Meer huurwoningen naar laagste inkomens WALCHEREN 27 Vijftien ouders uit Thoien en Kruiningen laten hun kind alsnog of vervroegd vaccineren door de GGD. Superstrak en modern vormgegeven kwa liteitsscherm Onweerstaanbaar lekkere brokjes leiden tot kattenkwaad WOENSDAG 19 JUNI 2013 Toch maar even om een prik door Rob Paardekam THOLEN - Het liep dinsdag geen storm tijdens de extra vaccinatie spreekuren die de GGD hield naar aanleiding van de uitbraak van de mazelen in Thoien en Kruiningen. Vijftien ouders kwa men hun kind alsnog of ver vroegd laten vaccineren. In beide dorpen heeft een uit braak van de infectieziekte plaats gevonden. Volgens de GGD zijn er in Thoien drie bevestigde geval len van mazelen en in Kruinin gen zes vermoedelijke gevallen. De gezondheidsdienst hield dins dag vaccinatiespreekuren voor kin deren uit beide dorpen. Deze waren bedoeld voor ouders die hun kind, bijvoorbeeld uit ge loofsovertuiging, met veertien maanden niet hebben laten inen ten tegen bof, mazelen en rode hond (de BMR-vaccinatie). Ze konden dat dinsdag alsnog laten doen. „Het heeft lang niet altijd met geloofsovertuiging te ma ken", stelt arts infectieziekten Fleur Groenendijk van de GGD Zeeland. „Soms is het er gewoon nooit van gekomen, bijvoorbeeld omdat de gezondheidstoestand van het kind het niet toeliet om te vaccineren. Die situatie kan nu veranderd zijn." Zowel in Thoien als in Kruinin gen lieten vier ouders hun kind dinsdag alsnog vaccineren. Daarnaast werd ook een aantal kinderen vervroegd gevaccineerd, vier uit Thoien en drie uit Krui ningen. Het gaat om jongens en meisjes die jonger zijn dan veer tien maanden en de vaccinatie dus nog niet hadden gekregen. De GGD staat vervroegde vaccina tie alleen in uitzonderlijke geval len toe. Ties uit Thoien, zeven maanden oud, is zo'n uitzonde ring. Hij kwam dinsdag met zijn moeder naar het consultatiebu reau voor een vervroegde prik. „Ik maak me niet heel veel zorgen", stelde moeder Marieke Kras. „Maar uit voorzorg laat ik hem nu toch maar vaccineren. Ik heb ge beld en mocht langskomen." Volgens woordvoerster Lotte Rijk van de GGD kwam Ties in aan merking voor een vervroegde vac cinatie, omdat hij naar een ge mengd kinderdagverblijf gaat, waar ook kinderen komen die I Marieke Kras troost haar zeven maanden oude zoontje Ties, nadat hij in Thoien is gevaccineerd. foto Marcelle Davidse ouder zijn dan veertien maanden, maar niet zijn gevaccineerd. Het is volgens Rijk niet de bedoeling dat ouders van baby's zonder af spraak naar het vaccinatiespreek uur komen. „We hebben liever dat ze eerst bellen, zodat we kun nen bekijken of het kind in aan merking komt voor vervroegde vaccinatie." Het RIVM overweegt overigens om alle kinderen onder de veertien maanden in de zoge heten 'bible belt' vervroegd te vac cineren. De GGD denkt dat daar aan het eind van de week meer over bekend is. Volgende week vinden in Kruinin gen en Thoien opnieuw vaccina tiespreekuren plaats. GGD-arts Groenendijk hoopt dat veel ouders van niet gevaccineerde kin deren besluiten om dat alsnog te laten doen. Hoe meer kinderen zijn ingeënt, hoe kleiner de kans is op een uitbraak. „Ik besef dat het in sommige kringen erg ge voelig ligt", zegt Groenendijk. „Maar ook daar heb je verschillen de gradaties in hoe mensen tegen over vaccineren staan. Er zijn twij felaars. Ik hoop dat we hen met deze spreekuren alsnog over de streep trekken." Mensen die vinden dat de inloop spreekuren van de GGD te weinig privacy bieden, kunnen ook met de gezondheidsinstantie bellen voor een afspraak op een ander moment. MIDDELBURG - Bijna alle woningen met een huur tot de huurtoeslag- grens worden door Woongoed Middelburg verhuurd aan men sen voor wie ze bedoeld zijn. Van de huurders van deze huizen heeft 94 procent een bruto-inko- men tot 2852 euro per maand. De wet eist dat 90 procent van deze woningen wordt bewoond door huurders uit deze inkomens groep. Binnen deze groep is het aandeel van de mensen met de laagste inkomens het grootst. Zij hebben een belastbaar inkomen, afhankelijk van leeftijd en aantal personen, tot 1672 euro per maand. In 2012 zijn van de 500 vrijkomende woningen de helft aan deze groep verhuurd. In de voorgaande jaren was het aandeel van de laagste inkomensgroepen ongeveer 45 procent. Het aandeel actief woningzoeken den met een hoog inkomen (meer dan 3377 euro belastbaar in komen) is sterk gedaald. In 2012 ging het om 52 huishoudens ten opzichte van 281 huishoudens in 2011. De Zornpe 33, 4353 RT Serooskerke T: 0118 594779 - F: 0118 593168 E: info@zoszonwenng.com WWWJZOSZONWERING.COM Advertorial: Opengekrabde verpakkingen en kattenbrokjes op de vloer. Zo trof de Noordwoldse C1000 ondernemer De Jong afgelopen dinsdagochtend het schap met kattenvoer aan. Volgens de ondernemer het werk van een kat. Waarschijnlijk is een ondeugende kat maandagavond op slimme wijze de supermarkt binnengekomen en heeft van de kattenbrokjes gesnoept. "Dit heb ik nog nooit meegemaakt" vertelt De Jong, die zelf een gooi doet naar de oorzaak. "Ik denk dat het door de nieuwe Crunchy Soft brokjes van FELIX komt. Dat waren de enige verpakkingen die waren opengescheurd." Door de combinatie van harde en zachte brokjes is FELIX Crunchy Soft onweerstaanbaar lekker. De heerlijke aroma's en de verschillende vormen, kleuren en texturen zorgen ervoor dat katten alles in het werk stellen om deze nieuwe brokjes te bemachtigen. Wilt u uw kat ook laten genieten van de verrukkelijke FELIX Crunchy Soft brokjes? Ga naar de FELIX Facebookpagina www.facebook.com/ felixvoorkatten. speel het Balletje- Balletje spel en win een FELIX Crunchy Soft proefverpakking voor jouw deugniet. De Jong heeft nog wel een tip: "Geef de brokjes direct aan uw kat of zorg dat hij er echt niet bij kan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27