PZC Twee fietsers komen om Kamer maakt zich zorgen over rechtbank Zeeland Museumstuk Eerste tropische dag 2013 is een feit Het laatste nieuws als eerste op je smartphone? Volg de PZC ook op Twitter DRAMA 'S-HEERENHOEK Plan voor nieuw belastingstelsel oogst kritiek bij ondernemers. Maar voorlopig verandert er nog niets. Word ook abonnee! Van Italië naar Chili cruisewinkel.nl 'Fiscaal plan treft bedrijf den haag - De plannen voor een forse vereenvoudiging van het be lastingstelsel gaan ten koste van ondernemers. Werkgeversorgani saties en Tweede Kamer vinden dat de rekening, onder meer door het schrappen van aftrekposten, te veel bij bedrijven wordt gelegd. Ook verhoging van de btw naar 23 procent is voor de Kamer nu niet bespreekbaar. De Stichting ZZP Nederland waar schuwt voor een kaalslag onder zzp'ers met een laag inkomen. Werkgeversorganisaties VNO- NCW en MKB-Nederland noe men het ontmoedigen van onder nemerschap een 'levensgevaarlij ke weg voor de Nederlandse eco nomie'. Een commissie onder lei ding van bankier Kees van Dijk huizen presenteerde gisteren een belastingherziening waarbij twee tarieven overblijven bij de inkom stenbelasting (37 en 49 procent), het tarief voor hypotheekrente stapsgewijs naar 30 procent gaat, spaargeld minder wordt belast, af trekposten worden geschrapt en toeslagen gebundeld tot één huis houdentoeslag. De zorgtoeslag wordt dan rechtstreeks aan de ziektenkostenverzekeraar betaald. Uiteindelijk blijft volgens de com missie een belastingstelsel over dat eenvoudiger en fraudebesten diger is en 140.000 banen ople vert. Regeringspartij WD hikt zeer aan tegen de btw-verhoging en coalitiepartner PvdA ziet een stelsel met twee tarieven niet zit ten. Minister Jeroen Dijsselbloem (Financiën) benadrukt dat op kor te termijn geen aanpassingen te verwachten zijn. pagina 8 en 9: Belastingheffing eenvoudiger 's-heerenhoek - Een bejaard fietsend echtpaar is dinsdagochtend overle den nadat het was geschept door een bestelbusje bij 's-Heerenhoek. De uit Nieuwdorp afkomstige slachtoffers, een vrouw van 75 en een man van 77, werden even voor half twaalf van achteren aangereden door het busje. Vol gens de politie had de bestuurder hen niet gezien, foto Frans Bosscha NTDEK ZUID" A ME RIKA MET DEZE UNIEKE WERELDCRUISE Ga naar www.pzc.nl/abonneren Inclusief tafeldranken en 5 excursies! Costa neoRomantica Vertrek: 21 september Vanuit Savona o.a. naar Marokko, Kaapverdië. Brazilië (Amazone), Uruguay. Argentinië en Chili www.cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 s den haag - De Tweede Kamer maakt zich zorgen over de gevol gen van de reorganisatie bij de rechtbank Zeeland West-Brabant. Een rondgang leert dat bij veel fracties de noodsignalen doorklin ken. „Hoewel de minister de pro blemen erkent, zijn we er niet ge rust op", zegt Ard van der Steur (WD). „De minister moet die zor gen in het debat wegnemen." Ook CDA en PvdA zijn 'buitenge woon kritisch'. Jeroen Recourt (PvdA): „De minister heeft toege zegd dat het Openbaar Ministerie actief aanwezig is in de regio, de situatie en de burgemeesters kent. Dat is kennelijk niet zo." pagina 28/29: Rechtbank schuttert Reageer op pzc.nl UW MENING 573 reacties Kosten bezoek Willem-Alexander en Maxima vallen mij mee eens oneens rijswijk - Nederland heeft de eer ste tropische dag van 2013 te pak ken. In De Bilt werd gisteren om 15.30 uur de belangrijke grens van 30 graden gepasseerd. Dat meldde weeronline.nl gisteren. In Eindhoven was het met 30,1 graden aan het begin van de mid dag al lokaal een tropische dag, daar was het kwik om 15.30 uur opgelopen tot 32,4 graden. Van een landelijk tropische dag wordt gesproken als het in De Bilt 30 gra den of meer wordt. De Bilt wordt gezien als meteorologisch middel punt van Nederland. Ook op veel andere plaatsen in Nederland is de grens doorbroken. Vandaag kan het volgens weerkundigen nog warmer worden. De maxi mumtemperatuur komt dan waar schijnlijk uit op circa 35 graden. „Vorig jaar moesten we tot 18 au gustus wachten voordat we lande lijk konden spreken van een tropi sche dag", zei een woordvoerder. „Het werd toen 32,0 graden." pagina 21: Een 'supermooie' dag aan zee amsterdam - De indrukwek kende blauwe jurk die koningin Maxima droeg tijdens de inhuldi gingsceremonie op 30 april is van af vandaag te zien op de tentoon stelling Ingehuldigd! in de Nieuwe Kerk in Amsterdam. Ook kunnen bezoekers de koningsmantel en het rokkostuum van koning Wil lem-Alexander bewonderen en staan de twee troonstoelen opge steld waarop het paar zat. De ex positie heeft sinds de start op 11 mei 26.000 bezoekers getrokken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1