Nationale zege Van de Gruiter Franck Ribéry en Karim Benzema voor rechter om seksschandaal Nog 6 dagen PZC Clinge doet goed mee °ok WK voor NEGENTIC JAAR AUTORACE 34 SPORT 0 Iran en Z-Korea De 24 uur van Le Mans kent twee Nederlandse winnaars: Gijs van Lennep en Jan Lammers. RAMPJAAR 1955 De magie van Le Mans door Hans Leber door Fred Rabout OOSTBURG - De Zeeuwse dui vensport beleefde een topweekein- de waarin vijf concoursen op het programma stonden. Een tweejari ge donkere krasdoffer van Hans van de Gruiter uit Arnemuiden vloog naar de nationale winst op het ZLU-concours vanuit Pau. Een driejarige krasdoffer van Loek Waasdorp uit Domburg pak te de sectorwinst op het over- nachtconcours vanuit St.Vincent. In Tholen vloog de blauwe jaar ling doffer van David Noom naar de provinciale winst op Orleans. Plaatsgenoten Piet Laban en Cees Moeliker kregen de snelsten van Zeeland op de klep op de concour sen vanuit Pommeroeul voor oude en jonge duiven. Om 19.43 uur zag Van de Gruiter (48) zijn weduwschapsdoffer op de ldep landen. Het was zijn twee de nationale zege na de overwin ning in 1991 op Bordeaux. Voor Waasdorp was het zijn eerste gro te succes. Op St. Vincent werden de duiven vrijdag om 13.00 uur ge lost. Zaterdagochtend ging Van Waasdorp om kwart voor vijf naar buiten. „Ik zag al snel dat het er eentje uit St. Vincent was. Het is mijn eerste grote succes in 43 jaar, Dat smaakt naar meer". Ook voor David Noom was het PARIJS - De Franse topvoetbailers Franck Ribéry (Bayern München) en Karim Benzema (Real Madrid) zijn gisteren voor de correctionele rechtbank in Parijs verschenen. Bei de internationals worden ervan be schuldigd de diensten van een call- girl te hebben genoten die op dat moment minderjarig was. Om ervoor te zorgen dat er geen pikante details van het schandaal naar buiten komen vroeg Ribéry of de zaak achter gesloten deuren kon worden behandeld. De rech ter nam dat in beraad. Drie jaar ge leden lukte het Ribéry's advocaat de behandeling van de zaak uit te stellen zodat Ribéry het wereld kampioenschap voetbal van 2010 in Zuid-Afrika kon spelen zonder zijn eerste provinciale zege. De 36-jarige Noom klokte 26 jaar gele den als eerste op een provinciaal concours vanuit Orleans. Maar dit deed hij namens zijn vader Jo. M'n vader moest die dag werken en vroeg mij om te klokken. Met plezier, want toen was ik al in de ban van de duivensport. Mijn ei gen winnende doffer kwam mee tussen de jonge duiven die ik op het concours vanuit Pommereoul had ingekorfd." Uitslagen: Pommeroeul 5293 jonge duiven: Samenspel 1 (1531 m/m): 1,2,3. L. Timmermans, 4. J. Vermeere, 5. A. Martens. Samenspel 2 (1502 m/m): 1R. de Schoolmeester, 2. comb. Moes/van Alphen, 3,4. comb. Temmerman/Snap, 5. gebr. Dekker. Samenspel 3 (1623 m/m): 1,2,3,4. G. Vioen, 5. J. Voet. Samenspel 4 (1489 m/m): 1,3. J. van 't Westende, 2. J. Steenhard, 4. L. Traas, 5. A. Bustraan. Samenspel 5 (1578 m/m): 1,3. P. Neels, 2,5. A. Mieras, 4. E. van Hijfte. Samenspel 6 (1641 m/m): 1. C. Moeli ker, 2. D. Noom, 3. comb. Fonteyne /Walpot, 4. H. v.d. Maas, 5. L. v.d. Hoek. Samenspel 7 (1523 m/m): 1,2,3,4. G. Baan, 5. comb. Beekman en Zn. Pommeroeul 3290 oude dui ven: Samenspel 1 (1528 m/m): 1. E. de Wever, 2. H. de Poorter, 3. A. Ger- naert, 4. H. Calon, 5. A. v.d. Broecke. Samenspel 2 (1501 m/m): 1. R. de Schoolmeester, 2. gebr. Dekker, 3. L. Breepoel. 