Moio ruimt strand op Lintje Maartje Stienen Martijns geheim om als jongere werk te vinden I I L* SMELTKROES - DOW 24 ZEEUWS-VLAANDEREN HISTORISCHE WANDELING De winkels en (sterren)restaurants zijn helemaal van nu. Maar bruisend Sluis kent ook een rijk verleden. 66 De Sluise belforttoren telt 140 treden, de Brugse 366. Hoger is machtiger. EP Het Dow-servicecentrum Business Process Services Center (BPSC) in Terneuzen is de wereld in het klein. Inmiddels werken er ruim 400 mensen met 48 verschillende nationaliteiten. Een aantal van hen geeft het bedrijf in deze rubriek een gezicht. Van daag: Martijn Ellenbroek (24), geboren en getogen in Terneuzen. door Harmen van der Werf Probeer als jongere, hoe hoog ook opgeleid, in de ze tijd maar eens aan de bak te komen. Het lukte Martijn Ellenbroek bij het BPSC na een bijzondere ont moeting. Om 'geen gat in zijn cv te laten vallen', zoals hijzelf zegt, stapte hij november 2010 in een werker varingsplaats bij de gemeente Ter neuzen. „Bij de afdeling commu nicatie. Ik moest onder meer een deel van de gemeentepagina in het Zeeuws-Vlaams Advertentie blad regelen. Niet onaardig, maar ik wilde dat niet al te lang doen. Het paste niet bij mijn opleiding, commerciële economie aan de Ho geschool Zeeland." Via één van de uitzendbureaus waar hij stond ingeschreven, kreeg hij al snel te horen dat er een vacature was bij het BPSC, bij de afdeling Customer Service. „Ik ben op gesprek geweest, ook al vroegen ze iemand die Russisch kon spreken. Uiteindelijk werd ik niet aangenomen, maar, zeiden ze tot slot, 'we verwachten in de toe komst wel een rol voor jou'. Ik dacht: 'Dat zal wel'." En jawel, er kwam even later een telefoontje van het BPSC. „Een klassiek sollicitatiegesprek was het niet. Mij werd verteld wat van mij werd verwacht. En ik vond het prima." Martijn kon begin nen, als quality coordinator, een indertijd nieuwe functie. Januari 2011 ging hij voor het eerst naar Dow. „Ik had nooit verwacht hier terecht te komen. Mijn studie was gericht op marketing. Ik hoopte daarin werk te vinden." Het is anders gelopen en Martijn heeft er absoluut geen spijt van. Hij heeft zijn rol gevonden. „Het BPSC was sterk gegroeid. Veel nieuwe mensen waren aangeno men. De organisatie was de eerste jaren volop in ontwikkeling. Het heeft dan weinig zin te werken aan de verbetering van werkpro cessen. Toen ik kwam, was die tijd wel aangebroken." De kwaliteit van de service verbe- Martijn Ellenbroek, foto Peter Nicolai teren, dat was Martijns taak. „Hon derd procent score haal je nooit, het is mensenwerk, maar je kunt er wel naar streven. Dow stelt ei sen, aan de snelheid van levering van een bepaalde service bijvoor beeld. Het was mijn taak na te gaan of die doelen werden ge haald en waar processen kunnen worden verbeterd om de klantte vredenheid te optimaliseren. Weet je, mensen maken fouten voor zover werkprocessen het hen toestaan." Martijn is sinds juni 2012 quality specialist, een functie waarin hij met alle afdelingen van het BPSC Terneuzen te maken heeft en met collega's in andere BPSC-centra wereldwijd. Hij geniet van de in ternationale contacten. Tijdens zijn studie aan de HZ koos hij al doelbewust voor een stage in het buitenland, aan een Engels talen instituut in Vancouver, in 2010, het jaar waarin de Olympische Winterspelen daar plaatsvonden. Martijn wilde zijn Engels verbete ren. Veel Aziaten bezochten het taleninstituut. „Vancouver ligt aan de westkust. Azië is niet ver weg." De multiculturele omge ving sprak hem aan, zoals nu ook bij het BPSC. De bewuste keuze voor een stage in een ver buitenland heeft hem zeker geholpen een baan te vin den. Het is Martijns geheim om als jongere in deze tijd aan de bak te komen. CADZAND-BAD - Strandpaviljoen Moio Beach bij Cadzand-Bad doet mee met de landelijke actie My- Beaches. Die start op vrijdag 28 juni op 24 locaties langs de Neder landse kust. MyBeaches zijn zones bij pavil joens waar bezoekers het strand schoonhouden. Er staan informa tieborden en speciale prullenbak ken. De eigenaren van Moio Beach organiseren allerlei strand en wateractiviteiten bij hun pavil joen. Voor hen is een schoon en opgeruimd strand dus extra be langrijk. Tijdens de openingsdag kan iedereen vanaf 10.00 uur hel pen opruimen. Wie helpt, mag 's middags gratis meedoen aan ac tiviteiten als golfsurfen en lacros se. Opgeven via info@moio.nl. De actie MyBeaches is doorlo pend, maar krijgt extra aandacht tijdens de opening en tijdens de Cleanup Challenge in augustus. Een team van Stichting De Noord zee gaat dan de Noordzeekust langs om op te ruimen. Start is op 1 augustus om 9.30 uur bij Moio Beach. Ontdek historie door René Hoonhorst SLUIS - Veel toeristen kennen Sluis van Oud Sluis, misschien La Trinité en van het enige Neder landse belfort. Sommigen weten ook nog dat Sluis in vroeger tij