SPORT Argos Express functioneert beter dan Fyra Bekijk de interactieve grafiek van de overschrijvingen in het Zeeuwse voetbal Le Mans heeft na 90 jaar nog steeds de smaak van magie Voetballers onder 21 jaar bijna fluitend naar Europese titel. Nieuwe generatie staat klaar voor het 'grote werk'. SPORT ROTTERDAM - Op de dag dat Ansal- doBreda-topman Maurizio Manfel- lotto in Nederland was om zijn ha perende Fyra van de ondergang te redden, presenteerde wielerploeg Argos-Shimano een trein die hele maal klaar is om te gaan flitsen in de Tour de France. Teambaas Iwan Spekenbrink stel de in Rotterdam tevreden vast dat in aanloop naar de Ronde van Frankrijk alles op rolletjes loopt. John Degenkolb won in de Giro een rit en zijn nog snellere landge noot Marcel Kittel klopte vorige week tijdens de Ster ZLM Tour de grote concurrenten Mark Caven dish en André Greipel. „Van alle zeges dit jaar was dat de sprint die helemaal volgens het boekje verliep", zegt Kittel. En dat allemaal dankzij de Ar- gos-Express, die meer en meer een begrip begint te worden in het peloton. „Het kost jaren om een perfecte sprinttrein te bou wen", zegt ploegleider Christian Guiberteau. Daarbij gingen de constructeurs van Argos kenne lijk iets beter te werk dan hun Ita liaanse collega's van AnsaldoBre- da. Werkelijk alles wat er bij komt kijken om Kittel of Degenkolb zo goed mogelijk af te zetten in de massaspurt werd de afgelopen ja ren uitvoerig bestudeerd en aange pakt. Speciale fietsen, kleding, aë rodynamische helmen en vooral de meest effectieve samenstelling van de trein, moeten de factor ge luk zo klein mogelijk maken. Na vele metingen is komen vast te staan dat Roy Curvers, Albert Timmer, Koen de Kort en Tom Veelers (in deze volgorde) samen de hoogste snelheid ontwikkelen voor de beide Duitse afmakers. In dien gewenst kan zelfs Degen kolb als nummer drie ingepast worden in de Express. Voor teambaas Spekenbrink is het duidelijk dat zijn ploeg het succes moet zoeken in de massasprints. Het team neemt geen klasse mentsrenner mee naar Frankrijk. Tom Dumoulin, Johannes Fröhlinger en Simon Geschke kunnen in het middengebergte op zoek gaan naar dagsuccessen, maar de focus ligt overduidelijk op de ritten die kunnen eindigen in een sprint. Daarvoor heeft de ploeg twee ver schillende type afmakers in huis: „Ik ben van ons twee de snelste als het vlak is, John is de sterkste als het parcours zwaarder is", vat Kittel de taakverdeling bondig sa men. Al in de eerste vlakke etap pe op Corsica zal duidelijk wor den of de ploeg met de Duitse sprintbom de snelste man van al lemaal in de gelederen heeft. Thiago Alcantara schiet Jong Spanje naar een 2-1-voorsprong in de EK-finale tegen Jong Italië. Spanje won met 4-2. Thiago, middenvelder van Barcelona, scoorde drie keer. foto Atef Safadi/ANP Spanje blijft heersen door Barry van der Hooft JERUZALEM - Dat Jong Spanje dins dagavond ten koste van Italië de Europese titel prolongeerde kwam voor niemand als een ver rassing. De ploeg van oud-doel man Julen Lopetegui maakte de afgelopen weken de meeste in druk, incasseerde in de eindstrijd pas de eerste treffers, maar maak te er zelf ook gewoon vier (4-2). In Israël werd duidelijk dat de Spaanse hegemonie in het mondi ale voetbal nog wel even kan voortduren. Het leek soms alsof de Spanjaar den een veredelde trainingspartij afwerkten. Eén grote rondo, met tien Italianen in het midden. Topscorer Morata bereidde na zes minuten al de openingstreffer van Thiago Alcantara voor. Na de snelle gelijkmaker van Ciro Immo bile scoorde de middenvelder van Barcelona voor rust nog twee keer. Alcantara - geboren in Italië toen zijn vader Mazinho bij Lecce speelde - profiteerde van een blunder van Luca Caldirola (ex-Vitesse) en benutte daarna nog een strafschop (3-1). De penal ty die Jong Spanje na rust kreeg liet Alcantara over aan Isco, die zo ook zijn derde van het toernooi kon maken. Fabio Borini bepaalde de eindstand op 4-2. Zo pakte Jong Spanje net als in 2011 de Europese titel, met een se lectie vol toppers. Doelman De Gea, aanvoerder Alcantara, mid denvelder Illarramendi, de vlijm scherpe topscorer Morata en topta lent Isco, die dichtbij een transfer naar Manchester City lijkt. Cor Pot verklaarde zaterdag na de uit schakeling van Jong Oranje dat hij zijn ploeg niet kansloos achtte in een herkansing tegen Spanje. Maar als de Italianen, die zaterdag nog met het mes tussen de tan den speelden, al kinderlijk een voudig aan de kant werden gezet hoe zou het Jong Oranje dan zijn vergaan? De Spanjaarden hadden op vrijwel iedere positie betere spelers. Volwassen voetballers, die klaar lijken om de komende ja ren de Spaanse hegemonie vast te houden. De A-ploeg werd Euro pees kampioen (2008), wereld kampioen (2010), opnieuw Euro pees kampioen (2012), wil nu de Confederations Cup winnen en volgende zomer opnieuw de we reldtitel pakken. De nieuwe Inie- sta, Xavi, Sergio Ramos en Xabi Alonso staan al klaar. Neem al leen al het rijtje middenvelders dat voor het A-team in aanmer king komt: Xavi, Busquets, Inie- sta, Javi Martinez, Fabregas, Xabi Alonso, Mata, Silva, Cazorla, Isco, Thiago. Met hun technische bagage, posi tiespel, uithoudingsvermogen en snelheid speelde Jong Spanje in Is raël vrijwel iedere tegenstander zoek. In de eerste twee duels vie len de treffers pas laat, in de reste rende drie potjes werd samen tien keer gescoord. In de finale in casseerde de winnaar pas de eer ste treffers van dit EK. Dat zag ook Uefa-voorzitter Michel Plati- ni, die vanzelfsprekend zeer te spreken was over het door zijn ei gen clubje georganiseerde toer nooi. De Fransman noemde Israël een fantastische gastheer, maar dat was wat overdreven. Bij te veel wedstrijden waren de stadions matig gevuld. Jong Oran je tegen Rusland werd in Jeruza lem gespeeld, waar 30.000 toe schouwers een plaats kunnen vin den. Er zaten er die avond net iets meer dan 4.500... Maar Platini zag het anders: „Dit is precies het toernooi dat ik wil de zien. Iedereen in Israël kan trots zijn op de manier waarop dit EK georganiseerd is. Er is prachtig voetbal gespeeld." Platini doelde daarmee uiteraard vooral op Spanje, dat simpelweg een maat te groot was voor de rest van het deelnemersveld. WOENSDAG 19 juni 2013

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33