TVvitterkanaal overheid bij festival Een paar biertjes maar Nieuwe kracht voor kleine scholen 30 ZEELAND te gast kpn winkel kpn.com PhoneHouse GESLAAGD door Ben Daeter Regelmatig valt te lezen dat kleine scholen in kleine gemeenten gesloten moeten worden. Triest voor de daar nog wonen de kinderen, triest ook voor het dorp. Ik durf te beweren dat geen enkele basisschool dicht hoeft. Ouders, leerkrachten en schoolbesturen zou den nog creatiever kunnen zijn en zelfs een heel kleine school kunnen bieden. Dit is mogelijk door een nieuw concept. Natuurlijk is iedere basisschool gehouden aan alle kerndoelen, maar daarnaast is heel veel mogelijk. Mijn advies is: laat de school iets bijzonders aanbieden, dat zo aantrekkelijk is dat de ouders uit andere gemeenten het de moeite waard vinden hun kind naar zo'n school te sturen. Wat men ook bedenkt, het dient natuurlijk altijd in het belang van het kind te zijn. Hoogste priori teit is talenten van kinderen kansen geven en ze voorbereiden op een geheel nieuwe samenleving. Met name de laatste jaren zijn er talrijke onderwijs concepten bedacht die ook voor juist de kleine school heel goed toepasbaar zijn. Maak van je school een Montessorischool, een Daltonschool of een school met een speciale afdeling voor hoogbe gaafden. Tegenwoordig is ook erg in om scholen te veranderen in zogenaamde Ipadscholen (het ko mend schooljaar starten elf van deze scholen in ons land en sommige kunnen de stortvloed aan aanmeldingen nauwelijks aan). Dit idee is zeker het overwegen waard. Ieder kind werkt er in het ka der van onderwijs voor nieuwe tijd bij diverse leer processen zeer geconcentreerd met een Ipad. De leerkracht wordt vooral een coach. Men hoeft er be slist geen voorstander van te zijn om kinderen te la ten werken met Ipads als het over aanvankelijk re kenen en taal gaat. Ik ben er ook op tegen dat kinde ren zo'n beetje zelf zouden bepalen wat ze willen leren. Kinderen hebben begeleiding nodig en kun nen absoluut niet geheel aan hun lot overgelaten worden. Ik heb de volgende praktische voorstellen. Ouders, leerkrachten en schoolbesturen, ga eens met elkaar om de tafel zitten. Maak een verantwoorde keuze welk bijzonder onderwijsconcept men in de school wil invoeren. Bespreek goed welke consequenties een en ander heeft voor met name de leerkrachten (is er bij hen voldoende bereidheid om hun nieu we taken te kunnen vervullen). Bepaal het mo ment waarop het nieuwe concept ingang zal vin den. Leg het tijdig voor aan de juiste personen zo dat de school een kans heeft in het nieuwe school jaar. Geef veel bekendheid aan de plannen, zodat ouders van andere gemeenten gaan toezeggen hun kinde ren naar deze vernieuwde school te sturen (ook al is wat verder reizen misschien noodzakelijk). Van groot belang is hierbij ook onderling overleg tus sen scholen in heel de provincie. Nooit mag een nieuw initiatief van een kleine school ten koste gaan van een andere kleine school. Wel zou een wat grotere school enkele leerlingen kunnen af staan om een kleine te redden. Zo kunnen kleine scholen gaan excelleren en daarmee weer voldoen de bestaansrecht krijgen. Voor meer columns: www.pzc.nl/columnsVoor meer infor mative over iPadscholen: www.o4nt.nl SCHARENDIJKE - De betrokken over heidsdiensten gaan tijdens de ko mende editie van Concert at Sea (vrijdag 28 en zaterdag 29 juni op de Brouwersdam) communcieren via een gezamenlijk Twitterac- count: @EvenementinZld. Het