Proef met weren van vrachtauto is mislukt I Borseie dicht Toren gaat in reparatie I I I I UITBRAAK MAZELEN inloop bij cjg en Verwaarloosde Plompe Zorgloket van Klassiek duo speelt in zorginstellingen 24 BEVELANDEN en THOLEN LANGSTRAAT 7 ARNEMUIDEN 0118-603805 .X Toch maar even om door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - De proef waarbij werd geprobeerd om doorgaand vrachtverkeer door middel van bor den weg te houden uit Oud-Vosse- meer is mislukt. Dat heeft de pro vincie bekendgemaakt. De borden worden binnenkort weggehaald. Volgens de provincie blijkt uit me tingen dat per dag slechts vijf vrachtauto's minder door de be bouwde kom van het Thoolse dorp rijden. De truckers die wel een andere route zochten, veroor zaakten op hun beurt overlast op plattelandswegen in de buurt. De provincie, het waterschap en de gemeente gaan nu bekijken welke andere oplossingen er zijn. Een rondweg behoort tot de mo gelijkheden. Toch zal dat niet voor morgen zijn. Gedeputeerde Staten willen sowieso wachten tot het nieuwe stuk A4 bij Steen bergen is afgerond. Dat zou enig soelaas kunnen bieden. Ook wil de provincie eerst alle knelpun ten in Zeeland met elkaar vergelij ken, zodat bepaald kan worden welke prioriteit de verkeershinder in Oud-Vossemeer krijgt. Vincent van Bijnen van het comi té dat al jaren strijdt tegen het vrachtverkeer zegt niet verrast te zijn door het stopzetten van de proef. Dat deze was mislukt, er- vaarde hij als omwonende een paar maanden geleden al. Van Bijnen zegt dat de uitvoering uiterst ongelukkig was. De bor den stonden volgens hem op de verkeerde plekken (als de vracht wagenchauffeurs al op het eiland waren) en er werden geen alterna tieve routes aangegeven. „Maar ook als het beter was gedaan, zou den de meeste chauffeurs volgens mij nog door Oud-Vossemeer zijn gekomen. Dat kan ik ze niet eens kwalijk nemen. Ik zou ook de kortste route nemen." Van Bijnen pleitte eerder al voor een fysieke afsluiting voor vracht wagens, maar daar krijgt hij bij de provincie de handen niet voor op elkaar. Een rondweg is volgens hem ook een goede oplossing. „Maar het zal nog lang duren voor die er ligt, als hij er al komt." I Marieke Kras troost haar zeven maanden oude zoontje Ties, nadat hij in Thoien is gevaccineerd, foto Marcelle Davidse VACCINATIESPREEKUREN GGD De vaccinatiespreekuren van de GGD zijn bedoeld voor kinderen tussen de 14 maanden en 18 jaar oud uit Kruiningen en Thoien, die om wat voor reden dan ook nog niet zijn gevaccineerd tegen de mazelen. Ouders en hun kroost hoeven geen afspraak te maken, omdat het om een inloopspreekuur gaat. Kinderen die nog niet zijn ingeënt, omdat ze jonger zijn dan veertien maanden worden alleen op indica tie vervroegd gevaccineerd, bij voorbeeld omdat ze veelvuldig in contact komen met niet-gevacci- neerde kinderen. Ouders van deze kinderen wordt verzocht niet zonder afspraak naar het spreekuur te komen. Ze kun nen bellen naar de GGD (0113- 249480). Dan zal worden bepaald of het nodig is om het kind ver vroegd te vaccineren. Dit gebeurt bij hoge uitzondering. In Thoien vindt maandag 24 juni nog een vaccinatiespreekuur HEINKENSZAND - Zorgloket InZet en het Centrum voor Jeugd en Ge zin van de gemeente Borseie wer ken met ingang van juli 2013 tij delijk op afspraak. Normaal kun nen mensen op werkdagen 's och tends zonder afspraak binnen lo pen. Vanaf 1 juli is dat door de ver bouwing van het gemeentehuis tot eind dit jaar niet mogelijk. Zorgloket InZet en CJG blijven te lefonisch beschikbaar voor vragen op het gebied van inkomen, zorg en welzijn en voor het maken van een afspraak via de afdeling socia le zaken of via e-mail. www.borsele.nl door Ton van den Nouweland BURGHSLUIS - De Plompe Toren aan de Oosterschelde bij Burghsluis staat er al weken verwaarloosd bij. Beheerder Natuurmonumenten be looft het monument aan te pak ken. De carrousel in het halletje bene den draait niet meer, zodat de le gende van Westenschouwen niet meer te horen is. Het 'Bladerend Boek' boven in de toren doet het ook niet. Het klimtouw langs de wenteltrap vochtig, vies en versle ten. Overal ligt zwerfvuil. De to ren is eigendom van de stichting Monumenten Schouwen-Duive- land, maar wordt gehuurd door de vereniging Natuurmonumen ten. Beheerder Scheldegebied An neke Mesters van Natuurmonu menten erkent de staat van de to ren: „Touw en zwerfVuil pakken we op zeer korte termijn aan. Voor het carrousel wacht onze in stallateur nog op een onderdeel." Het Bladerend Boek komt moge lijk niet meer terug. Mesters: „Dat is verouderd. De installateur wil er nog naar kijken, maar garan deert niets. Als het niet meer te maken is, halen we het eruit. Be ter niets dan een attractie die niet werkt." plaats. Ouders en hun kinderen kunnen tussen 13.00 en 14.00 uur terecht in het consultatiebureau aan de Zoekweg. In Kruiningen is er nog een spreek uur op dinsdag 25 juni tussen 13.00 en 14.00. In dat dorp zit het bureau aan de Burgemeester Voge laarstraat 2. GOES - Het duo Spijker-Yediga- ryan voert een klassiek program ma op in verschillende locaties van zorginstelling SVRZ. Het duo treedt vandaag op om 14.30 uur in de Zwake in 's-Gravenpolder. Het Erasmuspark en Te Valcke staat donderdag om respectievelijk 14.00 en 19.30 uur op het program ma. Het ensemble bestaat uit fluitiste Pauline Spijker en pianiste Anna Yedigaryan. Het duo brengt een gevarieerd klassiek programma dat twee maal dertig minuten duurt. Ze ontmoetten elkaar voor het eerst in 2001 op het Conserva torium in Amsterdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 48