4. G. van Houdt, 5. A. Gom de hijgende schandaalpers in zijn nek. De zaak speelde in 2009 met de toen minderjarige callgirl Zahia. Zij verscheen op verzoek van Ribéry in een hotel in München in 2009. Bij de feiten was ook diens zwager betrokken. Ook hij staat nu terecht. De in Algerije geboren Zahia De- har (1992) werd sinds de affaire een bekendheid in Frankrijk en heeft haar eigen exclusieve linge- rielijn en parfum op de markt ge bracht. Ze werke samen met de Duitse modeontwerper Karl La- gerfeld. Haar bijnaam in Frankrijk luidt: la scandaleuse, vanwege pi kante foto's op twitter. In een interview op de Franse tele visie herhaalde Zahai zondag dat mers. Samenspel 3 (1622 m/m): 1. A. v.d. Branden, 2. A. van Daalen en Zn, 3. W. Maes, 4,5. Th. Casteels. Samen spel 4 (1555 m/m): 1R. Rentmees ter, 2,4,5. J. Steenhard, 3. D. Wagen- aar. Samenspel 5 (1630 m/m): 1. P. Neels, 2. J. Dekker, 3. J. de Goffau, 4. J. Neels, 5. D. de Voogd. Samenspel 6 (1652 m/m): 1. P. Laban, 2,5. D. Va ders, 3. C. Moeliker, 4. L. de Kwak-Koolaard. Samenspel 7 (1563 m/m): 1,2. comb. J. en K. van Belzen, 3. K. Kwekkeboom, 4. comb. Beek man en Zn, 5. P. Meulmeester. Provinciaal. Pau: 1,7. H. v.d. Gruiter (Arnemuiden), 2. K. van Dommelen (St.Philipsland), 3. J. v.d. Graaff (Arne muiden), 4. B. Liplijn (Spui), 5. A. de Ridder Jzn (Arnemuiden), 6. R. Ver maas (St.Philipsland), 8. A. Coppoolse (Middelburg), 9. comb. Bolijn (Anna Ja- cobapolder), 10. S. v.d. Velde&amp ;Zn (Breskens). Provinciaal StVin- cenfc 1L. Waasdorp (Domburg), 2. H. Calon (Hoofdplaat), 3. S. Leloux en Zn. (Kapelle), 4. G. Baan (Middel burg), 5. J. van Leemput (Zaamslag), 6. gebr. van Beveren (Nieuw Namen), 7. W. De Vries (Middelburg), 8. F. Jans- sens (Kapelle), 9. J. van Popering (Brui- nisse), 10. comb. v.d. Zanden (Scher- penisse). Provinciaal Orleans: 1D. Noom (Tholen), 2. P. d'Hondt (Hulst), 3. M. Risseeuw (Ossenisse), 4,5. D. de Voogd (Yerseke), 6. C. Koene (Wals oorden), 7,9,10. gebr. Scheele (Ter- neuzen), 8. E. van AckerSramp;Zn (St.Jansteen). ze tegenover de mannen had ge zegd dat ze meerderjarig was. De dertigjarige Ribéry ontkende tij dens het onderzoek te hebben ge weten dat Zahia een callgirl was en dat hij haar zevenhonderd eu ro zou hebben betaald. Volgens de aanklager had Ribéry niet al leen seks met haar gehad maar ook met een ander meisje, van wie de leeftijd onduidelijk was. De 25-jarige Benzema had met de zelfde Zahia seks gehad in 2008, in een hotel in Parijs. Dat gebeur de na de uitreiking van de voetbal oscars. De aanvaller van Real Ma drid ontkent de feiten. De drie verdachten riskeren een gevange nisstraf van drie jaar en een boete van 45 000 euro. Het proces duurt tot 26 juni. LE MANS - Het is na de Grand Prix van Monaco de bekendste autora ce: de 24 uur van Le Mans. Dit jaar is het negentig jaar geleden dat de race voor het eerst werd verreden. Tweevoudig winnaar Gijs van Lennep, eenmalig win naar Jan Lammers en de Deense achtvoudig kampioen Tom Kris- tensen leggen uit wat Le Mans zo bijzonder maakt. Gijs van Lennep (71) won met de Oostenrijker Helmut Marko, de huidige directeur bij het succes volle Formule i-team van Red Bull, in 1971 in een Porsche 917. In 1976 won Van Lennep opnieuw, nu met de legendarische Belg Jac- Op 11 juni 1955, twee uur na de start van de 24 uur van Le Mans, komen bij een ongeval de door Mercedes-Benz ingehuurde Franse coureur Pierre Levegh en 82 toe schouwers om het leven. Levegh rijdt bij een aanrijding zijn wagen tegen een veiligheidswal. Door de impact geparachuteerde onderde len, waaronder de motor, richten een ravage aan. Samen met een felle brand zorgt dit voor een hui veringwekkend effect. Het onge val is qua slachtoffers het zwaar ste ooit uit de geschiedenis van de autosport. ky Ickx als teamgenoot, in een Porsche 936. „Het is een hele bijzondere wed strijd. Vroeger moesten we het materiaal heel houden, vooral de versnellingsbak kreeg op zijn so demieter. Vandaag de dag rijden ze de 24 uur volle bak. Het is een sprintrace geworden. Door de be tere downforce en banden gaan ze ook, veel harder door de bocht. Toch had ik tot 2010 het afstands record (5335 kilometer, red.)