'Turkse toestanden' in Braziliaanse WK-steden op eigen benen dat toch niet?' i'SÏÏtf1 990 stipreizen.nl ...grensverleggend! (stipjï BUITENLAND 7 De oorlog in Afghanistan zou alleen al de Amerikanen 640 miljard dollar hebben gekost Vertrek vanaf Amsterdam! Zolang de voorraa^^^Jjn Costa neoRomantica11 jjjpl® Noorse Fjorden Noordkaap WOENSDAG 19 JUNI 2013 ro die was geraamd. In diverse ste den gingen maandag tienduizen den mensen de straat op om hun ongenoegen te uiten. Volgens een Braziliaanse com mentator is het opmerkelijk dat de demonstranten 'politiek en voetbal mixen op een nooit eer der vertoonde wijze'. Voetbalfans die normaliter niet geïnteresseerd zijn in de besteding van over heidsgelden laten zich nu plots horen. De straat zegt het allemaal zat te zijn: de corruptie, de vriendjespo litiek en de hoge belastingen voor beroerde overheidsdiensten. Een deel van de demonstranten riep mogelijke WK-toeristen op vol gend jaar niet te komen omdat de miljarden die in voetbaltempels worden gestoken ten koste gaan van veel urgentere zaken. De protesten verliepen aanvanke lijk vreedzaam, maar in Rio de Janeiro, waar naar verluidt ïoo.ooo mensen op de been kwa men, kwam het ook tot confronta ties met de politie. Beelden van keihard politie-ingrijpen en traan gaswolken deden de ronde op de sociale media, net als in Turkije. In de lijn van de onbuigzame Thrkse premier Recep Tayyip Er- dogan veroordeelde een lokale po liticus de demonstraties en het dakprotest als 'een terroristische daad'. door onze redactie buitenland is, staan in schril contrast met het werk dat de overheid maakt van verbetering van het onderwijs, de gezondheidszorg en de veiligheid. Hoge inflatie en economische stagnatie brengen de regering van president Dilma Rousseff in een lastig parket. Het steekt de activisten dat tegelij kertijd wel miljarden worden uit gegeven aan de organisatie van het WK voetbal van volgend jaar en de generale repetitie daarvoor, de Confederations Cup die mo menteel gaande is. De kosten blij ken bovendien veel hoger uit te vallen dan de circa 10 miljard eu- Demonstranten op het dak van het parlementsgebouw in Brasilia. foto Fabio Rodrigues Pozzebom/EPA BRASILIA - Wat vorige maand be gon als boosheid in de noordooste lijke stad Natal, sloeg deze maand over naar Sao Paulo. Inmiddels heb ben de protesten half Brazilië in hun greep. Het begon met de ver hoging van de prijs van een bus kaartje met omgerekend 7 euro cent naar 1,09 euro per rit. Enkele honderden demonstran ten bezetten gisteren het Brazili aanse parlement in de hoofdstad Brasilia. De politie was massaal aanwezig, maar liet hen begaan. Toen ze hun punt voldoende dui delijk hadden gemaakt, kwamen de demonstranten uit eigen bewe ging weer van het dak af De protesten draaien al lang niet meer alleen om de hoge kosten van openbaar vervoer. Net als in Istanbul - waar protesten tegen het kappen van bomen in het Ge- zipark de vlam in de pan deed slaan - blijkt een buskaartje de vonk die een veel groter ongenoe gen liet ontbranden. Steeds meer Brazilianen verwijten hun rege ring dat onevenredig veel geld wordt gestoken in prestigieuze stadions en infrastructuur voor het naderende WK voetbal (2014) en de Olympische Spelen (2016). De ambities van de regering en het geld dat daarvoor beschikbaar Rasmussen geven een persconferentie over de overdracht, foto S. Sabawoon/ANP Pakistan bewapende extremisten (Taliban), drugsbaronnen of stam hoofden geldt als een van de duur ste oorlogen in.de moderne ge schiedenis. De