den een vestingstadje aan de mon ding van het Zwin was. Maar dan is het historisch besef wel op. Prima, voor het grootste deel van de vijf miljoen bezoekers die Sluis jaarlijks trekt. Zij heb ben genoeg aan de winkels, de res taurants en de gezelligheid in het stadshart. Maar een klein clubje toeristen en dagjesmensen wandelt graag over de wallen, fietst een eind langs de Damse Vaart en houdt even stil bij het standbeeld van Johan Hen drik van Dale. Mensen met cultu rele en heemkundige interesse willen meer weten over de roem ruchte historie van het voormali ge Lammensvliet. En daarom houdt het plaatselijke VW-kantoor in het seizoen weke lijks historische wandelingen. Gis teren trapte de ervaren gids Dia ne Gijsel het tiende seizoen af. Zo als wel vaker als de schoolvakan ties nog niet zijn begonnen, trof ze een groepje vooral oudere, zeer geïnteresseerde wandelaars. Een gemengd gezelschap Vlaamse dag jesmensen uit onder meer Knok- ke en De Haan en Nederlandse va kantiegangers uit onder meer De venter, Oisterwijk en Arnhem. Bij vijf voormalige grenspalen aan de Kaai legt Diane uit waar Sluise- naars de bijnaam Kaaiespugers aan te danken hebben. Ouwe mannetjes die 's avonds bij de Kaai kwamen 'komeren' (rodde len) spuugden straaltjes sap van hun pruimtabak het water in. Een voormalige Drent laat weten dat het erger kan. In Ruinen wonen Diane Gijsel 'bekkensnijders, omdat de inwo ners vroeger de gewoonte hadden vreemdelingen met een bot mes in het gezicht te bewerken. „Voor al als ze wilden vrijen met een meisje uit het dorp." Alle zeventien wandelaars ken den Johan Hendrik van Dale, maar vooral de Nederlanders zijn verrast dat de samensteller van 'De Dikke' in Sluis is geboren en er werkte als stadsarchivaris. Als volleerd promotor van Sluis vraagt Diane haar publiek om van af het najaar nog eens terug te ko men. „Want dan opent het nieu we, aan Van Dale gewijde, taaimu seum in het belfort. Er is dan ook een stadsmuseum én u kunt dan de toren weer beklimmen." Op die laatste suggestie gaan de meeste ouderen maar niet in. Jan tje van Sluis een hand geven in de nok van de toren is misschien te hoog gegrepen. Jantje is overigens 'nog een beetje van slag', laat Dia ne weten. Ze is blij verrast dat ie mand de geschiedenis van Jantje - die dronken in slaap viel en de klok niet luidde, waardoor een Spaanse aanval werd afgeblazen - kent. De gids merkt vaker op dat ze 'allemaal goede leerlingen' mee heeft op de wandeling. Maar ze weet hen desondanks ook vaak te verrassen met wetenswaardig heden over stadspoorten, krijgs- en Zwingeschiedenis. Een schietgat in de oude muur aan Kalkboei, bij de oever van de Dam se Vaart. Hier staat nog een stuk van de tussen 1382 en 1432 aange legde stadsmuur, die Sluis 'aan de zeezijde' moest beschermen. De jurisdictiepaal van het Vrije van Brugge aan de Kaai. Sluys torste destijds nog een deftige Griekse y ('ypsilon voor de Vlamingen') mee. De paal staat tussen vier Oos tenrijkse grenspalen in. Wapens van Philips de Stoute, Mar- gareta van Male, Robrecht van Bé- thune en Gwijde van Dampierre (die allen ooit Sluis tot hun rijk mochten rekenen) sieren de gevel van het belfort boven het bordes. CLINGE - Maartje Stienen-van Brink (61) uit Clinge is benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nas- sau. De koninklijke onderschei ding werd haar gisteren uitgereikt door burgemeester Jan-Frans Mul der van Hulst op de Zonnebloem boot in Terneuzen. Maartje Stienen is sinds 2006 vrij williger bij de Zonnebloem afde ling Clinge en secretaris van de Nationale Vereniging De Zonne bloem regio Groot Hulst. Ze is ook een van de pijlers onder de fanfare Weldoen door Vermaak uit Clinge. Van 1979 tot 2002 was ze secretaris van de muziekvereni ging en sinds 2002 is ze vrijwilli ger. Verder is Maartje Stienen al vijfjaar coördinator van de collec te voor het Reumafonds. Maartje Stienen Bij exploot van gerechtsdeurwaarder P.J. Dielen te Terneuzen d.d. 14 juni 2013, is op verzoek van JETSKE REIN- DERS, wonende te Sas van Gent (ge meente Terneuzen), gedagvaard in kort geding SAID ZEROUT, zonder beken de woon- en verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, om op donderdag 18 juli 2013 om 15.00 uur te verschijnen, in persoon, dan wel vertegenwoordigd door een advocaat ter terechtzitting van de Voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-West-Brabant, lo catie Middelburg, alsdan aldaar zitting houdende in het Gerechtsgebouw aan de Kousteensedijk 2, teneinde te doen horen eisen en concluderen als in die dagvaarding nader staat omschreven. Betrokkene kan een afschrift van het exploot verkrijgen op onderstaand adres. DIELEN GERECHTSDEURWAARDERS Schuttershofweg 1,4538 AA Terneuzen. T 0115 612797 F 0115 694824 E info@dielengerechtsdeurwaarders.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56