gaat om de gemeente Schou- wen-Duiveland, Politie Zeeland- West-Brabant, Veiligheidsregio Zeeland, Rijkswaterstaat en het Openbaar Ministerie. Het gezamenlijke Twitterkanaal is vooral bedoeld om tijdens de concertdagen contact te leggen met bezoekers en hun op die ma nier rechtstreeks te informeren of te adviseren. PRAKTIJKSCHOOL DE WISSEL, Goes Schoonmaken in de groothuishouding Traditioneel: Ferdi Ademi, Goes; llona Adeoye, Goes; Thelma Akkerman, 's-H. Arendskerke; Daniëlle Burgs, Kapelle; Wil- lemijn Hoogendoorn, Middelburg; Cathe- lijne van Pruissen, Goes; Sophie van Pruis- sen, Goes; Sharon Slabbekoorn, Kapelle; Julia van Sluys, Middelburg; Wesley van Son, Goes; Emily Stoffels, Kamperland; Femke de Swart, Kapelle; Microvezel: llona Adeoye, Goes; Daniëlle Burgs, Kapelle; Kim van Helvoirt, Goes; Sharon Kenson, Kloetinge; Sharon de Kok, Lewedorp; Cathelijne van Pruissen, Goes; Angela Schijf, Wolphaartsdijk; Sharon Slabbekoorn, Kapelle; Emily Stof fels, Kamperland Werken in de kinderopvang Thelma Akkerman,'s-H.Arendskerke; Chel sea Krier, Middelburg; Sophie van Pruis sen, Goes; Sharon Slabbekoorn, Kapelle; Werken in de zorg llona Adeoye, Goes; Daniella Huibregtse, Goes; Sharon Kenson, Kloetinge; Sharon de Kok, Lewedorp; Chelsea Krier, Middel burg; Angela Schijf, Wolphaartsdijk; Doen- ja van der Waal, Borssele Maatschappelijke stage Ferdi Ademi, Goes; llona Adeoye, Goes; Ellis Akkerman, 'H-Arendskerke; Thelma Akkerman, 'HArendskerke; Michael Borg man, Zierikzee; Joey Denolf, VLissingen; Yasemin Dogan, Middelburg; Daniella Hui bregtse, Goes; Jennifer Kashale Wakasha- le, Goes; Sharon Kenson, Kloetinge; Sharon de Kok,Lewedorp; Chelsea Krier, Middelburg; Sharon Slabbekoorn, Kapel le; Emily Stoffels, Kamperland; Femke de Swart, Kapelle; Brandon de Vries, Goes; Doenja van der Waal, Borssele; Winkelmedewerker Joey Denolf, VLissingen; Yasemin Dogan, Middelburg; Gwen Geerlings, Goes; Wille- mijn Hoogendoorn, Middelburg; Sharon Nardulli, 's Gravenpolder; Emily Stoffels, Kamperland;Cathelijne van Pruissen, Goes. Werken in de keuken Marissa Bloot, Goes; Daniëlle Burgs, Ka pelle; Joey Denolf, VLissingen; Gwen Geerlings, Goes; Ayhan Gökóglugil, Ril land; Daniella Huibregtse, Goes; Hoyin Man, Goes; Damian Menheere, Goes;Cha- rina Moeliker, Nisse; Femke de Swart, Ka pelle; Doenja van der Waal,Borssele Veilig werken met de motorketting zaag Damian van Eenenaam, Ovezande; Loren zo Hoekman, Krabbendijke; Jordi Hoon- dert, 's-Heerenhoek; Jeroen de Jager, Goes; Jordi de Koning, Rilland; Davy Proos, Wemeldinge; Veilig werken met de hoogwerker Lorenzo Hoekman, Krabbendijke; Jesse Kaptein, Hoedekenskerke; Jordi de Ko ning, Rilland;Kevin Moreauw, Baarland; Veilig werken met de bosmaaier Michael Simoskie, Goes; Jeroen Brekel- mans, Oosterland; Ramon de Groot,Scho- re;Jochem Hoogesteger, Kapelle; Tommy Ottens, Rilland; Veiligheidscertificaat vorkheftruck Michael Borgman, Zierikzee; Jurren Dun nes, Oost Souburg; Damian van Ee nenaam, Ovezande; Steven Hage, Kapel le; Jochem Hoogesteger, Kapelle; Martijn Hollestelle, Yerseke; Jordi Hoondert, 'sHeerenhoek; Jordi de Koning, Rilland; Brian Maas, Borssele; Damian Menheere, Goes; Julian Simonse, Heinkenszand; Mi chael Simoskie, Goes; Corné van de Vel de, 's Gravenpolder; Yeraldo Verginie, Goes; Reachtruck Robin Wagenaar, Yerseke Certificaat minigraver Lorenzo Hoekman, Krabbendijke; Jordi Hoondert, 's-Heerenhoek; Jesse Kaptein, Hoedekenskerke; Kevin