ZEEUWS-VLAANDEREN Vrij Kapper plakt reclame af uit protest almanak Ai Debat over de staat van de rechtspraak in Zeeland Ga naar pzc.nl/abonneevoordeel en vul vóór dinsdag 25 juni het formulier in NIEUWSTIP? RECLAMEBELASTING Tuinen www.pzcwonen.nl De droom van Jan van Os: een theetuin met zorg Breder aanbod aan particulier kunstonderwijs na afschaffen van subsidies in gemeente Sluis. «5581' betaald ?WBB-> WOENSDAG 19 juni 2013 ZEELAND BEZOEK HET RIJKSMUSEUM •-3§isP»n8p^ 4 h redactie@pzc.nl of 0118-434010 PHILIPPINE - Inbrekers hebben in de nacht van maandag op dinsdag geprobeerd zich via het dak toe gang te verschaffen tot super markt Spar Bolleman in Philippi ne. Dat gebeurde rond kwart voor twee. Het bleef dit keer bij een po ging, er is niets gestolen. Eigenaar Peter Bolleman werd door het alarmsysteem uit zijn bed gebeld. „Ik ben direct met de politie naar de winkel gegaan, en kennelijk waren we op tijd en hebben we ze verjaagd. Ik wist ge lijk dat het mis was. Op zo'n tijd stip is het geen leverancier die per ongeluk het alarm heeft laten afgaan." Dinsdag was de Spar ge woon open. Het is niet de eerste keer dat Bolle man doelwit was van inbrekers. Het is de zesde keer in acht jaar dat dit gebeurt. Bewakingscamera's hebben rond half twaalf twee mannen geregis treerd. Bolleman hoopt dat getui gen zich melden bij hem of bij de politie. Alles over O Ga verder op ZEELAND Initiatieven kunstlessen SJ2S5,, Tip? redactie@pzc.nl Ze weten op dat Goese kantoor ei genlijk niet eens meer goed hoe ze er uit ziet, die ene collega met een waar stuwmeer aan vakantiedagen. Een week of zes geleden trok ze met een zwierige klap de deur van het kantoor achter zich dicht. Ze ging een paar weken met vakantie. „Nee hoor, ik ga niet weg", zei ze. „Ik blijf lekker thuis." Zo nu en dan stuurt ze nog een berichtje over een splij tend nieuwsfeit, als tip voor de ach tergebleven collega's, maar verder is het nu al weken akelig stil. „Wan neer komt ze eigenlijk terug?", vraagt de rest van het team op kan toor zich zo nu en dan voorzichtig af. En toen ging gisteren plots de te lefoon. „Hoi!", klonk het enthou siast. „Weten jullie misschien tot wanneer ik precies vakantie heb?" door Martijn de Koning OOSTBURG - Het afschaffen van ge meentelijke subsidies op kunst educatie in de gemeente Sluis leidt niet tot het verdwijnen van het kunstaanbod. Particuliere ini tiatieven nemen de plaats in van gesubsidieerd onderwijs. De gemeente Sluis liet twee jaar geleden weten subsidie aan kunst onderwijs, behalve op scholen, niet langer te financieren. Als ge volg daarvan stopt Stichting Wel zijn deze zomer met tal van cur sussen. Het leidde tot de vrees dat kunsteducatie compleet zou ver dwijnen uit West-Zeeuws-Vlaan deren. Zo ver komt het niet. De van oor sprong Oost-Zeeuws-Vlaamse Stichting ter Bevordering van Kunst en Ambacht maakte eind vorig jaar al de sprong naar het westen met cursussen beeldhou wen en hoeden maken. Daarnaast maken de lessen van dansdocente Anita Bekers, die nu nog les geeft via Stichting Wel zijn, een 'doorstart'. Bekers huurt een zaal in een horecagelegenheid in Oostburg en gaat daar vanaf eind augustus lesgeven. „Ik reken op zo'n 85 leerlingen, van alle leef tijden en in verschillende stijlen", geeft ze aan. Bekers wil op ter mijn een eigen pand aanschaffen en daar een dansschool starten. Het nieuwste initiatief komt van fotografen Elsje van Ree en Hajo Hoffmann. Die richtten onlangs de Zeeuwse Photoacademy op. Die gaat in de gemeente Sluis les geven aan beginners en gevorder den, specialisaties aanbieden en reizen organiseren. De lessen wor den weliswaar wat duurder dan de gesubsidieerde cursussen van Stichting Welzijn, maar daar staat tegenover dat ze veelzijdiger zijn, vertelt Van Ree. „Er zijn méér do centen, die allemaal lesgeven in hun specialisatie. Zo is er ook een les beeldbewerking." Van Ree en Hoffmann bekijken of ze hun werkgebied kunnen uitbreiden naar de rest van Zeeuws-Vlaande ren. www.zeeuwsephotoacademy.com OOSTBURG - De omvang van één papiertje, zo groot mo gen 'gratis' reclameuitingen straks nog zijn in Oostburg, toont kapper André Verstraten. Althans, als de gemeente raad morgen het plan van het college en de ondernemers vereniging aanneemt om reclamebelasting in te voeren. Verstraten ziet er niets in. „Volgens de Ondernemersvere niging is er een breed draagvlak, maar dat is helemaal niet waar." De kapper, zelf overigens geen lid van de on dernemersclub, heeft alvast de reclame-uitingen aan zijn zaak afgeplakt. „En als die belasting er komt, haal ik alles eraf. Al kost het me m'n kop: ik ga niet betalen." De op brengst van de tax gaat overigens niet naar de gemeente, maar grotendeels in een fonds waaruit ondernemers zelf de openbare ruimte kunnen verbeteren of promotionele acties mee kunnen voeren. Verstraten is niet onder de in druk. „Die zogenaamde verbeteringen zijn alleen maar het herstel van eerder gemaakte fouten. Daar ga ik geen 875 euro per jaar voor betalen." foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53