G?22° Drie Friezen omgekomen in mestsilo Makkinga DE STELLINC II lui II) PZC in Berlijn Nederland bij top welvarende landen Tractor rijdt zussen dood Koningspaar komt morgen op bezoek in Zeeland BRANDENBURGER TOR Miss Montreal steunt het South Park Festival Reorganisatie van politie neemt meer tijd in beslag. Ruim 14.000 politieagenten klagen over hun nieuwe functieprofiel. DONDERDAG 20 juni 2013 Buien, UW MENING 347 reacties Het huidige belastingstelsel is prima r 1 Word ook abonnee! ZEELAND Onrust onder agenten door Peter Winterman DEN HAAG - De reorganisatie bij de politie loopt vertraging op nu meer dan 14.000 agenten hebben geklaagd over hun nieuwe functie omschrijving. Het gaat mogelijk om een forse vertraging. Op het intranet van de politie heeft de nationale korpschef Ge rard Bouman een 'time-out' aan gekondigd. Hij wil de tijd nemen om een oplossing te vinden voor de grote onrust die is ontstaan binnen de politieorganisatie. Alle 63.000 agenten hebben de af gelopen weken een brief gekre gen met hun nieuwe functieom schrijving. De korpsleiding wil het aantal functieprofielen terug brengen van zo'n 16.000 naar 92. Dat is nodig om dit najaar te kun nen beginnen met de vorming van de Nationale Politie. „Agen ten hebben uiteenlopende rede nen om het oneens te zijn met hun nieuwe functieomschrij ving", zegt Gerrit van de Kamp, voorzitter van politievakbond ACP. Sommige agenten gaan niet akkoord met hun nieuwe salarisschaal. Ook hebben agen ten die hetzelfde werk doen ver schillende functieprofielen gekre gen. „De vakbonden hebben een stevig gesprek gehad met de korpsleiding en minister Opstel ten", zegt Van de Kamp. „Het is een goede zaak dat nu meer tijd wordt genomen om deze belang rijke stap te zetten. Anders is er straks hélemaal geen draagvlak." In een reactie laat de korpsleiding van de Nationale Politie weten dat 'elke medewerker opperste zorgvuldigheid verdient'. „Wij willen voorkomen dat snelle in grepen ons straks bij de reorgani satie parten spelen." editie: Walcheren 255e jaargang nr. 143 los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 MARGRATEN - Twee zussen van 75 en 78 jaar uit Margraten (Lim burg) zijn gistermiddag in hun woonplaats om het leven geko men bij een verkeersongeval. Toen de voetgangsters rond 17.00 uur de Rijksweg overstaken, wer den ze aangereden door een trek ker met een grasmaaier ervoor. Dat heeft de politie gemeld. De trekker werd bestuurd door een 43-jarige man uit Echt. De politie is bezig met het onderzoek naar de aanrijding. fy\ 3 BERLIJN - De Amerikaanse president Barack Obama vyUdlIlct zwaait na zijn toespraak naar het publiek in Berlijn. I Naast hem bondskanselier Angela Merkel en burgemeester Klaus Wowereit Voor Obama is het zijn eerste bezoek aan Berlijn als president. Zijn speech bij de Brandenbur ger Tor komt bijna vijftig jaar na de toespraak van toenma lig Amerikaans staatshoofd John F. Kennedy, waarin hij de beroemde woorden Ich bin ein Berliner sprak, foto EPA pagina 8 en 9: 'Onze waarden hebben gewonnen' LUXEMBURG - Nederlanders hoor den in 2012 bij de meest welvaren de burgers van de Europese Unie. Dat leren cijfers van Eurostat. Ne derland had per hoofd van de be volking de op drie na grootste eco nomie van de EU, na Luxemburg, Oostenrijk en Ierland. Het bruto binnenlands product per inwoner lag vorig jaar het hoogst in Luxem burg, een gevolg van de financiële sector in het groothertogdom. Brussel hoeft geen bevoegdheden MAKKINGA - Drie Friezen zijn gis teren om het leven gekomen in een mestsilo in Makkinga. Een man uit Veenhuizen werd in kri tieke toestand naar het zieken huis vervoerd. Een van de overle den slachtoffers was de 26-jarige zoon van de eigenaar van de silo. In de tien meter hoge silo zat een klein laagje mest, liet de politie weten. Wat er precies is gebeurd, wordt nog onderzocht. Duidelijk is wel dat twee mannen bezig wa ren met schoonmaakwerkzaamhe- den in de silo. Toen een of meer dere mannen onwel waren gewor den, heeft de eigenaar nog ver geefs geprobeerd met zijn tractor een gat te maken in de silo om de slachtoffers uit hun benarde posi tie te krijgen, aldus de politie. pagina 2 en 3: Rammen om zoon te redden terug te geven Reageer op pzc.nl EENS ONEENS 65% Ga naar www.pzc.nl/abonneren 8 711 688»555! 530'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1