." Jan Lammers (57) werd ooit als veertienjarige door zijn 'au- tosportvader' Rob Slotemaker, een van de grootste namen uit de Nederlandse autosport, meegeno men naar Le Mans. Daar werd ge werkt aan de film 'Le Mans' met Steve McQueen. Hij reed 22 keer mee en won in 1988 met Johnny Dumfries en Andy Wallace in een Jaguar XJR 9LM. „Die eerste keer met Slotemaker zat ik me tijdens de opnamen er gens achter de omheining langs het circuit te vervelen in mijn kor te broek, toen met een hoop la waai die Porsche 917 Gulf uit de film stopte. Of ik bij mister Slote maker hoorde, vroeg de chauf feur. We gingen lunchen. Jump in! Daar zat ik, voor het eerst op Le Mans, vierhonderd kilometer per uur op het rechte eind dat toen nog vijf kilometer lang was zonder chicanes. Hoeveel beter kan het?" „De laatste ronden in '88 rolden de tranen over mijn wangen. Ik zou 'm toch niet écht gaan win nen? Slotemaker kon er niet bij zijn (verongelukt in 1979, red.), daaraan moest ik die laatste ron den denken. En de stress. Ik had nog maar één versnelling, de vier de. Die was voor 340 kilometer per uur bedoeld en ik moest er al les mee doen. Nog even volhou den, dacht ik." „Vroeger kon je op Le Mans niks afdwingen, de on voorspelbaarheid was groot. Nu is de kans dat je 'm uitrijdt veel groter, het materiaal is betrouw baarder geworden. En de veilig- en dan gaan we weer van start met onze Lezers tour! Vanaf 25 juni kunt u zich inschrijven op onze website www.pzc.nl/lezerstour CLINGE - Clinge hield in het tradi tionele oefenduel met Waasland- Beveren de schade dinsdagavond beperkt tot 1-5. De club uit de Ju- piler League, het hoogste niveau in België, ging voor het oog van zo'n zeshonderd toeschouwers de rust in met een 0-3-voorsprong door treffers van Vito Plut, Kas- sim Doumbia en Renaud Emond. In de tweede helft hield een uit blinkende Clinge-doelman Roy Cremers zijn ploeg lange tijd op de been. De thuisploeg, die zich het voorbije seizoen moeizaam handhaafde in de vierde klasse van het zondagvoetbal, kwam zo waar ook tot scoren via Domeni- que de Burger. Daarna nam Waas land Beveren weer verder afstand en moest Cremers via een eigen doelpunt en een treffer van Faycal Lebbihi nog twee keer capitule ren. Clinge en Waasland-Beveren (als mede diens voorganger Beveren) troffen elkaar voor de negentien de keer vriendschappelijk op het veld van de Oost-Zeeuws-Vlaam se voetbalclub. Ditmaal viel het duel uitermate vroeg in de voorbe reiding van de Belgische formatie. De aanleiding hiervoor is de leng te van de Belgische competitie (in clusief play-offs) en het WK in 2014 waardoor de nationale com petities vroeg afgerond dienen te worden. Het duel stond eveneens in het teken van het vertrek van Thomas Dekker (tweede elftal) en Kevin van Hoye (blessureleed) bij het eerste elftal van Clinge. ULSAN - Na Japan en Australië heb ben dinsdag ook Iran en Zuid-Ko- rea zich vanuit de Aziatische zone direct gekwalificeerd voor het we reldkampioenschap voetbal vol gend jaar in Brazilië. Iran verze kerde zich door een 0-1 zege in Zuid-Korea van de groepswinst, de Oost-Aziaten mogen op basis van het doelsaldo als tweede mee naar het WK. Het Iraanse doelpunt werd ge maakt door Standard Luik-aanval ler Reza Ghoochannejhad, die in het verleden ook bij SC Cambuur en Go Ahead Eagles speelde. Au stralië had voor plaatsing genoeg aan een 1-0-zege op het al uitge schakelde Irak. Joshua Kennedy was trefzeker voor de thuisploeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34