Olie Baltic Ace bereikt kust waarschijnlijk niet I I Hoesjes 22 ZEELAND SAIL DE RUYTER i De nieuwste tabletcomputers van Empire Electronix pzc.nl/webwinkel woensdag mm Empire Electronix 8 inch Tablet Lezersprijs 99,99 Empire Electronix 10,1 inch Tablet Lezersprijs 199,99 Bon - 25 Tabiets Empire Electronix Guido van der Heijden Er is een markt voor maar ik hoor er niet bij. Telefoonhoesjes. Op de weekmarkt staat er altijd wel een kraam waar je uit een paar strekkende meters lollige hoesjes kunt kiezen. Nooit blijf ik er stilstaan hoe zeer sommige ontwerpen in het stevig voorbijbenen ook mijn aandacht trekken. Ooit heb ik wel een telefoon hoes gehad. Ik kreeg hem bij de bedrijfstelefoon samen met het uitdrukkelijke advies deze voor al wél te gebruiken. Het was zo'n exemplaar van de aller eerste generatie. Een zwart nep leren ding met een plastic ven stertje en een clip waarmee het aan de riem bevestigd kon wor den. Destijd - lang, lang gele den - in zwang bij mensen die het sexy vonden om via het wonder van techniek aan de broekriem te etaleren dat ze reuze belangrijk voor het be drijf waren. Workaholics. Vandaar dat ik dat hoesje niet gebruikte. Ik ga geen telefoonhoesje ge bruiken. Ik vertik het. Ik doe geen hoesje om mijn telefoon om deze tegen krasjes te be schermen omdat ik toch niet kan zien hoe netjes hij blijft, omdat er zo'n stom hoesje om heen zit. Uiteindelijk sterft de telefoon toch een vroege dood op het graniet in de hal of in de toiletpot. Sta ik daar. Met een wrak zonder krasjes. Het zijn stomme dingen. Net zo stom als automatten. Toen ik mijn auto kocht was hij een rijpe tien jaar oud. De origi nele matten echter zagen er splinternieuw uit. Nooit gebruikt kennelijk. Automatten zijn ervoor om de vloerbedekking in de auto te be schermen. Wie gaat er nou an dere automatten kopen, om te voorkomen dat de originele au tomatten slijten, die moeten voorkomen dat de vloerbedek king slijt? De vloerbedekking in mijn be jaarde auto ziet er keurig uit. Je kunt het alleen niet zien want er liggen afgetrapte matten op. Over een paar jaar gaat ie naar de sloop. Waarschijnlijk met vloerbedekking in nieuwstaat. Gekkenwerk. Dat zal mij niet gebeuren. Morgen gaan de matten er uit Voor meer columns: www.pzc.nl/columns DEN HAAG - Het wrak van de Bal tic Ace dat op de bodem ligt van de Noordzee, lekt olie. Dat maak te Rijkswaterstaat dinsdag be kend. Het vrachtschip verging op 5 december voor de kust van Goe- ree-Overflakkee na een aanvaring met een containerschip. Elf men sen kwamen om. De kustwacht zag vrijdag tijdens een reguliere inspectievlucht een oliespoor op de locatie waar de Baltic Ace ligt. Door de harde wind en hoge golven in het afgelo pen weekeinde was het niet moge- Eén grote vlootschouw door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Zes jaar hebben Sail-liefhebbers erop moeten wachten, maar dan krijgen ze ook wat. Honderdvijftig schepen, waaronder vijftien tall ships, meer dan honderd optredens én de eerste tewaterlating in het Dok- je van Perry. Vlissingen vormt eind augustus weer even het maritieme middel punt van het land. Van donderdag 22 tot en met zondag 25 augustus vindt dan eindelijk weer de Grote Sail de Ruyter plaats. Bezoekers kunnen de Wester- schelde op met historische sche pen, een vaartocht maken onder culinaire leiding van topkok Edwin Vinke of gewoon zitten en bootjes kijken. Op zaterdag is er de traditionele vlootschouw, met de boulevard als enorme tribune, maar de hoogaarzen, platbodems en slepers varen donderdagoch tend al vanuit Veere door het ka naal naar Vlissingen: een vloot schouw op zich. Overigens net als de Sail Out zondagmiddag. De schepen liggen tijdens de Sail afgemeerd in de Binnenhavens en de Dokhaven. Het zeilend vracht schip Tres Hombres neemt plaats in het Dokje van Perry, waarmee dat het debuut heeft in het geres taureerde droogdok. Om de boten heen is nog meer ge organiseerd: lichtshows op de Timmerfabriek en Machinefa briek, een verlichte muzikale vaar tocht in de Binnenhavens, demon straties van de Koninklijke Mari ne en het Korps Mariniers en con certen in de Sint Jacobskerk. Speciaal voor de Sail vaart op za terdag de aloude Flandria van Ant werpen naar de Koopmanshaven in Vlissingen, om Belgische bezoe kers te brengen. www.sailderuyter.nl lijk de olie direct op te ruimen. In middels is van de gelekte olie door natuurlijke afbraak nog zo'n 1000 liter over, liet Rijkswater staat weten. De rijksdienst ver wacht niet dat de olie de kust zal bereiken. Het opruimen van de olie is lastig. Het goedje is zo ver dund dat wegpompen niet meer mogelijk is. Rijkswaterstaat heeft een ber gingsbedrijf opdracht gegeven na der onderzoek te verrichten en het lek te repareren. Het bedrijf begint daar vandaag mee. I Driemastklipper Oostvogel (1898): van sleepklipper naar woonschip naar partyboot, Rotterdam. WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊË mmm Met een schermgrootte van 8" is het beeld prettig groot maar toch ook compact genoeg om overal mee naartoe te nemen. U kunt dus overal online zijn, gamen, muziek luisteren, een boek lezen of werken. Dankzij de snelle Multi Core processor met 3D graphic engine gaat dit ook nog eens zeer vlot. De vormgeving van deze tablet ziet er fantastisch uit. Het scherm, een 10,1" IPS LCD display, is van topkwaliteit en de unieke specificaties maken van deze tablet een ware krachtpatser. Kortom een tablet met top prestaties op ieder gebied maar u aangeboden tegen een uniek lage prijs! Hierbij bestel ik I I I x Empire Electronix 8 inch Tablet 99,99* I 1 I X Empire Electronix 10,1 inch Tablet 199,99* Exclusief verzendkosten Voornaam: Achternaam: Straat: Plaats: Telefoon: E-Mail: Ik machtig Buckaroo Payment Bankrekening: Services in opdracht van Wegener Media éénmalig het verschuldigde I 11 11 11 11 11 11 11 11 bedrag te incasseren van: 11J lILJII Stuur deze bon in een envelop naar: Webwinkel, Postbus 1090, 5004 BB Tilburg. Handtekening. Vragen? Bel 0900 - 2021352 (€0,45 p.g.) Postcode: I II I II I 1 I 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54