Amerikanen al leen al hebben er minstens 640 miljard dollar in gestoken. Er blijven in Afghanistan voorlo pig nog 65.000 Amerikaanse mili tairen en 32.000 militairen uit vijf tig andere landen. De Amerika nen blijven paraat om Afghaanse' troepen te ontzetten uit benarde situaties. Begin 2014 moet zeker de helft van de Amerikanen zijn teruggetrokken. De huidige bijdra ge van Nederland loopt door tot midden 2014. Het gaat onder meer om steun aan rechtshandha ving in de provincie Kunduz en de stationering van F-16's. De Taliban, zo'n 20.000 man sterk, zijn zwaar gehavend, maar niet verslagen. De Afghaanse pre sident Hamid Karzai zei gisteren onderhandelingen te willen begin nen over een wapenstilstand. De oorlog heeft sinds 2001 het le ven gekost aan naar schatting 10.000 Afghaanse soldaten, 25.000 burgers en 38.000 Talibanstrij- ders. Baruch een slimme manipulator die tijd wil rekken om de huidige situatie in stand te houden. Intus sen worden de nederzettingen op de Westoever uitgebreid en wor den de Palestijnen wanhopiger. Gaat dit leiden tot een derde Inti fada, ofwel volksopstand? Salem: „Het is uitgesloten dat er een op stand komt zoals de voorgaande twee Intifada's. Het Israëlische le ger heeft zich namelijk uit de gro te bevolkingscentra teruggetrok ken, daardoor is er ook geen risico op een confrontatie." Wel ziet de Palestijn andere vormen van ver zet opkomen. Zoals het stichten van Palestijnse dorpen in het C-gebied van de Westoever waar over Israël volgens het Oslo-ak koord volledige zeggenschap heeft. Een omgekeerd nederzettin- genbeleid, eigenlijk. Salem: „Het is geweldloos verzet, de dorpen worden door de Palestijnse Auto riteit erkend. Ook worden gaten in de afscheidingsmuur gemaakt, groot genoeg om een auto door heen te rijden. Als er genoeg van die gaten komen, stort de muur in." De regering-Netanyahu vertolkt volgens Baruch de mening van de Israëliërs die vinden dat een Pales tijnse staat een bedreiging voor Is raël is. Daarom willen ze Oost- Jeruzalem en gebied C, zo'n 70 procent van de Westoever, bij Is raël trekken. Baruch: „Maar een veilige toekomst voor Israël veréist juist het stichten van een Palestijnse staat." De Costa neoRomantica is een bekend en geliefd cruiseschip in een geheel nieuw jasje! Dit 4-stenen-plus cruiseschip werd in de winter van 2011-2012 totaal verbouwd en gerenoveerd, waarmee een bedrag van maar liefst 100 miljoen euro gemoeid was! Maar het resultaat mag er absoluut zijn... Prachtige nieuwe en ultramoderne lounges, nieuwe decoratie, een extra restaurant (nu totaal/j) en een schitterend wellnessgedeelte van maar liefst 4.200 m2 groot. Dankzij de stijlvolle inrichting in vooral zachte pasteltinten zult u zich al snel thuis voelen op de Costa neoRomantica. Daarnaast kunt u genieten van de uitgebreide bestaande faciliteiten zoals twee heerlijke zwembaden, diverse jacuzzi's, een uitgebreid casino, diverse (belastingvrije) winkels en zelfs een buitenbar, gebouwd als beachclub. Ook de kinderen zullen zich uitstekend vermaken. Zo is er een speciale kinderclub met o.a. een 'virtual Wortd'! Als dat geen topschip is... Met een maximum van 1800 gasten is de Costa neoRomantica overigens geen 'megaschip', wat ervoor zorgt dat de intieme sfeer gewaarborgd blijft! Alle maaltijden tijdens deze cruises zijn inbegrepen. U kunt ook boeken op basis van All Inclusive, dus ook inclusief alle drankjes. 13 dgn. Vertrek; 25 juli. 6 en 18 augustus boek on-line of bel met 020 - 66 22 222

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7