Moreauw, Baar land; Tommy Ottens, Rilland; Michael Si moskie, Goes Tractorrijbewijs Damian van Eenenaam, Ovezande; Sven Eversdijk, Kapelle; Lorenzo Hoekman, Krabbendijke; Jordi Hoondert, 's-Heeren- hoek; Jeroen de Jager, Goes; Davy Proos, Wemeldinge VCA Kate Blok, Rilland; Michael Borgman, Zie rikzee; Daniel Braat, Goes; Brian Buckley, Heinkenszand; Sven Eversdijk, Kapelle; Steven Hage, Kapelle; Martijn Hollestelle, Yerseke; Kevin van Houte, Waarde; Jeroen de Jager,Goes; Brian Maas, Borsse le; Damian Menheere, Goes; Kevin Note- baart, Wissenkerke; Jordy Schipper, Zie rikzee; Kevin Sinke, Krabbendijke; Filip Skorupa, Yerseke; Femke de Swart, Kapel le; Rob Swinkels, Goes; Yeraldo Verginie, Goes; Shamir van de Werp, Goes; Mar- tien Zwaan, Goes; EHV Ferdi Ademi, Goes; Kate Blok, Rilland; Jeroen Brekelmans, Oosterland; Brian Buckley, Heinkenszand; Daniëlle Burgs, Kapelle; Damian van Eenenaam, Ovezan de; Ramon de Groot,Schore; Steven Ha ge, Kapelle; Kevin van Houte, Waarde; Da niella Huibregtse, Goes; Jeroen de Jager, Goes; Jennifer Kashale Wakashale, Goes; Sharon Kenson, Kloetinge; Jordi de Koning, Rilland; Chelsea Krier, Middel burg; Sharon Nardulli, 's Gravenpolder; Davy Proos, Wemeldinge; Cathelijne van Pruissen, Goes; Julian Simonse, Heinkens zand; Michael Simoskie, Goes; Sharon Slabbekoorn, Kapelle; Emily Stoffels, Kam perland; Yeraldo Verginie, Goes; Brandon de Vries, Goes; Doenja van der Waal, Borssele Digiveiligheid 2012 en/of Word 2007 en/of Powerpoint 2007 Yoselin Amaya Velasquez, 's Gravenpol der; Kate Blok, Rilland; Marissa Bloot, Goes; Michael Borgman, Zierikzee; Daniëlle Burgs; Yasgmin Dogan, Middel burg; Gwen Geerlinfs, Goes; Ayhan Gökóglugil, Rilland; Kim van Helvoirt, Goes; Kevin van Houte, Waarde; Jeroen de Jager, Goes; Brian Maas, Borssele; Hoyin Man, Kloetinge; Damian Menhee re, Goes; Sharon Nardulli, 's Gravenpol der; Davy Proos, Wemeldinge; Cathelijne van Pruissen, Goes; Kevin Sinke, Krabben dijke; Sharon Slabbekoorn, Kapelle; Emily Stoffels, Kamperland; Doenja van der Waal, Borssele; ENSAID MODEVAKSCHOOL, Den Bosch Modinette: E.Geluk-Kriekaart, Goes; A. Kaan-Robette, Rilland; P. Schijf-Rolan- dus, Borssele; Jolanda Minnaard, Arnemui- den; Nina Schelling, Middelburg; Geanne de Visser, Borssele Coupeuse: Tanja de Visser, Aagtekerke RSG 'T RIJKS, Bergen op Zoom HAVO: Economie en Maatschappij Giulia Priem, Scherpenisse; Robin van Til- borg, Sint-Maartensdijk doet 't gewoon KAMPERLAND - Een paar biertjes gedronken, bekent de 51-jarige wandelaar tegenover agenten die hem maandagavond aanhielden op de rijbaan van de Oost-West- weg vlak bij Kamperland. Dat lopen op een autoweg gevaar lijk is leek hem niet te deren. Om dat de man de bus had gemist, be sloot hij lopend de kortste weg naar huis te nemen. Zijn ietwat onvaste gang werd niet door hem zelf bemerkt, maar wel door een automobilist die de politie atten deerde op deze gevaarlijke situa tie. De man werd vervolgens door de agenten meegenomen naar To- rentijd in Middelburg voor een gratis overnachting. Dinsdagoch tend kon de man, met een bekeu ring op zak, zijn weg naar huis vervolgen, nuchter deze keer. Ie betaalt bij aankoop de originele prijs, exci. 6,05 thuis|opieheffing. Na aanmelding op prepaidkorting.nl ontvang je de korting retour.en het extra beltegoed. Bestel je cover op nokiapromotion.nl/gratiscover. Kijk op kpn.com voor de voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30