I Kattenbrokjes mysterie in Friese supermarkt WALCHEREN 25 Taxatie boeken Bezoek kost Schouwen 23 mille 98 29 89 59 198.- 1 qat (cG "Dit heb ik nog nooit meegemaakt HOUTERMAN Ringrijders houden jubileumwedstrijd Russian Rhapsody in Sint Jacobskerk Boulers promoveren naar hoofdklasse Workshop Smaak van Stilte in kerk WfOdé sweaters v.a. kolberts v.a. overhemden korte mouw v.a. jack's v.a. overhemden lange m. 2 voor pantalons, o.a.jeans v.a. overhemdem casual lange m. v.a. polo shirts v.a. vesten v.a. kostuums v.a. Plein 1940 nr. 20 - Middelburg - Tel. 0118 612508 WOENSDAG 19 JUNI 2013 50 JAAR f ERVARING SCHEELT! stille kracht I Proef Zeeland heet de nieuwste publiekstrekker op Neeltje Jans. De vissersfamilie Schot serveert er een keur aan vis-, schaal- en schelpdieren. De zaak huist in de nieuwe productiehal van Neeltje Jans Mosselen, foto Ruben Oreel bereikbare' strandovergangen aan gelegd. Resteert nog 2,9 ton. Het was de bedoeling dat geld te ge bruiken voor de realisering van enkele wandelroutes, enkele infor matiezuilen en de bouw van een kennis- en informatiecentrum met openbaar toilet. Maar dat blijkt te duur en 'is niet meer van deze tijd', concludeert het Veers gemeentebestuur. In plaats daar van is iets nieuws bedacht 'om de recreatieve voorzieningen op het voormalig werkeiland Neeltje Jans van een impuls te voorzien om zo de beleefbaarheid en toe gankelijkheid van het gebied te versterken'. Zo wordt de natuur 'versterkt' door een bestaande slufter uit te graven en er met 'stepstones' een pad doorheen te leggen. Er worden getijdepoelen vernieuwd en verplaatst, wandel paden beter met elkaar verbon den, een gratis parkeerterreintje aangelegd, en een openbaar toilet geregeld. Tenslotte komt er een uitkijktoren, en een betere route- Advertorial: Noordwoldse C1000 supermarktondernemer De Jong: MIDDELBURG - De taxateur Arie Molendijk taxeert in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg vrij dag van 13.00 tot 17.00 uur zeldza me boeken, atlassen, handschrif ten, kloosterboeken en of oude (Staten) bijbels. Taxatie kost vijf euro ongeacht het aantal boeken. en objectbewijzering met 'rust en beleefplaatsen'. Daartoe wor den zowel kompas wijzers als 'ro buuste' schanskorven neergezet. Tenslotte: met behulp van QR-co- des 'wordt de wandelaar in spel vorm digitaal tot in de uithoeken van het eiland geleid'. Het is niet wat Van Gasterens stoute dromen beloofden. Maar, althans in de ogen van de gemeen te Veere, wel iets wat Neeltje Jans 'positioneert als een eiland van kracht'. RITTHEM Ringrijdersvereniging Ons Kla verblad uit Ritthem bestaat 90 jaar. Op zaterdag 6 juli is er een jubileumwedstrijd voor leden en oud-leden op camping De Karnemelkshoek aan de Bar- entsweg 2 te Ritthem. De wed strijd is van 13 tot 20 uur en van 17 tot 18.30 uur is er een barbecue. Oud-leden kunnen zich per e-mail opgeven via lindacoen@zeelandnet.nl. VLISSINGEN Het Zeeuws Byzantijns Koor en het Dagorkest Voorne-Put- ten Rozenburg geven vrijdag een zomeravondconcert in de Sint Jacobskerk te Vlissingen. De titel van het concert, Rus sian Rhapsody, is gekozen van wege het Russische repertoire dat ten gehore wordt gebracht. Aanvang concert 20 uur. Toe gangskaarten kosten in de voor verkoop 10 euro; aan de kerk op de concertavond 12,50 euro. ZIERIKZEE MIDDELBURG Het Middelburgse jeu de bou- les-triplet Ad Damman, Piet Maartense en Fabian Moes is in de Nationale Competitie gepro moveerd naar de hoofdklasse. In Zoetermeer werd het team derde in de eersteklasse. Op de vierde en laatste speeldag in Zoetermeer moest captain Ad Damman verstek laten gaan. Salvador Prior was zijn vervan ger. MIDDELBURG Van 4 tot 6 juli is in de Doops gezinde kerk te Middelburg in drie ochtenden de workshop de Smaak van Stilte. Predikan te Leuny de Kam leidt met de psychologe Aikina Jonker de workshop waarin deelnemers tot innerlijke rust kunnen ko men. Elke ochtend begint met een gezamenlijk ontbijt. Deel name kost 20 euro. Informatie en aanmelden: 06-15622635 of aikinajanjonker@kpnplanet.nl Het bezoek van koning Wil- lem-Alexander en koningin Maxima vrijdag aan Zierikzee kost de gemeente Schou- wen-Duiveland 23.000 euro. Aan activiteiten in het centrum is de gemeente 8000 euro kwijt De beveiliging kost 9000 euro. Zierikzee is versierd. Dat, de kosten van opbouw en die van de stroomvoorziening maken bij elkaar 11.000 euro. Opgeteld is dat 28.000 euro. De provincie draagt 5000 euro bij aan de be- veiligingskosten. Resteert een kostenpost van 23.000 euro. Het bezoek aan Zeeland kost in to taal 70.000 euro. Het koninklijk paar arriveert vrijdag om 11.35 uur in Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25