsten. De planten waren dan ook volgroeid. De verdachten zijn overgebracht naar Torentijd. Daar zijn ze ver hoord. De politie heeft mobiele te lefoons en een paar honderd euro in beslag genomen. Het onder zoek gaat nog verder. In het pand aan de Hoofdstraat - op de hoek van de Plataanweg - heeft eerst een scooterbedrijf ge zeten en daarvoor een elektrici teitszaak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26