Verzet omwonenden Bezoek tegen uitbreidingsplan camping De Fazant koning en koningin: 23.000 SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Onweerstaanbaar lekkere brokjes leiden tot kattenkwaad WOENSDAG 19 JUNI 2013 verleden door Adri Klinkenberg DEN HAAG - Twee bewoners van de Schelpweg in Ellemeet eisen voor de Raad van State dat er een streep gaat door het bestemmings plan waarmee camping De Fazant in Ellemeet mag uitbreiden tot 89 standplaatsen waarvan een aantal permanente kampeerhuisjes. De hele uitbreiding is in strijd met de Nota Kamperen, zeggen de buurtbewoners. De gemeente is daar zelf onzeker over maar heeft het bestemmingsplan toch vastgesteld omdat de omgeving er op vooruit zal gaan. In ruil voor uitbreiding van De Fa zant, die nu 31 standplaatsen heeft, worden twee minicam- pings aan de Schelpweg opgehe ven. Omdat de standplaatsen ge concentreerd gaan worden op De Fazant ontstaat volgens de ge meente een kwaliteitsverbetering van de omgeving zoals in de Nota Kamperen wordt geëist. Deze no ta staat het echter niet toe mini- campings samen te voegen tot één grote camping, maar daar is volgens het gemeentebestuur in dit specifieke geval geen sprake van. De protesterende buurtbewoners verwachten nu grote overlast en veel drukte vlak bij hun wonin gen. Schouwen-Duiveland heeft geen onderzoek gedaan naar het verkeer dat op de sterk vergrote De Fazant zal afkomen. De negen tien kampeerhuisjes mogen per manent verhuurd worden en ook is de bouw van chalets mogelijk op de standplaatsen, zeggen de omwonenden. De gemeente vindt het jaarrond verhuren van kampeerhuisjes geen punt. Re creatiewoningen zijn op De Fa zant niet toegestaan. De gemeente zegt dat de Weel- weg, die de ontsluitingsweg wordt van de camping, geschikt is voor al het autoverkeer van de gas ten van De Fazant. Het gemeente bestuur is daarbij afgegaan op me dedelingen van het waterschap dat de Weelweg in beheer heeft. Uitspraak van de Raad van State over het uitbreidingsplan over en kele weken. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het bezoek van koning Willem-Alexander en koningin Maxima vrijdag aan Zierikzee kost de gemeente Schouwen-Duiveland 23.000 euro. Aan activiteiten in het centrum is de gemeente 8000 euro kwijt. De beveiliging kost 9000 euro. Zierik zee is versierd. Dat, de kosten van opbouw en die van de stroom voorziening maken bij elkaar 11.000 euro. Opgeteld is dat 28.000 euro. De provincie draagt 5000 euro bij aan de beveiligingskosten. Res teert een gemeentelijke kosten post van 23.000 euro. Het bezoek aan Zeeland kost in totaal 70.000 euro. Achttien uur voordat het konink lijk paar - vrijdag om 11.35 uur - ar riveert moeten alle geparkeerde auto's langs de route weg zijn. Dat is ruim van tevoren. Volgens burgemeester Gerard Rabelink wil de Dienst Beveiliging Konink lijk Huis het zo. Ook verschillen de straten, parallel aan de route die het paar volgt, moeten tijdens het bezoek vrij zijn van auto's. Ra belink: „Dat gebeurt zo sinds het incident in Apeldoorn." die op nummer 39b woonde. Hij voegde beide panden samen waar door de huisnaam ook van toepas sing werd op het huidige pand van Annelies en Jules Ummels. In 1979 werd de Scheepherder weer gesplitst in de twee oor spronkelijke woonhuizen. De huis naam bleef op de gevel van 39b omdat de heer Waaijers het admi nistratiekantoor dat hij hier in 1989 vestigde de Scheepherder noemde. Het buurhuis op 39a draagt nu de naam Santa Maria. Huib Uil denkt dat ook het glas-in-loodraam, waarop de heer Schimmelpenninck is afgebeeld, van elders afkomstig is. „Leden van deze adellijke familie woon den niet in Zierikzee." Advertorial: "Dit heb ik nog nooit meegemaakt" vertelt De Jong, die zelf een gooi doet naar de oorzaak. "Ik denk dat het door de nieuwe Crunchy Sc Soft brokjes van FELIX komt. Dat waren de enige verpakkingen die waren opengescheurd." felixvpQrkattcn, speel het Balletje- Balletje spel en win een FELIX Crunchy 8c Soft proefverpakking voor jouw deugniet. Door de combinatie van harde en zachte brokjes is FELIX Crunchy 8c Soft onweerstaanbaar lekker. De Jong heeft nog wel een tip: "Geef de brokjes direct aan uw kat of zorg dat hij er echt niet bij kan." ■Tulsi in drie kleurrijke versies van Jacky Stappers, foto Dirk-Jan Gjeltema Opengekrabde verpakkingen en kattenbrokjes op de vloer. Zo trof de Noordwoldse C1000 ondernemer De Jong afgelopen dinsdagochtend het schap met kattenvoer aan. Volgens de ondernemer het werk van een kat. Waarschijnlijk is een ondeugende kat maandagavond op slimme wijze de supermarkt binnengekomen en heeft van de kattenbrokjes gesnoept. De heerlijke aroma's en de verschillende vormen, kleuren en texturen zorgen ervoor dat katten alles in het werk stellen om deze nieuwe brokjes te bemachtigen. Wilt u uw kat ook laten genieten van de verrukkelijke FELIX Crunchy Soft brokjes? Ga naar de FELIX

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45