Nieuwe Iraanse president Rohani wil relatie met Westen verbeteren Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67 BUITENLAND 7 Volgens Rohani zijn economische sancties geen oplossing voor het geschil met het Westen Lourdes en Pyreneeën frortfi ng 1 P- I Fryslan, Groningen DINSDAG 18 JUNI 2013 'godsgeschenk' MIDDELLANDSE &E BELANGRIJKSTE DAMMEN IN NIJL Aswan High Dam Q Merowe Dam B Sennar Dam Qj Roseires Dam Q Tana-Beles Dam B Owen Falls Dam Waterverdeling bij Aswan Dam Witte Nijl 28% Atbara 13% De Blauwe Nijl wordt in Ethiopië omgeleid om de bouw van een dam mogelijk te maken. foto William Lloyd George/AFP Egypte gaat door een lastige perio de, dus we kunnen warme rela ties met onze buren nu goed ge bruiken." Egypte zou moeten stoppen Afri ka te beschouwen als een bron van grondstoffen, vindt El-Ha- tow. „We moeten veel meer inves teren in en meedenken met de re gio. We zouden zelf een belang moeten nemen in de bouw van de dam zodat we op een construc tieve manier onze belangen kun nen veilig stellen. We moeten dus niet direct in het defensief schie ten, praten over militaire oplossin gen en doen alsof we de baas in de regio zijn. De tijden zijn veran derd en wij moeten onderdeel zijn van die verandering. Er zijn tal van win-winsituaties denk •v INDISCHE OCEAAN Infographic DP^ I bron Nile Basin Initiative, FAO baar. Maar dan moet we onze ma nier van denken veranderen." Zolang dat niet gebeurt, en Ethio pië doorgaat met de bouw van de dam, lijken de twee regionale grootmachten af te stevenen op een machtsstrijd. Egypte mag dan een geschenk van de Nijl zijn, de Nijl is niet meer alleen voor Egyp te. Mursi wil geen oorlog, 'maar we zullen nooit toestaan dat onze watervoorziening wordt be dreigd', zei hij. De president wil nu meer onderzoek naar de gevol gen van de dam. Hij noemde Ethi opië een 'bevriende staat', en zal alle politieke en diplomatieke mo gelijkheden onderzoeken voor een oplossing. TEHERAN - Hassan Rohani, die vrij dag tot president van Iran werd gekozen, wil de relatie met de rest van de wereld verbeteren en de economie weer op de rails krij gen. In een televisietoespraak zei hij gisteren een gematigde koers te willen varen. In augustus treedt Rohani officieel aan als pre sident. Onder zijn voorganger president Mahmoud Ahmadinejad voerde Iran een antiwesterse politiek, waardoor het land steeds meer geïsoleerd kwam te staan. Rohani was bereid meer open en transpa rant te zijn over het Iraanse kern programma. Het Westen meent dat Teheran bezig is met de ont wikkeling van een kernwapen en heeft economische sancties tegen Iran ingesteld. Iran zegt de techno logie alleen te gebruiken voor vreedzame doeleinden. Rohani voegde daar wel aan toe dat zijn land er nog niet klaar voor is om te stoppen met het ver rijken van uranium. Dat is wel een van de eisen van met name Is raël en de Verenigde Staten. Vol gens Rohani zijn economische sancties geen oplossing voor het geschil met het Westen. De wes terse sancties leidden tot een eco nomische recessie in Iran. Rohani zei verder dat Washing ton de 'nucleaire rechten' van zijn land moet erkennen en zich niet met de binnenlandse aangelegen heden van Iran moet bemoeien. Pas dan kunnen er volgens hem directe besprekingen komen tus sen beide landen: „De relatie tus sen Iran en Amerika is gecompli ceerd en moeilijk. Het is een oude wond die moet worden geheeld." effeweg.nl boekcode 112 8 daagse busreis - Vertrek: 12 juli, 2 aug Bezoek het grootste bedevaartsoort ter wereld, Lourdes. Geniet van het ruige natuurschoon van de Pyreneeën en ontdek het oude centrum van Pau! Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x Frans ontbijt 7x diner Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Nu €30,- korting per persoon op vertrekdatum 12 juli!* A&fC joa Van 469#- voor 439,- p.p. Teutoburgerwald en Tecklenburg Oost-Duitsland en Leipzig 5 daagse busreis Vertrek: 15 juli, 7 okt Inclusief: 4 hotelovernach tingen 4x ontbijtbuffet 4x dinerbuffet Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar De Veluwe 5 daagse busreis Vertrek: 15 juli, 16 sept Inclusief: 4 hotelovernach tingen 4x ontbijtbuffet 4x dinerbuffet Stadsrond- rit en -wandeling Halle en Leipzig o.l.v. een gids Be geleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar en Texel In juli gegarandeerd vertrek! i |ïn juli gegarandeerd vertrek! 5 daagse busreis Vertrek: 15 juli, 2 sept, 7 okt Inclusief: 4 hotelovernach tingen 4x ontbijtbuffet 4x diner Rondrit Kroondo meinen met gids Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar 5 daagse busreis Vertrek: 15 juli, 26 aug, 23 sept Inclusief: 4 hotelovernach tingen 4x ontbijtbuffet 4x diner Lunch op de heenreis 4x lunchpakket Boottocht Texel Afscheids diner Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden en €18.- reserveringskosten per boeking. 'Gebmik tijdens het boeken boekcode 1125 en uw korting wordt automatisch verrekend. Koningen zijn reeds yA in de phjs verrekend. Kortingen alleen geldig op boekingen gemaakt tussen 18-06-2013 en 2506-2013.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7