Onderzoek brandrisico arme wijk Mosselzaadvangboeien een maatje te groot N667 op termijn autoluw gemaakt Onderzoek gaat door Waarschuwing ZEELAND 23 commentaar ié De Klompenrace is afgelast En het optreden van Euterpe ook, dinsdagavond. ié Ko bracht mensen samen en loste conflicten op. Hij was cruciaal voor onze club. ié Aan het eind van de middag dacht ik: normaal had ze hier nu gestaan, bij de kraam. NÜ IN ONZE SHOWROOMS At VANAF €17.990, mÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊBÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊlÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ NIEUW: PEUGEOT 2008 CROSSOVER! DONDERDAG 20 JUNI 2013 De uitkomst van het onderzoek naar de gezondheid van kin deren die rond het Sloegebied leven, is geen aanlei ding tot groot alarm. De gecon stateerde verminderde long functie geeft echter wel stof tot nadenken. Het wonen bij dit in dustriegebied is vergelijkbaar met het wonen naast een druk ke snelweg. Dat zou je toch niet denken als je in de lieflijke dorpjes bent. Deze uitkomst bewijst dat er wel degelijk een harde aanlei ding is om zeer kritisch te zijn op de vervuiling in het Sloege bied. Wellicht accepteren we de nu gevonden effecten als prijs voor de werkgelegenheid. Maar de grens is eigenlijk al overschreden. Dit vraagt om verscherpt toezicht op het na komen van de milieuregels en zonodig een krachtig handha ven ervan. Nog niet zo lang ge leden - in de kwestie Therm- phos - bleek die scherpte in Zeeland te ontbreken. Hopelijk houdt het resultaat van dit on derzoek de provincie bij de les. door Marcel Modde MIDDELBURG - De Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) gaat het brandge vaar in sociaal zwakkere wijken in kaart brengen en aanpakken. Onderzoeken en ervaringen met een zogeheten sociaal woning brandprofiel in Amsterdam, heb ben volgens VRZ-directeur Ger- rie Ruijs aangetoond dat huizen van 'armere gezinnen' een groter risico vormen. De woningen wor den veelal slecht onderhouden. Ook leegstand vormt een gevaar. „Brand discrimineert", zegt Ruijs. „Als je kijkt waar de meeste bran den zijn, kom je bij de sociaal zwakkere wijken uit. Wat wij nu willen, is goed in beeld krijgen waar precies binnen Zeeland een extra risico bestaat. Vervolgens willen we samen met maatschap pelijke organisaties achter die deu ren kijken. Al kunnen we daar maar brandmelders ophangen, dan kunnen die bewoners in ie der geval zichzelf redden. Ons pri maire doel is, kijken hoe we de boel veiliger kunnen krijgen en de zelfredzaamheid van de burger kunnen versterken." De veiligheidsregio wil ook een natuurbrandthermometer voor het hele Zeeuwse kustgebied ont wikkelen. Nu heeft alleen de brandweer Schouwen-Duiveland zo'n gevarenindicator op haar website voor het duin- en bosge bied. De bedoeling is dat ook voor Ter Manteling (Walcheren) en de Zeeuws-Vlaamse duinen een meetsysteem wordt opgezet. DEN HAAG - De Raad van State vindt het experiment van Noord- Hollander Gert Lont om 20 jaar lang een groot aantal mosselzaad vangboeien in 600 hectare Noord zee te hangen een maatje te groot. Volgens de Raad van State zijn de risico's voor het zeemilieu en de zeevaart te groot om op zulke gro te schaal experimenten uit te voe ren. Eerder wees het ministerie van Economische Zaken, Land bouw en Innovatie(EZ) een expe rimenteervergunning af. Lont wil in vier gebieden van elke 150 hec tare groot 20 jaar lang experimen teren met nieuwe mosselzaad- vangstinstallaties. Hij zou daartoe al toezeggingen hebben van gere nommeerde Zeeuwse mosselbe- drijven om aan het experiment mee te doen. Maar de Raad is het eens met EZ dat een experiment per definitie kleinschalig en kort durend dient te zijn. Immers, tij dens een experiment moet je on derzoek doen met verschillende vistuigen. Daarvan zal de één be ter renderen dan de ander. Ook kan er van alles misgaan tijdens een experiment. De Raad vindt het een groot risico om in de woe lige Noordzee een groot aantal ex perimentele mosselzaadvang boeien te plaatsen. Co de Vos 'S-HEERENHOEK - Door de aanko mende verdubbeling van de Sloe- weg verandert de infrastructuur in de Zak van Zuid-Beveland. Zo wordt de Middelburgsestraat (N667) bij 's-Heerenhoek, waar dinsdag als gevolg van een tra gisch ongeval twee fietsers om het leven kwamen, een doodlo pende weg. Deze provinciale weg is dan niet meer aangesloten op de Sloeweg en is dus alleen nog maar te ge bruiken, voor bestemmingsver keer. De aanbesteding voor de verdub beling gebeurt na de zomervakan tie. De verwachting is dat de werkzaamheden begin 2014 star ten. De politie is nog volop bezig met het onderzoek naar de toedracht van het ongeval. De bestuurder van de bestelbus, een 57-jarige man, heeft verklaard dat hij het echtpaar niet gezien heeft. De au to waarin hij reed en de fietsen van de slachtoffers worden tech- ninsch onderzocht, net als de tele foon van de bestuurder, om uit te sluiten dat hij aan het bellen was. Het rijbewijs van de man is, zoals gebruikelijk bij zware ongevallen, ingevorderd door de politie. Nieuwdorp een dag later: verslagenheid, foto Marcelle Davidse Peter de Vos, SV Nieuwdorp Op de markt, bij slagerij Clement PTA Goes Pearyweg 11 Tel. (0113) 22 06 20 PTA Vlissingen Pres. Rooseveltlaan 768 Tel. (0118) 42 04 20 PTA Terneuzen Productiestraat 4 Tel. (0115) 68 35 30 PTA Middelharnis Kastanjelaan 41-43 (0187) 48 30 94 PEUGEOT www.pta.peugeot.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23